Kurzemes Vārds

09:21 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

No eksprezidentes gaidīs padomus Liepājas sekmīgākai attīstībai

Nora Ļauduma

Pusgada laikā bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes–Freibergas un viņas vīra Imanta Freiberga uzņēmums "VVF Consulting" Liepājai izstrādās ieteikumus, kā pašvaldībai novērtēt attīstības plāna 2008.–2014. gadam ieviešanas gaitu, un sniegs padomus pilsētas mārketingā. Par to 22.janvārī starp pašvaldību un firmu noslēgts līgums 16190 latu vērtībā. Paredzēts, ka februāra pirmajā nedēļā V.Vīķe–Freiberga ieradīsies Liepājā, lai sāktu līguma izpildi, informēja domes priekšsēdētāja padomniece Ieva Puka. Ko īsti pašvaldība vēlas no bijušās prezidentes?

"Esam apstiprinājuši drosmīgu un pozitīvu Liepājas attīstības stratēģiju, tagad ir svarīgi organizēt visus darbus tā, lai nodrošinātu tās īstenošanu," skaidro Liepājas domes Attīstības pārvaldes vadītājs Vilnis Vitkovskis. "Tagad ir vajadzīga dinamiskāka rīcība, lai pašvaldības darbinieki saprastu, ka stratēģija attiecas uz viņiem visiem. Piemēram, viens izvirzītais mērķis – panākt, lai pilsētā būtu 100 tūkstoši iedzīvotāju. Gaidām, ka prezidentes firma sniegs kvalitatīvu pakalpojumu no malas – novērtēs mūsu rīcību, dos priekšlikumus, kā uzlabot pilsētas attīstības darbu un mārketingu, lai mūsu mērķi sasniegtu. Būs sarunas, diskusijas. Es gaidu padomus, kādai vajadzētu būt attīstības plāna ieviešanas hierarhiskajai organizācijai, gaidu domes darba organizācijas analīzi un kritiku un rezultātā – kvalitatīvāku domes darbu."

Bez tam pilsētas attīstības programmā viena no tās sadaļām – "Uzraudzības rādītāju sistēma" – paredz ik gadu vērtēt un pat izmērīt, kā sokas programmas ieviešana, un novērtēt, vai pilsēta attīstās atbilstoši attīstības programmas mērķiem. Pēc V.Vitkovska stāstītā, no Freibergu uzņēmuma tiek gaidīti padomi arī par to, kā pašvaldībai labāk veikt šo novērtējumu. Vēl tiek sagaidīts, ka Liepājas sasniegumi tiks analizēti salīdzinājumā ar citām, starptautiski atpazīstamām, veiksmīgām, "droši vien ne Latvijas" pilsētām, analizējot arī to sasniegumus. Tiks izvērtēts arī tas, cik sekmīgi pašvaldības attīstības politika sasniedz sabiedrību, cik veiksmīga ir pašvaldības un sabiedrības saruna jeb komunikācija, kā pašvaldības politikas īstenošanā izdodas iesaistīt sabiedrību.

Pēc Viļņa Vitkovska teiktā, Liepājas dome bija izsludinājusi atklātu konkursu par tiesībām veikt pašvaldības attīstības politikas analīzi. Konkursā saņemti tikai divi pieteikumi. Firmas "VVF Consulting" piedāvājums esot bijis teju trīs reizes lētāks par otra pretendenta piedāvājumu.