Kurzemes Vārds

15:44 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Nozog lielu daudzumu labības

13.februārī ap pulksten 11.30 Gaviezes pagastā konstatēts, ka apzagta kāda saimniecība, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Ļaundari, uzlaužot saimniecības ēkas durvju piekaramo atslēgu, iekļuvuši tajā un nozaguši divas tonnas kviešu graudu, 100 litru dīzeļdegvielas, kā arī graudu novākšanas kombaina rezerves daļas. Materiālos zaudējumus vēl aprēķina. Policijā par zādzību uzsākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

Salauž žokli

12.februārī ap pulksten 18 pie veikala "Alex", Ģenerāļa Baloža ielā, 1980.gadā dzimušu vīrieti piekāvuši trīs nepazīstami jaunieši. Vīrietis ievietots Liepājas Reģionālajā slimnīcā, kur mediķi konstatējuši viņam apakšžokļa lūzumu. Cietušais paskaidrojumus policijai nesniedz.

Konflikta laikā paliek bez pases

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka 13.februārī ap pulksten 4 Liepājā, Jūras ielā netālu no krustojuma ar Lielo ielu, kādam vīrietim izcēlies konflikts ar diviem nepazīstamiem vīriešiem. Pēc konflikta vīrietis konstatējis, ka no bikšu kabatas viņam pazudusi pilsoņa pase un 70 latu.

Iekāro lasi

13.februārī mūsu pilsētas veikalos turpinājuši sirot garnadži. Ap pulksten 12 veikalā "Maxima", Ziemeļu ielā, aizturēts 1962.gadā dzimušais Paulis, kurš par paņemtajām precēm nebija samaksājis 3,64 latus. Pirms pulksten trijiem dienā turpat aizturēts 1974.gadā dzimušais Vilnis, kurš nebija samaksājis par preci 2,88 latus. Bet pirms septiņiem vakarā veikalā "Supernetto", Ziemeļu ielā, aizturēts 1966.gadā dzimušais Aivars, kurš bija iekārojis lasi, bet negribēja par to maksāt 2,19 latus. Lasis un pārējās preces palikušas veikalos, bet kārumnieki tikuši pie protokoliem par patvarību. Bet dažas minūtes pēc pulksten 17 veikalā "Lielie logi", Kuršu laukumā, aizturēts 1991.gadā dzimušais Grigorijs, kurš šoreiz mēģinājis nozagt degvīnu "LB" 4,19 latu vērtībā. Par šo gadījumu policijā uzsākts kriminālprocess.

Atsavina ļergu

13.februārī neilgi pēc pulksten 11 Aizputē, pie kādas mājas Zvaigžņu ielā, 1964.gadā dzimušam vīrietim atsavināta nelegālā alkohola pudele 0,5 litru tilpumā.

Diedelētāji pretojas likumam

13.februārī ap pustrijiem dienā Liepājas Pašvaldības policijas darbinieki Lielajā ielā 5 aizturējuši divus nepilngadīgos, kuri nodarbojās ar ubagošanu. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka 10 un 11 gadu vecie zēni nodoti Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekiem, kuri viņus nogādājuši dzīvesvietā vecākiem. Viens no zēniem laikā, kad nodots mātei, sācis agresīvi uzvesties un pretojies policijas darbiniekiem. Atgādināsim, ka Administratīvās atbildības noteikumi liedz uzmākties citiem cilvēkiem ar ubagošanu.

Pierobežā atsavina cigaretes un alkoholu

12.februārī Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta darbinieki par nelikumīgu preču tirdzniecību pierobežas joslā aizturējuši Latvijas pilsoni, kura nodarbojās ar izbraukuma tirdzniecību ar automašīnu "Ford Transit". VRS Liepājas pārvaldes priekšnieks Jānis Lūks "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka sieviete, kura veikusi nelikumīgo tirgošanos, ir liepājniece. Viņa aizturēta netālu no Bārtas.

Pārbaudot transportlīdzekli, atrastas preces ar Krievijas akcīzes markām: 102 paciņas ar cigaretēm "Ļeņingrad", cigaretes "More" (10 paciņas), cigaretes "Prīma" (20 paciņas), cigaretes "Optima" (48 paciņas). Atrasta arī prece ar Latvijas akcīzes markām bez preču pavadzīmēm – 8 litri caurspīdīga šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, 14 vienības 2 litru tilpuma pudeles alus "Apinītis" un cigaretes "Partner" (20 paciņas).

1960.gadā dzimusī sieviete pēc apstākļu noskaidrošanas atbrīvota. Prece atsavināta un kopā ar lietas materiāliem nodota Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ekonomikas policijai.

Ventspils burlakus pie mums vairs nevedīs

Tuvākajās dienās Ventspils Policijas pārvaldē atkal sāks darboties īslaicīgās aizturēšanas izolators, informēja Ventspils Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Dzidra Šķute. Tas nozīmē, ka burlaki no Ventspils vairs netiks vesti uz mūsu pilsētu.

Valsts policija par 89990 latu iegādājusies pārvietojamo konteinera tipa īslaicīgās aizturēšanas izolatoru. Konteiners uz Ventspili atgādāts no Čehijas. Izolatoru uzstādīs Ventspils Policijas pārvaldes ēkas pagalmā. Konteinera tipa īslaicīgās aizturēšanas izolatora uzstādīšana varētu ilgt aptuveni divas dienas, bet ekspluatācijā to varēs nodot, tiklīdz ap teritoriju būs ierīkots žogs.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka kopš 2006.gada oktobra Ventspilī ir slēgts Policijas pārvaldes īslaicīgās aizturēšanas izolators, jo tas neatbilda sanitārajām un cilvēktiesību normām. Vairāk nekā gadu aizturētās un ar administratīvo arestu sodītās personas veda uz īslaicīgās aizturēšanas izolatoriem Liepājas un Talsu policijas pārvaldēs. Liepājā pērnruden bija gadījumi, kad no Ventspils atvestie un arestu izcietušie sagādāja pilsētā galvassāpes – nebrauca vairs mājās. Konteinertipa izolators Ventspilī mūsu pilsētu no līdzīgām situācijām pasargās.

Apsūdz pilnvaru pārkāpšanā
Ita Cērmane

Trešdien "Kurzemes Vārdā" vērsās kāda sieviete, kura apsūdz Valsts policijas darbiniekus pilnvaru pārkāpšanā. Tatjana Saveļjeva stāsta, ka likumsargi aizturējuši viņas 15 gadu veco dēlu, bet vecāki par to neesot informēti. Sieviete vērsusies prokuratūrā, kur viņai arī apstiprināts, ka policisti rīkojušies pretlikumīgi, neinformējot vecākus par nepilngadīgā aizturēšanu.

Kundze gan pati savā stāstījumā nonāk pretrunās. Viņa "Kurzemes Vārdam" sūdzējās, ka nav informēta par dēla Gļeba aizturēšanu, tomēr norādīja, ka aizturēšana notikusi 11.februārī ap pulksten 10.30. Ģimenes dzīvesvietā Imantas ielā 16 ieradušies likumsargi, kuri aizturējuši Ģļebu, mātei paskaidrojot, ka puisis iepriekš slikti uzvedies. Tāpat policijas darbinieki sievietei paskaidrojuši, ka vedīs puisi uz pārvaldi. T.Saveļjeva uzsver, ka policijā, kad viņa tur zvanījusi, lai noskaidrotu, kur dēls atrodas, nekādi paskaidrojumi neesot sniegti. Tomēr kundze atzīst – dežūrdaļā viņai pateikts, ka dēls aizturēts uz 48 stundām, kā arī norādīts, pie kāda izmeklētāja nākamajā rītā ierasties. Vēl vēlāk viņai arī paskaidrots, ka dēls aizturēts par zādzību.

T.Saveļjeva uzskata, ka tiesībsargi, aizturot viņas dēlu, divkārt nekorekti rīkojušies arī tādēļ, ka puisis esot slims, nevarot atrasties ārpus mājām. Taujāta, vai Gļebam ir kāda hroniska saslimšana, kad pastāvīgi jābūt pieejamiem medikamentiem, viņa to noliedza. Māte skaidroja, ka puisis esot nervozs un raustot valodu. Sieviete ir pārliecināta, ka gadījumā, ja arī dēls iesaistīts kādā likumpārkāpumā, tad viņu piespieduši draugi: "Kad manis nav mājās, draugi pie viņa ielaužas, piespiež darīt sliktas lietas, arī degvielu ostīt."

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse apstiprināja, ka puisis 11.februārī patiesi aizturēts uz aizdomu pamata par automašīnas zādzību no autostāvvietas. "Aizdomās par šo noziedzīgo nodarījumu tiek turētas arī citas personas, kuras pašlaik noskaidro un meklē. Iespējams, tie ir viņa mātes minētie sliktie draugi," piebilda J.Knīse.

Jāsecina, ka likumsargi pilnvaras nav pārkāpuši. Jaunietis aizturēts dzīvesvietā, kur tobrīd atradies arī viņa tēvs. Arī pēc nogādāšanas Policijas pārvaldē zvanīts tēvam, bet viņa telefons bijis izslēgts. Tas bijis izslēgts vēl arī trešdien. Izmeklētāja arī devusies uz puiša dzīvesvietu, lai tiktos ar vecākiem, taču durvis neviens nav atvēris. Trešdien mātes klātbūtnē, kā to paredz noteikumi darbā ar nepilngadīgajiem, puisis policijā nopratināts. Policijas darbiniekiem bija tiesības jaunieti aizturēt uz 48 stundām, viņš atbrīvots pēc 46 stundām no aizturēšanas brīža, parakstoties par dzīvesvietas nemainīšanu (tāds drošības līdzeklis puisim piemērots).

Jāpiebilst, ka puisis policijas redzes lokā nav nonācis pirmo reizi. J.Knīse, par to jautāta, izteicās: "Nav gluži pirmā reize, kad policijas darbinieki dzird šā puiša vārdu un uzvārdu."