Kurzemes Vārds

04:37 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Harijs Ozols un Santa Zapacka koncertizrādē "Vēstules"

Sestdien, 9.februārī, Latviešu biedrības namā ar koncertizrādi "Vēstules" viesosies Harijs Ozols, Santa Zapacka un Didzis Rijnieks. Pērn mākslinieki viesojās Liepājas teātrī ar koncertprogrammu "Viens otram...". Jaunā programma, kuras nosaukums ir "Vēstules", atšķirībā no iepriekšējām ir veidota, izmantojot skatuves mākslas elementus. Ja zinām, ka Harijs Ozols ir ne tikai mūziķis, bet arī aktieris, turklāt arī leģendārās aktrises Antras Liedskalniņas dēls, tad šķiet likumsakarīgi, ka viņam ir interesanti savus koncertus ar aktiermākslas elementiem padarīt arī vizuāli interesantus un pievilcīgus. To viņš nesen apliecināja arī TV programmā "100 gramu kultūras". "Es nerakstu dziesmas par mīlestību. Es rakstu dziesmas par sajūtām, kas ir mīlestības sastāvdaļa," saka aktieris un mūziķis Harijs Ozols.

Harijs Ozols ir gandrīz visu dziesmu autors un arī izpildītājs, bet Santa Zapacka ir grupas vokāliste, dziedātāja, kura savulaik piedalījusies pirmajā starptautiskajā festivālā "Jūrmala – 86" un ieguvusi žurnālistu simpātijas balvu.


AINARS PŪPOLS ar savu grupu "Pī Blues" šovakar uzstāsies Latvijas 1.rokkafejnīcā.

Bez kā nevar iztikt blūzmenis?
– Bez sievietes un ģitāras.
Cik gados uzrakstīji savu pirmo blūza gabalu?
– Jau gados piecos sešos es pie sevis dziedāju blūzu kaut kādā valodā, kas noteikti nebija latviešu.
– Kāds vārds visbiežāk parādās tavās dziesmās?
– Mīļā.
Suši vai siļķi?
– Man abi garšo. Izvēlētos pēc noskaņojuma.
Kādus pasākumus tu ignorē?
– Garlaicīgus un stulbus, kādus var atrast katrā jomā. Kādreiz apmeklēju mītiņus, tagad to vairs nedaru. Nepatīk apmeklēt ārstus, jo, lai dabūtu vienu parakstu, jāstāv rindā stundas divas.
– Ko darīsi 14.februārī, Valentīna dienā?
– Pavadīšu laiku divatā kopā ar savu mīļoto, ko ir grūti izdarīt, ja apkārt daudz bērnu. Parasti divi jaunākie pie mums sakāpj gultā.
– Kas bija tava pirmā mīlestība?
– Četrpadsmit gados iemīlējos klasesbiedrenē Andā. Tā bija nelaimīga mīlestība, kura deva ierosmi manai pirmajai apzinātajai dziesmai un dzejai, ko vēlāk dziedāju arī koncertos.
Kādu romantisku dziesmu veltītu savai mīļotajai?
– Iepazīšanās sākumā, braucot uz Kuldīgu pie savas tagadējās sievas, biju paņēmis līdzi ģitāru un viņai veltīju savu dziesmu "Atkal tur".


Durbē skanēs grūtā, bet skaistā kormūzika

Ne visi, kam patīk kormūzika, šovasar iespēs nokļūt Dziesmu svētkos. Bet dzirdēt grūtās, taču ļoti skaistās svētku repertuāra dziesmas, kā arī citus priekšnesumus iespējams Durbes Kultūras namā, kur rīt notiks kārtējais koru koncerts.

Tajā piedalīsies ne tikai Durbes sieviešu koris, bet arī koris "Rīdzene" no Rīgas un Brocēnu vīru koris.

"Durbe ir vieta, kur kordziedāšana ir cieņā," saka Durbes Kultūras nama vadītāja un kora dziedātāja Aija Ansone. "Tāpēc tā mums jau ir tradīcija, šeit gadā notiek gandrīz desmit koncertu." Šās nedēļas nogales koncerts pirmām kārtām rīkots, lai godam gatavotos Dziesmu svētkiem, jo to repertuārā šogad īpaši daudz dziesmu kopkorim, kur kopā skanēs gan vīru, gan sievu balsis. Taču koncerta programmā būs arī Durbes dziedātāju iemīļotas Ilzes Arnes un Selgas Mences kompozīcijas.

23.februārī Durbes sieviešu koris dosies uz Kazdangu, kur dziedās kopā ar jaukto kori, etnogrāfiem un pūtēju orķestri. 8.martā koncertā Durbes Kultūras namā piedalīsies jauktie kori no Babītes un Kandavas.

Kora mūziku klausīties ir sarežģīti, piekrīt A.Ansone. Tāpēc vēl jo vairāk viņa lepojas, ka Durbē izveidojies savs koncertu apmeklētāju loks, kas prot šo mūziku novērtēt. Allaž gaidīti arī citi klausītāji.