Kurzemes Vārds

03:47 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kāds ir pārdevēju darba uzdevums?
Kristīne Kleinšmite, aerobikas instruktore

Es tirgū parasti iepērkos vasarā, kad ir īstais ogu, jauno dārzeņu laiks. Jā, vienmēr pastāv iespēja tikt apkrāptam, jo ir pārdevēji, kas melo, svešu mantu uzdodot par Latvijā audzētu. Bet pirkšanas un pārdošanas procesā vienmēr iesaistītas divas puses, un katra pilda savu lomu, proti, vai nu esi pircējs, vai pārdevējs.

Ko grib pārdevējs? Kāds viņa darba uzdevums? Vairāk un par dārgāku cenu pārdot savu preci. Ko grib pircējs? Iepirkties lēti un labi un, protams, netiekot apkrāptam. Pārdevējs nereti labāka rezultāta sasniegšanai ņem talkā visādus līdzekļus. Nu nevar visiem ticēt uz vārda! Bet tā tomēr tava problēma: tici vai netici, pērc un maksā savu naudu par nolūkoto preci, vai tomēr ne.

Mans ieteikums ir tirgū atrast savu(–us) pārdevēju(–us), vispirms preces izpētot un pārbaudot. Vasarā, pērkot ogas, skatos, kāds cilvēks tās pārdod. Ir taču saprotams, kurš ir pārdevējs profesionālis, bet kurš uz tirgu tiešām atvedis pāris kastu ar paša audzētām ogām vai gurķiem. Aprunājoties ar šādu pārdevēju, apskatot viņa rokas, arī var izdarīt secinājumus. Manuprāt, tas tikai veselīgi un pareizi, ja atsevišķus dārzeņus, arī augļus un ogas ēdam to dabiskās nogatavošanās laikā. Var jau būt, ka kāds zemenes vai tomātus prot izaudzēt janvārī. Bet pircējam vajag taču parunāt ar savu veselo saprātu: vai tas ir normāli? Domāju, katram skaidrs, kāds papildmēslojums tad augiem tiek dots, lai augļi ātrāk sasniegtu gatavību! Vai to var saukt par veselīgu pārtiku? Pirmie burkāni, zemenes u.c. produkcija, kas parādās tirgū pat mēnesi pirms to dabiskās nobriešanas laika, maksā dārgi. Jo audzētājs, pārdevējs grib ātrāk un vairāk nopelnīt.

Ja runa par pārdošanu, krāpjas jau ne tikai tirgū. Sievietes to labi zina. Vai tad daudzas apģērbu veikala pārdevējas ir tādas, kas pircējai atklāti pasaka, ka uzlaikotais apģērba gabals izskatās galīgi garām? Nē! Saka, ka viss kārtībā, labi piestāv, jāpērk utt. Vai arī ierīko spoguļus, kuros apģērba pielaikotājs izskatās tievāks, nekā ir patiesībā. Kādēļ? Tikai tādēļ, lai pircējs atvērtu maku. Tāds ir pārdevēju mērķis. Vai arī iepērkoties lielveikalā. Pati esmu pārliecinājusies, ka, piemēram, melone plauktā zem speciālajām apgaismojuma lampām izskatās izcili. Kad šīs gaismas vairs nav, tad tikai ieraugi, ka tā nebūt nav tik glīta, kā sākumā šķita. Vai tā nav mānīšanās?