Kurzemes Vārds

23:01 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstule

Izdevējdarbība ir nopietni apdraudēta

Latvijas Preses izdevēju asociācija ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Ivaram Godmanim sakarā ar "Latvijas pasta" slikto darbību preses piegādē. Publicējam šo vēstuli.

Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) pauž nopietnu satraukumu par izdevējdarbības nozares attīstību, kas ir cieši saistīts ar indivīda tiesībām būt informētiem, vārda brīvību un citām demokrātiskas valsts vērtībām.

Jau otro gadu pēc kārtas VAS "Latvijas pasts" nespēj nodrošināt kvalitatīvu preses piegādi ievērojamai daļai lasītāju. Tāpat jau otro gadu izdevēji nesaņem no VAS "Latvijas pasts" kvalitatīvas atskaites par abonēto un piegādāto presi, kas apgrūtina norēķinus, kā arī kavē atskaišu sagatavošanu Valsts ieņēmumu dienestam.

Visa iepriekšējā gada garumā un arī pašlaik neviens VAS "Latvijas pasts" un arī Satiksmes ministrijā nespēj pateikt, kas sagaida izdevējus 2008.gada otrajā pusgadā. Mūsuprāt, plānojot biznesu, būtu jāzina spēles noteikumi vismaz gada garumā. Protams, mēs gribētu cerēt, ka, tāpat kā pārējie izdevēji Eiropā, mēs varētu plānot savu uzņēmējdarbību arī vairākus gadus uz priekšu.

Skumji, ka VAS "Latvijas pasts" un Satiksmes ministrijas vadītāji maldina iedzīvotājus, apgalvojot, ka zemie tarifi ir par iemeslu VAS "Latvijas pasts" sliktajai darbībai. Mēs esam pārliecināti, ka tarifi nekādā veidā neatstāj ietekmi uz datorsistēmas darbību un nav par pamatu kļūdainajām preses piegādēm vai nepiegādēm.

Diemžēl VAS "Latvijas pasts" darbību pārraugošā ministrija līdz šim nav spējusi vai arī nevēlas pievērst preses piegādes problēmām nepieciešamo uzmanību. Jebkurā citā Rietumu demokrātijas valstī pēc tik ilgstošas un simptomātiskas VAS "Latvijas pasts" darbības mazspējas atbildīgais ministrs būtu uzņēmies politisko atbildību.

Ņemot vērā, ka šie svarīgie jautājumi ir iekļauti Jūsu vadītās valdības deklarācijā, Latvijas Preses izdevēju asociācija aicina Jūs parādīt konkrētu un konstruktīvu valdības rīcību šo problēmu risinājumā. LPIA uzskata, ka preses izdevējdarbība kā uzņēmējdarbības nozare ir nopietni apdraudēta.