Kurzemes Vārds

03:04 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Pie Liepājas tēvzemiešiem viss pa vecam
Aigars Kesenfelds, apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Liepājas grupas valdes loceklis, Pilsētas domes deputāts

Lai arī no apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK aizgājuši daži biedri, mani tas neskar. Es palieku šajā partijā. Un nezinu arī nevienu cilvēku no Liepājas grupas, kurš grasītos mūsu partiju pamest. Nākamajā nedēļā paredzēta Liepājas grupas pilnsapulce, kur par šo situāciju partijā runāsim.

Manuprāt, šķelšanās partijā radās tāpēc, ka atsevišķiem biedriem ir atsevišķs redzējums par partijas nākotni, par partijas mērķiem, un viņu pilsoniskās tiesības ir tos paust un no partijas izstāties. Es to respektēju. Viena nostādne, kas izskanējusi arī publiskā telpā, ir par to, kā "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK vajadzētu darboties šajā valdībā, kādu pozīciju ieņemt. Pieņemu, ka tas ir viens no galvenajiem strīdus āboliem. Ja esmu pieņēmis lēmumu neizstāties no apvienības, tas nozīmē, ka arī mans viedoklis nesakrīt ar promejošo viedokli.

Uzskatu, ka pagaidām pārāk liels ir emocionālais fons, gan ap mūsu apvienību, gan "Jauno laiku". Kad emocijas norims, varēs izdarīt secinājumus.

Tas, ka cilvēki, kas aizgājuši no vienas partijas, veido jaunas, arī tikai liecina par demokrātiju. Un tas pat ir zināmā mērā apsveicami, ja cilvēki ne tikai kritizē partiju, no kuras aiziet, bet dibina jaunu, lai ar darbiem pierādītu savu vārdu patiesīgumu. Tā jau ir demokrātijas brieduma pazīme. Ja domstarpības pastāv ilgāku laiku, labāk ir šķirties, jo jebkuras domstarpības, kas nav produktīvas, traucē partijas ikdienas dzīvi un ilgtermiņa mērķu un darbu realizēšanu.

Esmu gandarīts, ka Liepājas grupa pratusi strādāt tā, ka izpildīti gandrīz visi solījumi, kas bija ietverti priekšvēlēšanu deklarācijā pirms iepriekšējām Pilsētas domes vēlēšanām. Tramvaja līnija tiks pagarināta, 5.vidusskolai piebūve gatava, top Olimpiskais sporta centrs, četru gadu laikā pilsētas budžeta ieņēmumi dubultojušies, top Liepājas Universitāte kā Kurzemes izglītības centrs, ģimnāzija izveidota, sākti būvēt sociālie dzīvokļi, mikrorajonos tiek atjaunots ielas segums un tamlīdzīgi. Pašlaik grupā esam 42 cilvēki. Nākamnedēļ notiks Liepājas grupas vadītāja pārvēlēšana. Viss notiek. Mēs paliekam.