Kurzemes Vārds

10:26 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Divas robežas pārsniegtas ar pusspēku
Andris Sudmalis

Pēc nelielā pārtraukuma, kura laikā savu valstsvienību rindās pārbaudes spēlēs piedalījās arī vairāki "Liepājas metalurga" spēlētāji, ir atsācies Latvijas atklātais hokeja čempionāts. Liepājnieki vakar savā laukumā bez problēmām apspēlēja Daugavpils komandu "Latgale".

"Liepājas metalurgs" – "Latgale" 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Vārtu guvēji: 4:09 Pliskausks (Kniksts) – 1:0; 23:05 Feldmanis (Ozols, Mamonovs) – 2:0 (vairākumā) – 2:0, 23:56 Lelens (Smirnovs) – 3:0 (vairākumā), 29:54 – 3:1 (mazākumā); 43:40 Mamonovs (Ozols, Fiļimonovs) – 4:1 (vairākumā), 59:41 Feldmanis (Smirnovs, Ivanovs) – 5:1.

"Liepājas metalurgs": vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis, uzbrucēji – Valērijs Fiļimonovs, Juris Ozols, Vladimirs Mamonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, uzbrucēji – Darjus Lelens, Darjus Pliskausks, Andrejs Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Sergejs Gubins, Ruslans Borisenko, uzbrucēji – Genādijs Ļepihovs, Konstantīns Mihailovs, Dmitrijs Kiriļenko; ceturtā maiņa: aizsargi – Georgijs Čirkovs, Valentīns Feoktistovs, uzbrucēji – Sergejs Daņilovs, Valērijs Kuļibaba, Māris Grāvītis.

Gandrīz divas nedēļas ilgušās pauzes laikā Latvijas izlasē "Liepājas metalurgu" pārstāvēja menedžeris Mihails Vasiļonoks, kuram valstsvienībā uzticēts darbs ar vārtsargiem, bet laukumā devās vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis un uzbrucējs Vladimirs Mamonovs. Savukārt Ukrainas izlasi turnīrā Nīderlandē vadīja metalurgu galvenais treneris Vladimirs Golubovičs, kurš šās komandas sastāvā bija iekļāvis Pavlo Borisenko. Uz Lietuvas izlasi tika izsaukts šās sezonas mūsējo rezultatīvākais spēlētājs Darjus Lelens, kas spēlēs pret Lielbritāniju, Franciju un Norvēģiju iekrāja 5 (2+3) punktus.

Lietuvas izlases spēlētāji ir arī daugavpiliešu sastāvā, kuru rindas nesen papildināja vairāki komandu "Big Diamonds" un "Energija" spēlētāji, kā arī divi gados jauni slovāku uzbrucēji.

Pirms vakardienas mača statistikas cienītāji zīlēja, vai metalurgiem jau 13.februārī izdosies pārsniegt 100 punktu robežu (pirms spēles bija 99). Turklāt mūsējiem gaužām reāla bija arī iespēja gūt 200.vārtus (bija 196), un, objektīvi vērtējot abu sāncenšu spēku samēru (turnīra tabulā "Latgale" no metalurgiem atpalika par 50 punktiem), tā tad arī bija spēles galvenā intriga.

Trīs no metalurgu maiņām bija nedaudz pārveidotas – pirmajā virknējumā iekļāvās Mamonovs, trešajā – jaunpienācējs Ļepihovs, bet ceturtajā pēc ilgākas pauzes spēlēja Grāvītis. Iespējams, tieši šo pārmaiņu dēļ mača lielāko daļu metalurgiem saspēle nevedās tik labi kā, piemēram, cīņās ar rīdziniekiem un ogrēniešiem. Taču, pat uz vāju metalurgu fona viesi brīžiem izskatījās gaužām nevarīgi. It sevišķi, kad pēc minimāli uzvarētās pirmās trešdaļas laukuma saimnieki uz ilgāku laiku iespieda latgaliešus viņu zonā. Vispirms viesi pārkāpa noteikumus, par ko tika atstāti trijatā, bet tad metalurgi nepilnas minūtes laikā abus noraidījumus izmantoja.

Visā spēlē "Liepājas metalurgs" uzrādīja teicamu vairākuma realizācijas procentu – trīs no septiņiem pretinieku noraidījumiem tika sodīti ar gūtiem vārtiem. Arī paši liepājnieki šoreiz retāk, nekā ierasts, devās uz divu minūšu atpūtas soliņu. Un nebija jau arī pamata pelnīt noraidījumus biežāk, jo Žabotinska vārti nopietni tika apdraudēti reti, bet vienīgā ripa tika ielaista mazākumā pēc muļķīga rikošeta vārtu priekšā.

Iespējams, viesi ar mūsējiem spēlēja paslēpes, jo pastāv ļoti liela varbūtība, ka tieši daugavpilieši būs metalurgu pretinieki izslēgšanas spēļu pusfinālā. Tomēr "Latgalei" vēl ir jācīnās par sava laukuma priekšrocībām ceturtdaļfinālā, un katrs punkts tai var būt zelta vērtē.

Lai nu kā, mūsējiem vakar izdevās gan izcīnīt uzvaru, tādējādi pārsniedzot simbolisko 100 punktu robežu, gan arī pārsniegt šajā regulārajā sezonā gūto 200 vārtu robežu. Nu metalurgiem atlicis regulārajā sezonā neielaist simts ripu – četras spēles līdz sezonas beigām ir 85.

Vēl vakar "ASK/Ogre" savā laukumā ar 12:2 sagrāva "Energiju".

Nākamo spēli "Liepājas metalurgs" aizvadīs pirmdien, 18.februārī, savā laukumā pret Igaunijas komandu "Big Diamonds".


Final four mājvietu izšķirs liepājnieki
Miks Kuncītis

"Liepājas lauvas" gatavojas izšķirošajai cīņai par iekļūšanu SEB Baltijas Basketbola līgas Elites divīzijā, pašlaik mūsējie ir soļa jeb uzvaras attālumā no pirmā uzdevuma izpildes – iekļūšanas final four. Vakar BBL direktors Sauļus Samulevičs atklāja, ka Rīgā final four turnīrs notiks tikai tādā gadījumā, ja labāko četriniekā iekļūs "Liepājas lauvas".

Mūsu kluba menedžeris Normunds Gaižutis apstiprināja, ka vakar viņam bijusi saruna ar Sauļu Samuleviču, kurš paudis, ka "VEF/Rīga" final four varēs rīkot tikai tādā gadījumā, ja "Liepājas lauvas" iekļūs labāko četriniekā, pretējā gadījumā turnīrs februāra beigās un marta sākumā norisināsies "Techasas" basketbolistu mājvietā Panevēžā. Ja runājam par liepājnieku iespējām iekļūt final four, tad, sestdien pārspējot komandu "Arvi/Suduva", mūsu basketbolisti to būs izpildījuši ar uzviju, turklāt ieņems nevis ceturto, bet trešo vietu. Teorētiski arī zaudējuma gadījumā izredzes saglabājas, taču tad pēdējās kārtas mačos nedrīkst uzvarēt ne Panevēžas "Techahas" (ceturtdien spēlēs ar "Nevežis"), ne arī "Aiščiai/Atletas" (sestdien spēlēs ar "Fausto").

Finālčetrinieka izspēles kārtība paredz, ka regulārā čempionāta spēcīgākā komanda sacentīsies ar ceturtās vietas ieguvējiem, bet otrā vietā esošie ar trešo labāko komandu. Pēc tam šo spēļu uzvarētāji noskaidros vienu ceļazīmi uz Elites divīziju, bet tā komanda, kas finālā zaudēs vēl varēs iekļūt augstākajā sabiedrībā, uzvarot pārspēlēs.

Tāpat jau ziņojām, ka BK "Liepājas lauvas" bija parakstījis līgumu ar abiem amerikāņiem – saspēles vadītāju Vernonu Hemiltonu un centra spēlētāju Polu Boturaku. Tiesa, drīz vien ar pēdējo no minētājiem basketbolistiem līgums tika lauzts. Kā pastāstīja Gaižutis, Butoraks divu nedēļu pārbaudes laikā bijis ļoti centīgs un attaisnojis treneru cerības, tādēļ arī parakstīts līgums, taču pēc tam amerikāņu centrs kļuvis slinks un ne spēlēs, ne treniņos vairs nestrādājis, kā nākas. Klubam bijušas pārrunas ar Butoraku, taču arī pēc tām situācija neesot uzlabojusies, un cits nekas neatlika kā spēlētāju atlaist.

Tagad "Liepājas lauvas" turpina meklējumus garajā galā, un bijušas sarunas arī ar "Ventspils" klubu, no kura it kā varētu aizlienēt Ronaldu Zaķi, taču, pēc menedžera teiktā, viņš ir tāds pats kandidāts kā vēl vairāki amerikāņu leģionāri. "Ir notikušas sarunas ar vairākiem spēlētājiem, tomēr pagaidām konkrētu kandidatūru šai vakancei nav," stāsta Gaižutis, piebilstot, ka, visdrīzāk, līdz sestdienai skaidrība neradīsies. Tiesa, kluba pārstāvis atzina, ka pastiprinājumu viņi vēloties iegūt pēc iespējas ātrāk, lai līdzīgas neveiksmes gadījumā kā ar Butoraku atkal varētu atsākt meklējumus, jo pēdējais termiņš, kad atļauts veikt izmaiņas sastāvā ir 28.februāris.