Kurzemes Vārds

13:46 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Vai gaidāt Valentīna dienu?
Daiga Lutere

Rīt vārdadiena būs visiem Valentīniem, bet šo datumu, 14.februāri, īpašu dara arī tradīcija to atzīmēt kā Mīlētāju dienu, kad tiek rakstītas mīlestības vēstulītes, dāvinātas dāvaniņas, atklātas jūtas un iepriecināts mīļotais. Kāds šo procesu uztver ļoti nopietni un gatavojas rūpīgi, cits pilnīgi ignorē, bet nevar noliegt, ka Valentīna dienas svinēšana atzīmējamo dienu sarakstā ienesusi jaunas krāsas. Ko par mīlētāju svētkiem domā liepājnieki?

SIA "Pica serviss" valdes locekle Monta Magone: – Man pret Valentīna dienu ir pozitīva attieksme. Gluži tāpat kā pret 8.martu un Mātes dienu. Svētki vienmēr ir jauki, un, ja cilvēki vēlas un arī iepriecina cits citu, tas raisa pozitīvu noskaņojumu un ietekmē visus. Ja Valentīna dienu atzīmē, nevis ignorē, tātad tā daudziem tā ir vajadzīga.

Mediķis Egils Dzintars: – Mana attieksme pret Valentīna dienu ir absolūti pozitīva. Mēs mīlam un gribam būt mīlēti katru dienu. Bet šie svētki tomēr rada īpašu sajūtu un liek vairāk uzmanības pievērst saviem mīļajiem. Es noteikti sarūpēšu dāvaniņas. Ja mani apsveiks, protams, būšu priecīgs, bet man pašam lielu prieku sagādā dāvināšana.

Pedagoģijas akadēmijas deju studijas "Arabeska" vadītāja Zita Valka: – Valentīna dienu neuztveru kā svētkus un to neatzīmēju, tie nav latviešu svētki. Šeku reku no gaisa nokrituši, un vispārēja sajūsma klāt. Es bez Valentīna dienas varu iztikt. Ja mani kaut kur aicinās dejot – iešu, bet tas ir mans darbs. Domāju, ka ziedus, dāvaniņas, uzmanības apliecinājumus otram var sniegt katru dienu, ja tiešām mīļoto grib iepriecināt.