Kurzemes Vārds

17:28 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Īstu ziemu joprojām nesola

Kristīne Pastore

Sniegpulkstenītes pilnos ziedos, tulpju un narcišu lapiņas izspraukušās jau krietnu gabaliņu no zemes, ceriņi lielos pumpuros – tāda pašlaik ir situācija dārzos laikā, kad zemi vajadzētu klāt sniega segai un gaisa temperatūrai būtu jābūt vismaz piecus grādus zem nulles. "Priecāties par šādu laiku februārī nav iemesla," saka vairāki speciālisti.

"Pašreizējie laika apstākļi patiešām ir netipiski februārim," sacīja Liepājas Novērojumu stacijas vadītāja Larisa Ņeņuka, skaidrojot, ka februāris parasti ir skaudrs ziemas mēnesis. Taču viņa savā darba vietā novērojumu stacijas teritorijā jau redzējusi krāsainu tauriņu. "Tas gan vēl bija gauss un miegains, taču jau modies no ziemas miega," viņa sacīja. Un tāpat nekāds retums vairs nav mušas un arī ērces.

Sabiedrības veselības aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Ingrīda Kužniece sacīja, ka šā ziema ar silto laiku īpaši nelabvēlīga ir tādēļ, ka neaiziet bojā ērces. "Viena nedēļa janvāra sākumā, kad uzsala, bija par īsu, lai šie kukaiņi aizietu bojā," viņa sacīja. "Un tas, visticamāk, nozīmē, ka šovasar ērču būs vairāk nekā citus gadus." I.Kužniece gan skaidroja, ka ērces ir bijušas un būs, taču bīstami ir tas, ka līdz ar to skaita palielināšanos palielinās arī ar ērču encefalītu inficēto kukaiņu skaits. Tāpēc cilvēkiem, kas nav pret šo infekciju vakcinējušies, par to jādomā jau laikus, veicot pirmreizējo un atkārtoto vakcināciju. I.Kužniece piebilda, ka nelabvēlīgs šis siltais, mitrais un vējainais laiks ir dažādu vīrusu infekciju izplatībai.

Savukārt L.Ņeņuka norādīja, ka neko labu tas nenodara augu valstij. Maigo ziemu viņa skaidroja ar siltajām gaisa masām, kas pie mums atplūst no Atlantijas okeāna.

Gaisa temperatūra 11. februārī pēdējos piecos gados*

Gads Gaisa temperatūra
2004 –5,4
2005 +2,7
2006 –0,1
2007 –5,4
2008 +4,0

*Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras sniegtās informācijas (mērījumi veikti Liepājas Novērojumu stacijā pulksten 12.