Kurzemes Vārds

10:19 Sestdiena, 28. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Bez auto vairs nevar

Šodien pie jums, lasītāji, devies "Kurzemes Vārda" kārtējais pielikums "Auto", jau rīt sekos "Ceļasoma", bet vēl februārī piedāvāsim "Kultūras Pulsu" un "Mājokli".

Nemanot ir apritējis tieši gads, kopš izdevām pirmo pielikumu "Auto" pašreizējā izskatā un apjomā. Pielikums regulāri reizi mēnesī ir bijis atrodams starp ikdienas numura lapām, un ceru, ka tā tas arī turpināsies.

Droši vien ne visi tajā atrod sev lasāmvielu un auto tematus noliek malā uzreiz, saņemot "Kurzemes Vārdu", kaut gan esam centušies neiedziļināties tehniski sarežģītās niansēs un katrā pielikumā sniedzam arī vieglāku lasāmo – ceļojumus un piedzīvojumus. Tomēr pamatauditorija, protams, vienmēr būs tie liepājnieki un rajona ļaudis, kuriem autolietas nav svešas. Aizvien vairāk cilvēku kļūst par autovadītājiem, aizvien vairāk lasītāju interesējas par mūsu pielikumā skartajiem tematiem – jaunām un lietotām mašīnām, to servisu un apkopi, praktiski noderīgām lietām, līzingu un apdrošināšanu, satiksmes drošību un diskusijām par aktuāliem jautājumiem, autosportu, aizrautīgiem ļaudīm, kas savām rokām atjauno spēkratus, auto vēsturi.

Un ir pilnīgi skaidrs, ka šī interese ar laiku tikai palielināsies. To rāda elementāra reģistrēto automobiļu skaita pieauguma statistika gan Liepājas pusē, gan valstī kopumā. Pagājušā gada laikā Liepājā un rajonā nāca klāt vairāk nekā pieci tūkstoši spēkratu, un šā gada 1.janvārī to skaits sasniedza 57781 automašīnu. Trīs tūkstošu pieaugums ir uz Liepājas pilsētas rēķina, aptuveni divus tūkstošus auto gada laikā iekrājušas Liepājas rajona pašvaldības.

Jaunākajā pielikumā uzsākām arī jaunu rubriku "Dīvainie krustpunkti", kurā centīsimies iezīmēt problēmas un nianses, kas rodas vai var rasties ielu un ceļu krustojumos – vai tie būtu padomju laikā izbūvēti, vai pavisam nesen rekonstruēti. Svarīgi ir uzturēt rosīgu diskusiju par satiksmes organizācijas jautājumiem. Lai patiesība dzimst viedokļu daudzveidībā, nevis tajā vienīgajā viedajā postulātā, ko mums dažkārt cenšas ieborēt tie, kam tas ir izdevīgi.

Bet, lai tas viss varētu notikt, ir nepieciešama atgriezeniskā saikne ar lasītāju. Lūdzu, izsakieties, zvanot vai rakstot!

Ints Grasis