Kurzemes Vārds

02:38 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ar ķieģeli pa galvu

Valsts policija saņēmusi informāciju, ka 23.janvārī laikā no pulksten 12 līdz 16 Ģenerāļa Baloža ielā 1999.gadā dzimušam jaunietim pagaidām nenoskaidrots jaunietis iesitis ar ķieģeli pa galvu, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis. Cietušais ievietots Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Policija izmeklē notikušo.

No kraujas nogāžas buldozers

Traģisks negadījums 24.janvārī ap pulksten 10 noticis Vaiņodes pagastā. Grants karjerā SIA "Aizputes ceļinieks" darbinieks – 1967.gadā dzimis vīrietis, strādājot ar buldozeru "T–150", piebraucis pie grants kraujas malas, un ekskavators noripojis pa to lejā. Negadījumā cietis buldozerists, kas nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Cieš slidenā ceļa dēļ

24.janvārī īsi pirms pulksten 11 kāda 1983.gadā dzimusi automašīnas "Rover 416" vadītāja, braucot Durbes novadā pa Rīgas – Liepājas autoceļu, 167.kilometrā nebija ņēmusi vērā ceļa un meteoroloģiskos apstākļus, kādēļ mašīna iebrauca grāvī. Cietusi pati auto vadītāja – viņa nogādāta Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Apzog dzīvokļus

Policijā saņemts iesniegums, ka laikā no 8. līdz 11. janvārim no dzīvokļa Peldu ielā 47/49 pazudusi nauda. Saimniece likumsargiem norādījusi, ka pazuduši 6500 ASV dolāri un 500 latu. Bet Dzirnavu ielā 16 kāda sieviete 17.janvārī konstatējusi, ka no viņas dzīvokļa pazudis mobilais telefons un juvelierizstrādājumi – zelta auskari un ķēdīte ar krustiņu

Pārdur visas riepas

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 24.janvārī no rīta O.Kalpaka ielā konstatēts, ka automašīnai "Audi 80" sagrieztas visas četras riepas. Spēkrata saimnieks likumsargiem norādījis, ka viņam radīts materiāls zaudējums 160 latu apmērā.

Poliklīnikā paliek bez mantām

Valsts policijā vērsies kāds vīrietis, kurš sakās esam apzagts medicīnas iestādē. Vīrietis stāsta, ka 24.janvārī ap pulksten 14 dienā metalurgu poliklīnikā, Brīvības ielā 95, garderobē uz galda atstājis garderobes numuriņu, bet pēc tam apzagts – pazudusi viņa jaka, kurā bijusi autovadītāja apliecība, automašīnas "Audi 100" reģistrācijas apliecība, mašīnas atslēgas ar signalizācijas pulti, mobilais telefons.

Pakļūst zem auto

18.janvārī ap pusastoņiem vakarā mūsu pilsētā notika satiksmes negadījums, kurā cieta neuzmanīgs gājējs. Automašīnas "Mercedes Benz 200" vadītāja brauca pa K.Ūliha ielu un krustojumā ar Peldu ielu uzbrauca 1985.gadā dzimušam gājējam, kurš brauktuvi šķērsoja tam neparedzētā vietā. Gājējs nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Divkāršojies ugunsnelaimju skaits

Šis gads Liepājā un rajonā karsti sācies ugunsdzēsējiem –no 1. līdz 25. janvārim reģistrēts divas reizes vairāk ugunsgrēku nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laikposmā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka pērn minētajā laikā pilsētā izcēlās 11 un rajonā 3 ugunsgrēki. Bet šogad pilsētā izcēlušies jau 24, bet rajonā 7 ugunsgrēki. Turklāt R.Seļezņeva uzsver, ka šogad ugunsnelaimes bijušas nopietnas – nodega viesu nams "Villa Alma" (4.janvārī), Autobusu parkā sadega trīs maršruta autobusi (9.janvārī), Nīcā nodega pirts un saimniecības ēka (11.janvārī), vienā naktī un vienā laikā dega mājas Liepājā, Graudu un K.Valdemāra ielā (15.janvārī), ugunsgrēks izcēlās 31.arodvidusskolā (17.janvārī).

R.Seļezņeva arī uzsver, ka uguns radītie materiālie zaudējumi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir lieli: "Iepriekš visa gada laikā nav bijuši tik lieli zaudējumi kā šogad vienā gadījumā – pēc villas saimnieku teiktā, zaudējumi ir aptuveni 300 tūkstošu latu apmērā."

Rucavā nolaupa seifu
Ita Cērmane

Burlakfilmas cienīgi notikumi naktī uz piektdienu risinājušies Rucavas centrā – nezināmi ļaundari nolaupījuši seifu ar naudu un to aizveduši nezināmā virzienā. Notikušo izmeklē mūsu un Lietuviešu policija.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis informēja, ka zādzība notikusi naktī uz 25.janvāri, taču precīzs likumpārkāpuma laiks nav zināms. Zādzība konstatēta piektdien pulksten 8.55, kad krājbankas darbiniece ieradusies savā darbavietā. No akciju sabiedrības "Latvijas Krājbanka" punkta nozagti aptuveni 3000 latu.

"Kurzemes Vārds" Rucavā noskaidroja, ka zādzība paveikta bez ielaušanās – krājbankas punkta aizmugurējās durvis nevis uzlauztas, bet atmūķētas. Krājbankas punkts atrodas Rucavas centrā, laukumā, ap kuru atrodas veikali un dievnams. Liepājas Policijas pārvaldes Grobiņas iecirkņa priekšnieks Jānis Pelnēns, kurš piektdien pēcpusdienā kopā ar Lietuvas policistiem vēl strādāja šajā vietā, pastāstīja, ka ļaundari, iekļūstot krājbankas punkta operatora pusē, nozaguši un aizveduši papildu seifu ar visu saturu. Provizoriskā informācija rāda, ka seifā varētu būt bijusi nauda aptuveni 3000 latu vērtībā – gan lati, gan ASV dolāri un eiro. Taču tas vēl jāprecizē, uzsver J.Pelnēns, piebilstot, ka patlaban notiek inventarizācija.

Policija pieļauj, ka likumpārkāpums bijis iepriekš gatavots. Pagaidām likumsargiem nav ne notikušā aculiecinieku, ne citu pierādījumu. Un nav arī brīnums, jo krājbankas punkta operatora durvis ir vērstas pret baznīcu. Tuvumā nav arī dzīvojamo māju.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību ar ielaušanos telpā. Mūsu policija sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem turpina izmeklēšanu.