Kurzemes Vārds

17:31 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Būs konkurss par slimnīcas pārbūvi

Liepājas domes Attīstības komitejā ir atbalstīta SIA "Liepājas Reģionālā slimnīca" iecere rīkot Liepājas Reģionālās slimnīcas rekonstrukcijas skiču konkursu. Tas ir nepieciešams, lai pakāpeniski noritošā slimnīcas pārveides procesā to izveidotu par mūsdienīgu veselības aprūpes iestādi, kurā būtu ievērotas galvenās prasības: orientācija uz pacientu, racionāla pacientu plūsmas nodrošināšana, interesanta un mājīga vide, kas veicina pacientu, apmeklētāju un personāla komfortu, kā arī iespējas transformēt telpas dažādu funkciju veikšanai, mainoties medicīniskajai nepieciešamībai. Konkursa mērķis ir izstrādāt priekšlikumus Liepājas Reģionālās slimnīcas rekonstrukcijai, kā arī iegūt labāko konceptuālo priekšlikumu paketi, nodrošinot priekšnoteikumus kvalitatīvam būvprojektēšanas uzdevumam. Konkurss būs atklāts, un tajā varēs piedalīties Latvijas profesionālie arhitekti un autoru kolektīvi. Tas notiks vienā kārtā, kas beigsies ar labākās idejas meta izvērtēšanu un pārējo konkursa laureātu noteikšanu. Prēmiju fonds ir 10 tūkstoši latu, ko sadalīs pirmo triju vietu ieguvējiem – attiecīgi 5, 3 un 2 tūkstoši latu katram.

Apspriedīs plānojumu Siena tirgus rajonam

Būvvalde liepājnieku apspriešanai un vērtēšanai nodevusi pašvaldības teritorijas plānojuma grozījumu projekta Siena tirgus laukumam, tam blakus esošajiem kvartāliem un Jūrmalas ielai pirmo redakciju, informēja sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Plānojuma grozījumi ir nepieciešami, jo šajā teritorijā vairāku zemesgabalu esošā izmantošana atšķiras no agrāk teritorijas plānojumā noteiktās izmantošanas. Plānojuma grozījumu teritorijā atrodas pilsētas vēsturiskā apbūve, arī jūgendstilā un nacionālā romantisma stilā celtas ēkas, Siena tirgus ar gandrīz neskartu autentisku bruģi un citas vērtības. Grozījumu pašvaldības teritorijas plānojumā projekta 1.redakcijas sabiedriskā apspriešana noritēs līdz 17.martam. Grozījumu projekta pirmās redakcijas sabiedriskās apspriešanas sanāksme notiks 18.februārī pulksten 17 Liepājas Pilsētas domes ēkā – 207.kabinetā. Uz to aicināts ikviens interesents, bet īpaši minētā pilsētas rajona iedzīvotāji un uzņēmumu pārstāvji, kuri ikdienā strādā šajā teritorijā. Ar sabiedrisko apspriešanu saistītie materiāli apskatāmi Liepājas Pilsētas domes ēkas pirmā stāva vestibilā.

Ir uzvarētāji un laureāti

Jau informējām, ka Latvijas Tirgotāju asociācijas rīkotajā konkursā "Latvijas labākais veikalnieks un krodzinieks" vienu no septiņām galvenajām balvām saņēmusi grāmatu nama "Valters un Rapa" Liepājas filiāle. Kā pastāstīja Liepājas Tirgotāju asociācijas biroja vadītāja Mārīte Jeganova, Latvijas konkursā piedalījās vēl daudzi uzņēmēji no Liepājas, iegūstot pelnītu atzinību. Tā uzvarētāja diplomus saņēma viesnīcas "Promenāde Hotel", "Hotel Kolumbs", "J.Rozes grāmatnīca", restorāns "Piano" (attēlā), uzņēmuma "Lauma" veikals "Centrs", veikals "Maxima" tirdzniecības centrā "Sala XL". Konkursa laureātu godu ieguva viesnīcas "Hotel Kolumbs" restorāns, veikals "K–Rauta", SIA "Freko" kancelejas preču veikals, mēbeļu salons "Kristīne" un klubs "Fontaine Palace". Šā gada konkursā "Latvijas labākais veikalnieks un krodzinieks" pavisam piedalījās 188 uzņēmumi no dažādām Latvijas pilsētām.

Tiekas Baltijas valstu Jūras spēku komandieri

Vakar un šodien Liepājā notiek Baltijas valstu Jūras spēku komandieru kārtējā sanāksme, kurā piedalās komandkapteinis Juris Roze, kontradmirālis Kestutis Macijausks, komandkapteinis Igors Švede, kā arī BALTRON komandieris komandkapteinis Andrejs Leits. Jūras spēku štāba preses un informācijas virsnieces pienākumu izpildītāja Aleksandra Ozoliņa informēja, ka tikšanās laikā paredzēts apspriest jautājumus par triju Baltijas valstu sadarbību, attīstību un nākotnes plāniem, kā arī izvērtēt pērn paveikto. Tā kā šā gada vasarā BALTRON svinēs savu 10.gadadienu, apspriedīs arī svinīgā pasākuma plānu.

Preses konference par Pianisma zvaigžņu festivālu

Šodien pulksten 13 Liepājas Simfoniskā orķestra zālē, Graudu ielā 50, notiks preses konference par 16.starptautisko pianisma zvaigžņu festivālu, informēja LSO reklāmas un sabiedrisko attiecību vadītājs Gundars Venens. Marts jau sešpadsmit gadu ir Pianisma zvaigžņu festivāla laiks. Arī šogad no 9. līdz 16.martam Liepājas teātrī un Graudu ielas koncertzālē atkal skanēs starptautiskie klaviermūzikas svētki. Ar katru gadu Liepāja kāpina savas ambīcijas un ielūdz pazīstamus māksliniekus. Kristīna Ortiza, Brižita Anžerē, Žans Bernārs Pomjē u.c., kas uzaicināti uz šā gada festivālu, ir grandi klaviermūzikas pasaulē. Tagad arī liepājnieki viņus redzēs un dzirdēs muzicējam kopā ar mūsu Simfonisko orķestri. Bez tam vairāki klaviermūzikas opusi Pianisma zvaigžņu festivāla vēsturē skanēs pirmo reizi.

Guntars Krieviņš – padomes priekšsēdētāja vietnieks

Par valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" padomes priekšsēdētāju no amata aizgājušā Gunta Mača vietā ievēlēts Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs. Savukārt par vienu no padomes priekšsēdētāja vietniekiem ievēlēts Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš, kurš "Latvijas dzelzceļā" darbojas jau daudzus gadus.

Juceklis ar tarifu

Siltumenerģijas megavatstundas vērtība tagad ieguvusi vairākus variantus un to apstiprina uzreiz dažādām situācijām atkarībā no mazuta cenas svārstībām pasaules biržās. Sakarā ar to Sabiedrisko pakalpojumu regulators uzdevis uzņēmumam "Liepājas enerģija" katru mēnesi publicēt laikrakstā pielietojamā tarifa lielumu. Bez tam namu pārvaldes to paziņo savu māju iedzīvotājiem izsūtītajos maksas paziņojumos. Diemžēl dažos gadījumos šīs ziņas sniedz kopā ar PVN, citos – bez tā. Tādējādi patērētājs tiek maldināts. Piemēram, janvārī par vienu megavatstundu maksājām 43,35 latus, zinot, ka februārī maksa būs nedaudz mazāka. Taču "Liepājas enerģija" pēkšņi paziņoja jaunu vērtību – 42,10 latu. Tās speciālisti bija piemirsuši, ka viņiem no savāktās naudas būs jāatskaita 5 procenti par labu valstij PVN veidā un ka viņi to var iegūt tikai no patērētājiem. Tātad jāprecizē, ka šajā mēnesī šis tarifs liepājniekiem patiesībā ir 44,21 lats.

Festivāla "Vīnes klasika" nobeigumā spēlē liepājnieki

Vakar Rīgā, Lielajā ģildē, "Latvijas koncertu" rīkoto festivālu "Vīnes klasika" noslēdza Liepājas Simfoniskais orķestris un pasaules slavu guvušais pianists Valērijs Afanasjevs, kas diriģenta Imanta Rešņa vadībā atskaņoja Ludviga van Bēthovena Ceturto klavierkoncertu un Septīto simfoniju. Nākamais festivāls "Vīnes klasika" būs 2010.gadā. Ceturtā klavierkoncerta pirmatskaņojums notika 1808.gada 22.decembrī Vīnē. Šajā koncertā komponists attiecībā uz žanra iedomātajiem kanoniem uzrāda visdzejiskāko izdomu un fantāzijām bagātu improvizācijas garu. Klusumam te palaikam ir gandrīz tikpat liela nozīme kā skaņai. Septītās simfonijas pirmatskaņojums notika 1813.gada 8.decembrī Vīnes Universitātē autora vadībā. Panākumi bija triumfāli, otro daļu nācās atkārtot. 1816.gadā simfoniju izdeva ar veltījumu grāfam Moricam fon Frīsam – komponista draugam un mecenātam. Vairums Bēthovena daiļrades pazinēju uzsver, ka šī esot izteiktiem ritmiem bagātākā no visām deviņām meistara simfonijām. Pianistu, diriģentu, rakstnieku, aktieri, domātāju Valēriju Afanasjevu liepājniekiem ir bijusi privilēģija iepazīt visās viņa izpausmēs jau divos Pianisma zvaigžņu festivālos.