Kurzemes Vārds

01:21 Pirmdiena, 23. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 9. februārī

1928.
Radio ziņo, ka naktī sākšoties stipra rietumu vētra. Zvejnieku ciemos un bākā izkārti vētras brīdinājuma signāli.

Liepājas Savstarpējā kredītbiedrība iesniegusi sūdzību par to, ka Jānis Eglītis pagājušajā gadā iesniedzis apmaiņai bankā viltotu dolāru. Notikumu izmeklē svarīgu lietu izmeklēšanas tiesnesis. Eglītis savu vainu neatzīst. Nozieguma pazīmju trūkuma dēļ viņu attaisno.

Rosība ostā. No Dānijas cukura kravu atved vācu tvaikonis "Swen", tuvākajās dienās tiek gaidīts, arī ar cukura kravu, kāds liels tvaikonis no Odesas. Bet dāņu tvaikonis "Douro" izved uz Kopenhāgenu 87 maza auguma tranzītzirgus.

Par slepenu tirgošanos ar alkoholiskajiem dzērieniem ar 20 latiem vai četrām dienām arestā sodīts viesnīcas "Nord" bufetes pārzinis. Par līdzīgu pārkāpumu ar 60 latiem vai divām nedēļām arestā sodīts arī restorāna īpašnieks Aleksandra ielā 62.

1938.
Karostā uz sava tvaikoņa "Everene", kā mēdz teikt, visā klusībā savu 50.jubileju nosvinējis pazīstamais latviešu kuģu īpašnieks Fricis Grauds. Gaviļnieku personīgi uz kuģa apsveic Jūrniecības departamenta direktors Ozols, konsuls Grīnvalds, Liepājas ostas valdes priekšnieks kapteinis Miķelsons, citi viesi. Grauds jūrnieka gaitas sācis jau 12 gadu vecumā un "ar savu centību ticis pie lielas turības". Tagad viņam pieder 12 lieli tirdzniecības kuģi.

1948.
Valsts Liepājas Muzikāli dramatiskā teātra solists baritons Miķelis Fišers pirmo reizi viesojies Latvijas PSR Valsts operas un baleta teātrī Rīgā, izpildīdams Oņegina partiju P.Čaikovska operā "Jevgeņijs Oņegins" un Figaro partiju Rosīni operā "Seviļjas bārddzinis". Debija ir sekmīga.