Kurzemes Vārds

11:50 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 30. janvārī

1928.
Kā jau katru gadu, arī šogad Sv.Annas draudze sarīko tradicionālo bazāru, kas paredzēts 24.februārī. Tam, gluži tāpat kā visiem iepriekšējiem, ir savs noteikts mērķis – ienākumi paredzēti baznīcas priekšlogu ielikšanai. Draudzes locekļi saka, ka "ir laimīgi, ka baznīcā ir apsildīšanas ietaise, bet lielās baznīcas telpas nevar pietiekami sasildīt, ja vējš no aizsalušajiem logiem staigā no vienas puses uz otru. Šo caurvēju būs daudzi no baznīcas apmeklētājiem stipri sajutuši. Mūsu baznīcā ir 44 radiatori, ar kuriem iespējams iegūt līdz 10 grādu siltuma, bet, visu nedēļu nekurinot, dažreiz temperatūra nokrītas līdz 4 grādiem zem nulles. Vācu baznīcā turpretim ir tikai 12 radiatori, bet temperatūra nekad zem nulles nenokrīt, jo baznīcai ir priekšlogi". Pēc notikušās sanāksmes daudzas sievietes uzņēmušās apstaigāt draudzes locekļus un vākt līdzekļus paredzētajam bazāram.

1938.
Klaipēdas lašu zvejnieki lūdz Liepājas rajona zvejnieku kooperatīvam svaigas reņģes lašu zvejai. Viņi esot jūrā izlaiduši lašu āķus, bet nevarot nozvejot ēsmu. Lašu jūrā Klaipēdas piekrastē esot daudz. Taču diemžēl arī liepājniekiem reņģu trūkst. Ēsmai mencu zvejai tās tiek iepirktas no Rīgas jūrmalas zvejniekiem. Kāda Liepājas motorlaiva devās uz reņģu zveju, bet 25 tīklos spējusi nozvejot tikai…16 reņģu.

Atzīmējot Draudzīgā aicinājuma gadadienu, Liepājas Cukurfabrikas darbinieki nodevuši Valsts prezidenta rīcībā vienas dienas algu – 370 latu.

1948.
Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskajā teātrī notiek P.Čaikovska operas "Jevgeņijs Oņegins" 50.izrāde. Galvenajās lomās A.Širmane (Tatjana), H.Štrause (Olga), V.Alševskis (Ļenskis), bet titullomā – M.Fišers.

Šajās dienās Liepājas pilsētas 4.autobāze saņēmusi jaunu autobusu, kuru jau tuvākajā laikā sāks izmantot pasažieru pārvadāšanai.

1947.gada naktī uz 6.oktobri Liepājā aplaupīti vairāki iedzīvotāji. Uzbrucēji, piedraudot ar ieročiem, atņēmuši vērtslietas, pulksteņus, apģērbu. Tagad izdevies aizturēt vienu no uzbrucējiem – Feofanu Aņikinu. 2.iecirkņa Tautas tiesa soda viņu ar brīvības atņemšanu uz 20 gadiem un pēc soda izciešanas – ar pilsoņa tiesību zaudēšanu uz 5 gadiem.