Kurzemes Vārds

18:31 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Uzlabo policistu materiālo situāciju

Ita Cērmane

Sabiedriskajai kārtībai un drošībai no pašvaldības 2008.gada budžeta 67,2 miljonu latu apjomā atvēlēti 2 procenti, kas ir vairāk nekā gadu iepriekš. Lielākā daļa no pieauguma paredzēta policistu algu palielināšanai.

Sabiedriskās kārtības nozarē, salīdzinot ar 2007.gadu, paredzēts līdzekļu palielinājums par 214820 latiem – kārtībai un drošībai šogad budžetā atvēlēts 1364440 latu. Liepājas domes Finanšu pārvaldes vecākā finansiste Īrisa Kēniga "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka lielākā daļa no minētās summas – 1226284 lati – paredzēti Pašvaldības policijai, bet 121011 latu – Bāriņtiesai. 17145 lati paredzēti Ceļu satiksmes drošības direkcijai. Ī.Kēniga skaidroja, ka pašvaldībai ar CSDD ir noslēgts līgums par datu bāzes administrēšanu. Proti, Pašvaldības policija Liepājā kontrolē, kā tiek ievēroti apstāšanās un stāvēšanas noteikumi un iekasē naudassodus par pārkāpumiem. Lai šos pienākumus veiktu, izmanto CSDD datu bāzi, un pašvaldība par šo pakalpojumu CSDD pārskaita līdzekļus 30 procentu apmērā no iekasētajiem naudassodiem.

Lielākā daļa no sabiedriskajai kārtībai un drošībai piešķirtajiem budžeta līdzekļiem paredzēti uzturēšanas izdevumiem, skaidroja Ī.Kēniga. Bet budžeta šā gada līdzekļu palielinājums paredzēts, lai nodrošinātu Pašvaldības policijas darbinieku darba samaksu Valsts policijas darbinieku darba samaksas līmenī un uzturnaudas palielināšanai par 45 latiem vienai personai mēnesī līdz 120 latiem. Policijas darbinieku pamatalgām ar palielinājumu paredzēti līdzekļi 175882 latu apmērā, bet uzturnaudām – 65880 latu.

Bez tam Pašvaldības policijas budžetā plānoti līdzekļi 15834 latu apmērā autotransporta parka nomaiņas programmai, ko uzsāka 2005.gadā. Ī.Kēniga paskaidroja, ka šogad šis projekts beigsies. Glābšanas dienesta materiālās bāzes uzlabošanai šogad līdzekļi, neskaitot kārtējos uzturēšanas izdevumus, nav paredzēti. Glābējiem ekipējumu iegādājās pērn.

Uzziņai

Sabiedriskās kārtības izdevumu sadalījums 2008.gadā
Kārtībai un drošībai budžetā atvēlēts 1364440 latu:
Pašvaldības policijai – 1226284 latu,
Bāriņtiesai – 121011 latu,
Ceļu satiksmes drošības direkcijai – 17145 latu.

Viedokļi

Uldis Novickis, Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks:

"Pašvaldības policijas šā gada budžets ir ļoti labs. Lai gan ne milzīgi, algas tomēr palielināja. Un ir jāpriecājas par to, kas ir. Pašvaldība ņem vērā policijas vajadzības un saprāta robežās tās apmierina – tiks atjaunota datortehnika, kaut degviela kļuvusi dārgāka, iedalīti līdzekļi arī tai. Palielināta arī uzturnauda, un tas ir liels atspaids. Apieti nevar justies arī Glābšanas dienesta darbinieki. Viņiem, tāpat kā pārējiem policistiem, palielināta alga. Bet tehnika tika iegādāta jau pērn, un tā ir pietiekami kvalitatīva – vienā sezonā nav nolietojama. Jācer, ka pašvaldības pretimnākšana turpināsies."

Ilze Kozika, Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste:

"Vēl nemaz īsti nezinu, cik liels ir solītais pielikums. Esam informēti, cik lielu summu tas veido uz papīra, bet to, cik liels tas būs reāli dzīvē, uzzināsim februārī, kad saņemsim algu par janvāri. Protams, algas pielikums iepriecina, taču ikdienā to maz jutīs. Inflācija palielinās, ar katru dienu viss kļūst dārgāks."