Kurzemes Vārds

21:29 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 12. februārī

1928.
Liepāju ciklona ietekmē piemeklē vairākas spēcīgas vētras. "Feldhūna un Šmēmana" koku noliktavā 46 gadus vecais ormanis Fricis Sedols, stāvot uz vezuma, krauj malku. No pēkšņas stipra vēja brāzmas ormanis krīt atmuguriski uz bruģa un tik stipri savaino galvu, ka zaudē samaņu. Viņu aizved uz slimnīcu.

Zvejnieku biedrības "Apvienība" telpās notiek Dr.Klaustiņa lekcija. Tā kā tā ir bezmaksas, tad to iesaka apmeklēt katram zvejniekam, jo "ne vienu vien reizi uz jūras gadās dažādas nelaimes, bet zvejnieki nezin, kā sniegt pirmo palīdzību slīcējam: par slīkoņu glābšanu, slīkoņa nāves pazīmēm, slīkoņa atdzīvināšanu, saaukstēšanos, reimatismu un citām slimībām".

1938.
Liepājā ieradies "Latvijas filmu hronikas" operatora E.Krauca palīgs Kuršinskis, lai filmētu, kā Latvijas bekons tiek eksportēts uz ārzemēm. Filmē ne tikai "Bekona eksporta" fabrikā, bet arī pa ceļam uz kuģi, kurā tiek iedzītas cūkas. Drīzumā šī hronikas daļa būs skatāma arī Liepājas kinoteātros.

Liepājas ostas valde savās telpās otrreiz atklātā izsolē pārdod ap 600 kubikmetru lielu vecas malkas krautni ar malkā esošām apmēram 2,5 tonnām senu dzelzs kalumu. Izsole sākas no 700 latu. Iemaksājot 70 latu drošības naudu, piedalās septiņi solītāji. Iesūtītas arī divas slēgtas aploksnes. Malkas krautni nosola tirgotājs Gliks par 1005 latiem.

1948.
Liepājas Pedagoģiskā skolā fiziskās audzināšanas stundu, kā arī fizkultūras kolektīva darbu līdz šim apgrūtināja vingrotavas trūkums. Tādēļ skolas vadītāji šā gada sākuma noslēdza līgumu ar daudzveida ražošanas kooperācijas arteli "Grants un akmens" par tās iekārtošanu. Nolēma pārbūvēt daļu skolas ēkas korpusa, t.i., nojaukt starpsienu starp divām klasēm un gaiteņa vienu daļu, tā radot ap 150  m2 lielu telpu vingrotavas iekātošanai. Tagad Celtniecības un montāžas tresta Liepājas kantora Nr.3 darbinieki gatavo vingrotavas inventāru – zviedru sienu, zirgus, bukus, vingrošanas kāpnes u.c. Vingrotavas iekārtošanai valsts asignējusi 24 tūkstošus rubļu.