08:04 Otrdiena, 19. novembris

Pārbaudes spēlē pa nullēm
Ints Grasis

Vakar Palangā, te spīdot saulei, te savērpjoties sniegputenim, "Liepājas metalurga" futbolisti aizvadīja treniņmaču ar Lietuvas pērn piekto spēcīgāko komandu "Vetra", un tas beidzās bez vārtu guvumiem.

Abus puslaikus mūsu komanda būtībā aizvadīja ar dažādiem sastāviem. No pirmajā puslaikā spēlējošajiem – Spoles, Kļavas, Fereiras, Ivanova, Zirņa, Miceikas, Soloņicina, Tamošauska, Mihaļčuka, Kameša un Mižigurska – otrajā laukumā palika tikai Zirnis un Mihaļčuks. Viņiem pievienojās vārtsargs Vlasovs, aizsargi Žuravļovs, Mihailovs, Jemeļins, pussargi Sitenkovs, Aleksejevs, Koršakovs, uzbrucēji Fernando un Grebis. Starp rūdītiem metalurgiem, pērnā gada dublieru komandas puišiem un pārbaudāmajiem spēlētājiem pagaidām vienīgais jaunums ir Valērijs Mižigurskis, kas pērn Viļņas "Žalgira" rindās Lietuvas A līgā bija rezultatīvākais uzbrucējs (12 vārti). Viņš bija visnotaļ aktīvs, kādā no epizodēm pie pretinieku soda laukuma veiksmīgi apveda divus pretspēlētājus, taču kļūdījās piespēlē. Dižu iespēju noslēdzošam sitienam Mižigurskim tā arī neradās.

Toress, Bleidelis, Kļimeks un Surņins tika pietaupīti nelielu veselības problēmu dēļ, bet no pārbaudāmā Glazjuka mūsu treneri jau atvadījušies.

Spēle ritēja samērā līdzīgā cīņā ar liepājnieku nelielu pārsvaru. Tiesa, ja pirmajā puslaikā mūsējie spēja izveidot labi ja divus bīstamus momentus pie lietuviešu vārtiem, tad otrajā puslaikā bija vismaz sešas labas izdevības gūt vārtus, no kurām pusi neizmantoja Grebis (vienu reizi bumba trāpīja pa pārliktni). Lielisks sitiens no aptuveni 18 metriem padevās Fernando, bet "Vetras" vārtsargs bumbu izvilka no apakšējā stūra. Mača izskaņā vēlreiz laukumā Mihaļčuka vietā devās Kamešs, tomēr liepājnieku pūliņi gūt vārtus ar panākumu nevainagojās.

Dažas dienas liepājnieki trenēsies vieglākā režīmā, krājot spēkus nākamajai treniņnometnei. Svētdien dienas vidū komanda izlidos uz Turciju, kur plānotas arī piecas pārbaudes spēles.

Pārliecinošs revanšs par pārliecinošu zaudējumu
Andris Sudmalis

Pilsētas hokeja veterāniem paņemot pārtraukumu, Liepājas hokeja čempionātā tika aizvadītas tikai divas spēles, un abās tika izcīnītas pārliecinošas uzvaras.

Pie kārtējā panākuma tika "Tosmare", kas ar 5:0 sagrāva komandu "Nordea", bet "Unimars L" hokejisti ar 5:1 revanšējās "Ezermala 1" vienībai par pārliecinošo zaudējumu pirmajā riņķī (5:10).

Liepājnieces bez uzvarām

Liepājas 7.vidusskolas sporta zalē aizvadītas Liepājas Vingrošanas sporta skolas atklātās meistarsacīkstes mākslas vingrošanā, kurās piedalījās sportistes no Liepājas, Rīgas, Jūrmalas un Tukuma, kopumā 82 vingrotājas.

Vecākās sacensību dalībnieces startēja pirmajā sporta klasē. Par čempionāta uzvarētāju šajā vecuma grupā kļuva rīdziniece Lūsija Bukina, bet liepājniece Ksenija Čadajeva ierindojās 3.vietā.

Visvairāk dalībnieču piedalījās 3.sporta klases grupā – 1997.–1998. gadā dzimušo meiteņu grupā liepājniece Sofija Ņikitina izcīnīja 2.vietu, bet viņas komandas biedre Diāna Bolšonkova bija trešā.

Trešās sporta klases konkurencē labākā no Liepājas Vingrošanas sporta skolas audzēknēm bija Jūlija Grikete, kura ierindojās 5.vietā.