Kurzemes Vārds

20:19 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 14. februārī

1928.
Liepājas galvenās dzelzceļa darbnīcas, pielietojot uzlabotas konstrukcijas darbarīkus, ir palielinājušas un paātrinājušas ražošanas jaudas sliežu kabu un paliktņu izgatavošanā. Kabu ražošanai lietoto rīku uzlaboto konstrukciju ir izgudrojuši darbnīcu smēdes nodaļas vadītājs Lāceklis un inženieris Ekmanis, bet paliktņu – mehāniskās nodaļas vadītājs Matuzels un tehniķis Brasavs. Dzelzceļa virsvalde nolēmusi atalgot Lācekli ar 300 latu lielu prēmiju, Ekmani un Matuzelu ar 100 latiem, bet Brasavu ar 200.

24 gadus vecā Marija Romanovska apsūdzēta par to, ka viņa, būdama nama pārvaldniece, nav rūpējusies par dūmvadu tīrīšanu, kā arī nav labojusi bojātās krāsnis. Arī koka sienai kaļķu apmetums nobiris. Rezultātā – ugunsgrēks. To gan ātri nodzēš, taču pārvaldniece sevi par vainīgu neatzīst, bet vaino ugunsapdrošināšnas biedrību, kurā māja apdrošināta un kuras tiešs pienākums bijis rūpēties par ugunsgrēka novēršanu. Romanovska tiek sodīta ar 10 latiem vai 2 dienām arestā.

1938.
Laikraksts jūsmo: "Jauks pavasara laiks! Kalendārs rāda apmēram 6., 7., 8. un…11.februāri. Laiks rāda 15.aprīli, bet cilvēku pavasara jūsma – tā ap 30.maiju. Un kā gan ne? Liepājas dārzos jau zied puķes! Un nevis kādi tur sniegpulkstenīši, kas jau no sniega segas bāž laukā savas ziedu galviņas. Nē! Bet tieši tās puķes, kas zied maijā – sērdienītes."

1948.
Liepājas Mākslas un daiļamatniecības vidusskolas audzēkņi enerģiski gatavojas dziesmu svētkiem. Skolā izveidots jauktais koris ar 70 dalībniekiem, kuri visi sākuši aktīvi darināt tautastērpus. Skolas mākslas aušanas, kā arī šūšanas – apģērbu veidošanas nodaļu audzēkņi savu speciālo priekšmetu mācību stundās tagad nododas tikai šim darbam, gūstot aizvien labākus rezultātus.