Kurzemes Vārds

15:18 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Sašutums sasniedzis bīstamu robežu

Iespējams, tās ir gaisā virmojošās pavasara vēsmas, kas mundrinājušas mūsu lasītājus tik aktīvi izteikt savas domas par visdažādākām norisēm, sākot ar brīdinājumu, ka pilsētā tiek pārdota slapja malka, līdz valsts iekšpolitikas un ārpolitikas vērtējumam. Ja pēc gadumijas telefonisko viedokļu paudēji bija kļuvuši kūtrāki, tad pašlaik šādu repliku skaits dienā sniedzas pāri trīsdesmit. Bet jau tagad droši var pateikt, ka tuvākajā laikā par vienu no tēmu līderiem kļūs namu pārvaldes "Vecliepāja" iecerētā privatizācija.

Taču pašreiz gan skaitliskā, gan emociju ziņā priekšplānā joprojām atrodas apkures un siltuma zudumu problēma. Pilsētā pie varas esošie var priecāties, ka pašvaldību vēlēšanas notiek tikai pēc gandrīz pusotra gada un tātad ir laiks vismaz mēģināt šo nejēdzību sakārtot un parādīt, ka nav vienaldzīgas to rūpes, kuri viņus ievēlējuši. Ja vēlēšanas notiktu šopavasar, maz ticams, ka domnieku sastāvs saglabātos līdzšinējais, jo liepājnieku sašutums sasniedzis bīstamu robežu un var sekot izvirdums.

Visvairāk pārstāvēto tēmu otrajā vietā izvirzījusies politika, un šo tēmu aktivizējusi "Jaunā laika" un "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK šķelšanās. Kā jau parasti, priecē argumentēti viedokļi un šķebina replikas, kurās cilvēki izgāž savu žulti par partijām un politiķiem. Taču pārsteidz kas cits. Vai tiešām dažs labs būtu tik labi informēts, ka zinātu jau iepriekš pateikt, ka Sandra Kalniete sarīdīs topošo partiju, ka Andra Šķēles darbība atgādina Augusta Vosa rīcību, ka Latvijas Universitātes jaunos žurnālistus gatavo promaskaviski mācībspēki, bet čekas maisos atrodas gan visi eksprezidentes Vairas Vīķes–Freibergas atbalstītāji, gan visi valdības locekļi?

Vairāki pārmetumi ir arī "Kurzemes Vārdam". Kāds lasītājs nav pamanījis, ka nevienas citas nozares amatpersonas laikrakstā nav tik bieži publicējušās kā "Liepājas enerģijas" vadītāji, un pārmet, ka redakcija viņiem liedzot avīzē izteikt savus viedokļus. Savukārt kāds cits nav pamanījis, ka "Kurzemes Vārda" izdevumam latviešu un krievu valodā cena ir atšķirīga, un uzskata, ka mēs ierobežojot krievvalodīgos, jo esot netaisnīgi, ka cena vienāda, bet izdevumi krievu valodā ne tik bieži papildināti ar pielikumiem.

Andžils Remess