Kurzemes Vārds

01:53 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Paši ļaujamies sevi mānīt

Aizvadītās nedēļas notikumus izvērtē Dzīvokļu īpašnieku savienības valdes loceklis Gunārs Stankēvičs

Pasaulē vienmēr kaut kur ir nemierīgi. Taču pēdējās dienās uzmanību piesaistīja vētrainā Amerikas vēlēšanu kampaņa. Turienes tradīcijas nemaz nav līdzīgas mūsējām. Taču daudz kas būs atkarīgs no tā, ko amerikāņi ievēlēs par prezidentu rudenī. Martā šādas vēlēšanas notiks kaimiņvalstī Krievijā. Nekādiem ekscesiem nevajadzētu būt, kaut gan demokrātijas tur visnotaļ pietrūkst. Uzmanību piesaistīja arī dabas kataklizmas dažādās pasaules vietās – tornado, sniega vētras. Neviļus uzmanību piesaista attiecīgo speciālistu izteikumi. Viņi atkal apgalvo, ka tas viss saistīts ar cilvēka antiekoloģisko darbību.

Mūsu valstī masu informācijas līdzekļos visvairāk atsauksmju un lielāko reakciju izraisīja "Jaunā laika" šķelšanās. Tās vai citas partijas locekļu pārorientāciju mums cenšas pasniegt kā raksturīgu demokrātiskās attīstības pazīmi. Taču uz notiekošo vajadzētu palūkoties arī no citas puses. Šie cilvēki vēlētājiem deva konkrētus solījumus. Un, ja jau kāds kādu iemeslu dēļ nespēj tos izpildīt, tad jāatvainojas un jāpaiet malā. Bet mūs cenšas pārliecināt, ka tieši tagad viss notiks pa īstam. Diemžēl pirms vēlēšanām mēs vairāk uzticamies tiem, kuri vairāk sola. To pašu varētu teikt arī par Liepājas domi. Mums netic arī ārzemēs – pasu viltošanas dēļ mums ne ar visām valstīm izdodas ieviest bezvīzu režīmu.

Katru dienu man jātiekas ar daudziem dažādiem cilvēkiem. Lielākoties ar saimnieciskās jomas darbiniekiem. Esmu saskāries ar Šķēdes ielas apkaimē nekvalitatīvi veiktās kanalizācijas sistēmas rekonstrukcijas problēmām. Tagad notekūdeņi plūst pretējā virzienā – uz māju pagrabiem. Ir jāveic ekspertīze, jāmeklē vainīgie un bezatbildīgie darbu pieņēmēji. Kaut kas līdzīgs notiek arī ar mājās nesen ierīkotajiem siltummezgliem. Bojājas plākšņu ūdens sildītāji, pat neizturējuši divu gadu garantiju. Nedēļas laikā "Jaunliepājā" tas noticis trijās mājās. Vissliktākie izrādījās tie mezgli, kurus ierīkoja firma "UPB". Tas nozīmē, ka nepieciešami līdzekļi remontam, un jāmaksā būs, bez šaubām, iedzīvotājiem, kuri nopirkuši kaķi maisā. Vai nebūtu laiks mājās iecelt sertificētus energopārvaldniekus. Rīgā viņi sevi jau attaisnojuši, tur pat ir izveidota attiecīga asociācija.