Kurzemes Vārds

17:37 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Ventspilnieki – pēc pieredzes sociālo jautājumu risināšanā
Ints Grasis

Lai iepazītos ar to, kā pašvaldība risina sociālos jautājumus, Liepājā vakar viesojās Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks un Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Valde.

"Lai sniegtu palīdzību tiem iedzīvotājiem, kam atbilstoši likumam pienākas pašvaldības palīdzība dzīvokļu jautājumu risināšanā, Ventspilī ir izveidoti sociālie dzīvokļi, taču pašvaldība pēta iespējas būvēt vai veidot arī sociālo māju," vizītes mērķi skaidroja D.Ošenieks. Liepājā ventspilnieki vēlējās izzināt sociālo māju plusus un mīnusus, informēja mūsu pilsētas sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Ciemiņi vēl interesējās par pilsētas attīrīšanas iekārtu darbu.

Ventspilnieki tikās ar Liepājas Nekustamā īpašuma pārvaldes Mājokļu nodaļas vadītāju Maiju Frīdmani un apmeklēja Veco ļaužu dzīvojamo māju Ganību ielā, kur uzklausīja tās vadītāju Ainu Upmali. Viņiem bija sarunas ar Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu, SIA "Liepājas ūdens" direktoru Andi Dejus.

Cerība atkal sagaidīt kinofestivālu
Inita Gūtmane

Restorānā "Karaliskais ķēķis" ar īpašu Eiropas un Baltijas īsfilmu izlasi viesojās starptautiskais īsfilmu festivāls "2 Annas".

Festivāls Latvijā notiek jau vairākus gadus, pa šo laiku tam izdevies apkopot ievērojamu Eiropas jauno režisoru īsfilmu izlasi. Līdz šim "2 Annu" filmas demonstrētas Rīgā, Viļņā, Tallinā un Berlīnē. Festivāla koordinatore Mārīte Lempa pastāstīja, ka Liepājas Karostā festivāls viesojies jau pirms četriem gadiem. Tā rīkotājiem izveidojās cieša sadarbība ar kultūras un informācijas centru "[email protected]", tāpēc bija iespējams ar festivāla filmiņām vēju pilsētā paviesoties arī šogad un interesentus iepazīstināt ar trīs gadu laikā tapušiem 14 darbiem, kuri labi atspoguļo Eiropas jauno režisoru kino tendences.

M.Lempa piebilda, ka šogad festivāla darbus iecerēts parādīt ne tikai Rīgā un citās lielajās pilsētās, bet arī mazāk apdzīvotās vietās. Liepāja bija otrā vieta, kurā notika "2 Annu" filmu skate. Projekta koordinatore pauda prieku par skatītāju necerēti lielo atsaucību, interesi, kas liek domāt, ka mēs atkal varētu sagaidīt ciemos festivāla rīkotājus ar jauniem darbiem, kuri, pēc M.Lempas teiktā, ar katru gadu kļūst arvien kvalitatīvāki, profesionālāki.

Jāpiebilst, ka sākusies darbu pieņemšana festivāla "2 Annas – 2008" konkursa programmai. Vairāk informācijas var iegūt mājaslapā http://www.2annas.lv.

Kurzemes kultūras programmu administrēs Liepājā

Liepājas Kultūras pārvalde parakstījusi līgumu ar Valsts kultūrkapitāla fondu par tās finansētās Kurzemes kultūras programmas finansējuma saņemšanu un administrēšanu, informēja Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Hmieļevska.

Kurzemes kultūras organizācijas šogad varēs iesniegt projektu pieteikumus konkursam par valsts finansējuma piešķiršanu. Konkursu izsludina vienu reizi gadā, un saskaņā ar "Kurzemes kultūras programmas nolikumu" konkursa kārtībā piešķirtais minimālais finansējuma apjoms vienam projektam nevar būt mazāks par 100 latiem. Lai sasniegtu kultūras programmas mērķi, Liepājas Kultūras pārvalde vienu reizi gadā rīko kultūras programmas projektu konkursu. Projektu pieteikumus konkursam var iesniegt organizācijas ar juridisku statusu, kas ir reģistrētas un darbojas Kurzemes kultūrvēsturiskā novada teritorijā (Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils rajoni, republikas nozīmes pilsētas Liepāja un Ventspils). Interesenti aicināti iepazīties ar Kurzemes kultūras programmas nolikumu un iesniegt projektu pieteikumus konkursā līdz šā gada 10.martam pulksten 16. Kultūras programmas konkursam pieteiktos projektus vērtēs Kurzemes pašvaldību izvirzīti eksperti.

Atjaunos mājas karavīru izmitināšanai

Saskaņā ar valdībā pieņemto rīkojumu nekustamais īpašums Liepājā, Studentu rotas ielā 16 un 18 un Imantas ielā 1, tiks pārņemts valsts īpašumā un nodots Aizsardzības ministrijas valdījumā. Māju kompleksu paredzēts atjaunot, lai izveidotu dienesta dzīvokļus Nacionālo bruņoto spēku militārpersonām. Nekustamo īpašumu Studentu rotas ielā 16 veido zemes gabals 3311 kvadrātmetru platībā un dzīvojamās ēkas, īpašumu Studentu rotas ielā 18 – zemes gabals 6200 kvadrātmetru platībā un dzīvojamās ēkas, īpašumu Imantas ielā 1 – zemes gabals 5075 kvadrātmetru platībā un dzīvojamās ēkas. Visi trīs nekustamie īpašumi ierakstīti zemesgrāmatā uz Liepājas pilsētas pašvaldības vārda. Rīkojumā minētos nekustamos īpašumus dome nolēmusi nodot bez atlīdzības Latvijas valsts īpašumā Aizsardzības ministrijas valdījumā.

Pieprasījums vides ministram

"Kurzemes Vārda" rakstam, kas bija veltīts gaisa piesārņošanai Oskara Kalpaka ielas apkaimē, atsaucies Saeimas deputāts Valerijs Agešins no "Saskaņas centra". Runa ir par ostas uzņēmuma "Liepaja Bulk Terminal Ltd" nekontrolējamo darbību, nodarbojoties ar birstošo kravu pārkraušanu, un vides piesārņošanu ap mājām ar nepāra numuriem no 99 līdz 109 un blakus esošajā "Laumas" mikrorajonā. V.Agešins informēja, ka nosūtījis attiecīgu vēstuli vides ministram Raimondam Vējonim, lūdzot noskaidrot situāciju un informēt, kad konstatētie pārkāpumi tiks novērsti. Pieprasījumam deputāts pievienojis "Kurzemes Vārda" rakstu.

Iekasēts vairāk

VID Kurzemes reģionālās iestādes Muitas pārvalde 2007.gadā iekasējusi muitas nodokli 1423,54 tūkstošu latu apmērā, kas ir par 533,24 tūkstošiem latu vairāk nekā 2006.gadā. Visbūtiskāk palielinājusies PVN iekasētā summa – 28417,94 tūkstoši latu (par 8304,08 tūkstošiem latu vairāk nekā 2006.gadā). Arī iekasētā akcīzes nodokļa summa, salīdzinot ar 2006.gadu, palielinājusies par 443,39 tūkstošiem latu, un pērn sasniedza 1015,60 tūkstošus latu. Pagājušajā gadā sastādīts 131 administratīvo pārkāpumu protokols, kuru kopējais uzliktais naudassods ir 2,99 tūkstoši latu. Pabeigtas 55 muitas audita lietas. To kopēja aprēķinātā summa – 718,95 tūkstoši latu. Muitas piedziņas daļa iekasējusi muitas maksājumus 107,62 tūkstošu latu apmērā. Pērn divas lietas nodotas VID Muitas kriminālpārvaldei kriminālprocesa uzsākšanai (par alkohola ievešanu Latvijā, pārsniedzot likumā noteiktos ierobežojumus; par narkotikām – hašišu, kas atrasts kuģa kontroles laikā). Konstatēto muitas noteikumu pārkāpumu rezultātā 12 gadījumos piemērotas konfiskācijas un piemēroti naudassodi 34137,94 latu kopsummā.

Kamerkoris "Matejs" dziedās Liepājā un Priekulē

Rīgas kamerkoris "Matejs", atzīmējot savu piecu gadu dzimšanas dienu, veic koncertturneju pa Latvijas dievnamiem.

Sestdien, 16.februārī, pulksten 18 koncerts "Teici to Kungu!" notiks arī Liepājas Pāvila baptistu draudzes dievnamā, Kuršu ielā 19. Programmā paredzēti Hendeļa, Mocarta, Brāmsa, Mendelsona, Morlaki, Dimitera, Austriņas, Ešenvalda un citu komponistu darbi. Solisti – Iveta Romancāne un Diāna Dravniece,

koncertmeistare Inguna Baštika, diriģenti – Rudīte Tālberga un Māris Dravnieks. Ieeja par ziedojumiem. Bez tam koris piedalīsies arī Priekules pilsētas 80 gadu jubilejas dievkalpojumā, kas svētdien, 17.februārī, pulksten 11 notiks Priekules baptistu baznīcā, Zāļu ielā 12.

Aicina ziedot asinis

Jau par tradīciju kļuvusi donoru diena Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, ko Valentīna dienā, 14.februārī, rīko Studentu padome sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru. Tā notiks arī šo ceturtdien laikā no pulksten 10.30 līdz 15 Liepājas Pedagoģijas akadēmijas 140. kabinetā (1.stāvā). Šajā dienā ziedot asinis aicināti ne tikai akadēmijas studenti, mācībspēki un citi darbinieki, bet arī ikviens pilsētas iedzīvotājs, kurš vēlas darīt labu tiem, kam donoru asinis var glābt veselību vai pat dzīvību. Sīkāku informāciju var saņemt, piezvanot pa tālruni 25985882 Līvai Kupferei.

Neatjauno aprūpes tiesības mātei

Liepājas Bāriņtiesa šodien nolēmusi pagaidām neatjaunot aprūpes tiesības mātei, kura bija atstājusi savus sešus nepilngadīgos bērnus bez uzraudzības vienus pašus vairākas dienas. Liepājas Bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele informēja, ka Bērnu patversmes darbinieki un sociālie darbinieki norādījuši: gan bērniem, gan mammai nepieciešama psihologa palīdzība. Mātei speciālista padoms vajadzīgs, lai labāk izprastu bērnu vajadzības. Līdz šim māte, aizbildinoties, ka nav neviena, kas paliek pie bērniem, savas problēmas nav risinājusi. Daži bērni pašlaik atrodas Bērnu patversmē, bet daži slimnīcā, jo saslimuši ar gripu.

Iepriekš aprūpes tiesības tika atņemtas ar Bāriņtiesas priekšsēdētājas vienpersonisku lēmumu. Taiga Ziemele skaidroja, ka šis jau ir otrais gadījums, kad māte atstāj savus bērnus uz vairākām dienām. Vienreiz aprūpes tiesības viņai jau bija atņemtas, bet vēlāk atjaunotas. Taču, kad viņai atdotas bērnu aprūpes tiesības, māte pārtraukusi apmeklēt bezdarbnieku kursus, kur bijusi sākusi mācīties par konditori. Ģimenē bijušas alkohola lietošanas epizodes, ko fiksējuši sociālie darbinieki. Bērni ir 2 līdz 11 gadus veci.

Būs jaunas maršrutu kartes

Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste G.Jākobsone informēja, ka līdz 18.martam 32 pilsētas sabiedriskā transporta pieturvietās atkal tiks uzstādītas jaunas kartes ar sabiedriskā transporta kustības atšifrējumu. Tas tiek darīts tādēļ, lai liepājniekiem un pilsētas viesiem būtu vieglāk orientēties pilsētas maršruta autobusu un tramvaja kustības maršrutos. Šim mērķim tiks piešķirti 5000 latu no projekta "Pilsētas integrētā mārketinga projektu līdzfinansējums" līdzekļiem. Jaunās maršrutu kartes, salīdzinot ar iepriekšējām līmplēvēm, tiks nodrošinātas ar drošāku aizsardzības sistēmu, lai vandaļiem tās nebūtu iespējams tik viegli nopostīt. Pērn septembrī transporta pieturvietās izvietotās 37 maršrutu kartes nopostīja pāris mēnešu laikā. Un liepājnieki joprojām sūdzas pašvaldībai par to, ka grūti orientēties sabiedriskā transporta maršrutu kustībā. Jaunajās maršrutu kartēs būs ieviestas arī pēdējā laikā veiktās izmaiņas transporta kustībā.

Kartes izgatavo un uzstādīs SIA "US Holding".