Kurzemes Vārds

08:06 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 2. februārī

1928.
No vakardienas ir likvidēta Dzelzceļa policijas Liepājas nodaļa. Tās priekšnieks no darba atbrīvots, robežsargu kontrolieris Ēlerts no Priekules pārcelts uz Liepāju. Reņģu un Dubeņu staciju policijas iecirkņi slēgti. Uzraugi pagaidām atstāti savās vietās. Savukārt Dzelzceļnieku biedrība nolēmusi vērsties pie jaunā satiksmes ministra ar lūgumu pagarināt dienesta laiku visiem tiem maksimālo vecumu, t.i., 65 gadus sasniegušajiem darbiniekiem, kuri pēc atlaišanas pensiju vēl nav izpelnījuši un līdz ar to nonāktu izmisuma pilnā stāvoklī. Šādu dzelzceļnieku ir ļoti daudz.

Pēdējā laikā sevišķi uzbāzīgi kļuvuši ubagi, apstaigājot veikalus un nekautrējoties traucēt iedzīvotājus pat dzīvokļos. Policija aiztur Annu Klieči no Vakzāles ielas 9, Gabrielu Stanuļevu no Lazareva ielas 18, Frici Ziemeli no tās pašas ielas 16.nama, Agafiju Voicehoviču no Klaipēdas ielas 14 un Andži Uldriķi no Pilsētas pļavām. Visus sauc pie atbildības par ubagošanu.

1938.
Pirms dažām dienām Liepājā sirmā vecumā miris Dr. Jēkabs Terks. Viņa pēdējā vēlēšanās bijusi, lai pēc nāves tiktu guldīts bezkonfesiju kapos, un šo vēlēšanos viņš uzrakstīja savas ilggadējās saimniecības vadītājas un divu liecinieku klātbūtnē, likdams viņiem to apliecināt ar saviem parakstiem. Dr. Terks policijas ierēdņa klātbūtnē tiek izvadīts uz Centrālkapiem un guldīts bezkonfesiju nodalījumā.

1948.
Liepājas pilsētas 2.iecirkņa Tautas tiesa sodījusi Otto Rotenbergu ar ieslodzījumu cietumā uz 1 gadu un 6 mēnešiem par ļaunprātīgu izvairīšanos no alimentu maksāšanas mazgadīgajam dēlam.

Ejot pa Baznīcas ielu agrā rīta stundā, pie 34.veikala vērojams, ka pa tā aizmugures durvīm iznāk vairāki cilvēki ar sainīšiem rokās. Ieejot gaitenī, pārdevējas ienācējam korī nokliedz: "Kas jums te meklējams? Neziniet, ka šis veikals paredzēts tikai teātra darbiniekiem?" "Še kaut kas nav visai pareizi. Vispirms tirgošanās "pa sētas pusi" pirms tirdzniecības paredzētā laika un, otrkārt, še ne visai ievēro partijas un valdības lēmumu par brīvo tirdzniecību."