Kurzemes Vārds

23:09 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Tēvs smagi piekauj meitiņu

Saldus rajona Zirņu pagastā vīrietis nežēlīgi piekāvis savu nepilnus divus gadus veco meitu. Mazulīte un viņas māte ir mūspuses – Kazdangas pagasta – iemītnieces.

28.janvārī SIA "Saldus Medicīnas centrs" tika ievietota nepilnus divus gadus veca meitenīte ar miesas bojājumiem – galvas un ķermeņa sasitumiem un smagu galvas traumu. Turklāt miesas bojājumu raksturs liecinājis, ka vardarbība pret bērnu veikta ilgstoši.

Policija vispirms sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, bet vēlāk lieta pārkvalificēta pēc Krimināllikuma 125.panta 2.daļas – par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Saldus rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas priekšnieks Indulis Blīgzna "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka aizdomās par notikušo tiek turēts meitenītes tēvs. 1970.gadā dzimušais vīrietis, kurš iepriekš piecas reizes sodīts, vairākumā gadījumu – par zādzībām, ir aizturēts. Viņam kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, un patlaban viņš atrodas Liepājas Iepriekšējās izmeklēšanas cietumā. Turpinās izmeklēšana, policija gaida mediķu slēdzienu par mazulītei nodarīto miesas bojājumu smagumu. I.Blīgzna zināja teikt, ka meitenītes veselības stāvoklis uzlabojas – viņa pārvesta no Intensīvās terapijas nodaļas.

Vīrietis, sieviete un meitenīte nav Zirņu pagasta iedzīvotāji, bet tur ieradušies nesen – aptuveni pirms četriem mēnešiem. Vīrietis Zirņu pagastā ieradies no Tukuma puses, bet sieviete – no Liepājas rajona Kazdangas pagasta. Tēva piekautā mazulīte ir abu kopīgais bērns. Dzīvojuši kādā mājā pagasta nomalē, kuru pieskatīt viņiem uzticējis mājas īpašnieks. Pagasta padomes darbinieki un iedzīvotāji ir šokā par notikušo. Viņi pat neesot zinājuši, kā sauc jaunos iemītniekus. Par notikušo uzzinājuši tad, kad uz nomaļo māju devušās policijas un ātrās palīdzības automašīnas.

Noslepkavo vīrieti

12.februārī ap pulksten 10 Liepājā, kādā dzīvoklī Bārtas ielā atrasts aptuveni 60 gadu veca vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm – konstatēti galvas un sejas sasitumi, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Mirušā personu noskaidro, viņa mirstīgās atliekas nogādātas Tiesu medicīnas ekspertīzei. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125.panta 3.daļas – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. Uz aizdomu pamata par šo noziegumu aizturēts 1947.gadā dzimis vīrietis, kurš vispirms nogādāts atskurbšanai.

No bērnu ratiņiem izzog maku

Valsts policijā vērsusies kāda jauna sieviete, kura 12.februārī ap pusdienlaiku Imantas ielā, namu pārvaldes "Karosta" telpās, konstatējusi, ka no bērnu ratiņiem nozagts viņas naudas maks ar kredītkarti un mācību braukšanas atļauju. Jaunā māmiņa likumsargiem norādījusi, ka ļaundaris viņai nodarījis materiālu zaudējumu 15 latu apmērā.

Aiztur apreibušu telefona zagli

12.februārī ap pulksten 14.30 K.Ukstiņa ielā 1985.gadā dzimis jaunietis paņēmis 1990.gadā dzimuša puiša mobilo tālruni "Samsung" un aizgājis. Ceļu policijas darbinieki jauno vīrieti aizturējuši, un īpašnieks mobilo telefonu atguvis. Taču pēc tam, kad aizturētais nogādāts policijā paskaidrojuma sniegšanai, radušās aizdomas, ka viņš ir narkotisko vai psihotropo vielu reibumā. Tādēļ viņš nogādāts uz Reģionālo slimnīcu ekspertīzes veikšanai.

Apzog veikalu

13.februārī ap pusdiviem naktī Liepājā, Toma ielā, veikalam izsists loga stikls un nozagti alkoholiskie dzērieni. Materiālo zaudējumu vēl aprēķina. Policijā uzsākts kriminālprocess par zādzību, ielaužoties telpās.

Uzbrūk "Audi"

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 12.februārī ap pulksten 8 Atmodas bulvārī 14 automašīnas "Audi 100" īpašnieks konstatējis, ka viņa spēkratam sasists priekšējais vējstikls, saskrāpētas aizmugures durvis un spārns.

Kaķis sabojā auto

12.februārī dažas minūtes pēc pulksten 18 ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Rīgas ielu 10. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka vienā no apzāģētajām liepām bija uzrāpies kaķis un iedzīvotāji lūguši glābēju palīdzību, norādot, ka dzīvnieks ilgi netiekot lejā. Notikuma vietā glābēji pa kāpnēm rāpušies mincim pakaļ. Taču tas lēcis no koka lejā, trāpot uz ielas malā novietotas automašīnas, un iebuktējis to.

Priekšnieka pārkāpumus nekonstatē

"Kurzemes Vārda" rīcībā nonākusi informācija, ka beigusies dienesta pārbaude par Ceļu policijas priekšnieka rīcību, sava atvaļinājuma laikā dodoties uz ārzemēm peļņā. Pārkāpumi nav konstatēti. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks apstiprināja, ka ir pabeigta pārbaude, ko veicis Iekšlietu drošības birojs. Pārbaudes rezultātus viņš nekomentēja, jo neesot tos vēl saņēmis.

"Kurzemes Vārds" rakstīja, ka pērn sava atvaļinājuma laikā gada nogalē Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs bija devies peļņā uz Dāniju. Decembra vidū, kad viņš atgriezās Latvijā un atsāka darbu policijā, uzsāka dienesta pārbaudi un M.Kleinbergam prasīja paskaidrojumus.

Prioritāte – narkobiznesa apkarošana
Ita Cērmane

Vakar Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks iepazīstināja ar policijas 2007.gada darba rezultātiem. Tie ir pozitīvi – salīdzinājumā ar 2006.gadu noziedzības līmenis kopumā nav cēlies. A.Vaiteiks norādīja, ka prioritāte policijas darbā saglabājas līdzšinējā – narkotiku aprites un ar to saistīto noziegumu apkarošana.

A.Vaiteiks norādīja, ka pērn, tāpat kā gadu iepriekš, Liepājā un rajonā bijusi noziedzības samazināšanās tendence. Mazāk nekā gadu iepriekš izdarītas slepkavības un sevišķi smagie noziegumi, dažāda veida zādzības, mazāk nodarīts miesas bojājumu. Lielāks ir atklāto noziegumu skaits. 2006.gadā atklāts 56,1 procents noziedzīgo nodarījumu, bet pērn – 64,1 procents no kopējā mūspusē izdarīto likumpārkāpumu skaita. Liepājas Policijas pārvaldes priekšnieks atzīst, ka no pērn izdarītajiem smagajiem noziegumiem pagaidām nav atklāts tikai viens – negadījums gada sākumā Tosmarē, kur no gūtajiem miesas bojājumiem gāja bojā vīrietis.

A.Vaiteiks uzskata, ka situācija Liepājā un rajonā noziedzības jomā uzlabojas, pateicoties policistu preventīvajam darbam. Piemēram, mūspusē dārgu un ekskluzīvu automašīnu zādzības nenotiek kopš 2003.gada, kad policija aizturēja auto zagļu grupu, kas bija specializējušies tolaik vērtīgu spēkratu – "Audi A6" u.c. – zagšanā. "Kopš tā laika dārgi transportlīdzekļi mūspusē vairs netiek zagti. Ik pa laikam nozog tikai kādu vecāku mašīnu. To izdara jaunieši, lai pavizinātos," skaidro A.Vaiteiks. Tieši ar tādu nolūku nozagtas arī tās trīs automašīnas, kas pazuda gada sākumā.

Policijas priekšnieks uzsver, ka prioritātes šajā gadā joprojām ir narkotisko vielu aprites ierobežošana un sevišķi smagu noziegumu samazināšana un atklāšana. A.Vaiteiks atbalsta iekšlietu ministra Mareka Segliņa ieceri sakārtot narkotiku apkarošanas jautājumu, atjaunojot Narkotiku apkarošanas biroju un izstrādājot jaunu narkotiku apkarošanas valsts programmu.

"Nevar būt tā, ka Kriminālpolicijai narkotiku apkarošana ir viens no pantiem, ar ko strādāt. Ir jābūt atsevišķam birojam ar reģionālo struktūru," akcentēja M.Segliņš. Viņš norādīja, ka "Narkotisko un psihotropo vielu atkarības un izplatības ierobežošanas un kontroles valsts programma 2005.–2008. gadam" nav efektīva. Pirmkārt, tai nav paredzēti budžeta līdzekļi, un, otrkārt, nav izveidota un noteikta struktūra, kas kontrolē programmas izpildi. Lai nākamajā gadā varētu paredzēt budžeta līdzekļus, līdz vasarai ir jāsagatavo jauna narkotiku apkarošanas programma un jāpaceļ valsts prioritātes līmenī. Īpaši svarīgi ir izveidot efektīvu mehānismu, kas koordinē visas iesaistītās puses, arī citas ministrijas.

Liepājas policijas priekšnieks šim viedoklim pievienojas, norādot: "Narkotisko vielu aprite rada jaunus noziegumus. Lai atkarīgais tiktu pie kārtējās devas, viņam ir nepieciešama nauda. Un, lai to iegūtu, visbiežāk tiek zagts vai laupīts. Ja izdosies samazināt narkotisko vielu apriti, tad samazināsies arī noziedzība kopumā."

Tiesa gan, ir arī kāda problēma, kas bremzē policijas darbu. Tas ir kadru trūkums. A.Vaiteiks neslēpj, ka pērn Liepājas Policijas pārvaldes štata vietas samazinātas par 20, kas ilgstoši bijušas vakantas. Tagad pārvaldē esot vairāk nekā 300 darbinieku. Vakantas pašlaik esot septiņas štata vietas, galvenokārt izmeklētāju.

Uzziņai

Noziedzīgie nodarījumi Liepājā un rajonā
2007.g. 2006.g.
Noziedzīgie nodarījumi kopā 1441 2026
Slepkavības 2 4
Sevišķi smagi noziegumi 40 51
Zādzības 518 771
Zādzības no dzīvokļiem 115 168
Automašīnu zādzības 43 55
Ar narkotikām saistītie noziegumi 34 14