Kurzemes Vārds

16:22 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Studenti sapulcina donorus

Kristīne Pastore

"Es patiešām esmu priecīga, ka mums ir izdevies!" – tā vakar īsi pirms pulksten 14, kad vajadzēja beigties Valentīna dienas donoru akcijai, sacīja Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Studentu padomes pārstāve Līva Kupfere. Asins ziedotāji vēl stāvēja rindā, un Valsts asinsdonoru centra izbraukuma brigādes virsmāsa Stefanija Pinkovska slavēja jauniešus: "Malači, patiešām malači!"

Asins ziedošanas akcija tieši mīlestības svētkos – Valentīna dienā – Pedagoģijas akadēmijā jau kļuvusi par tradīciju. Otro reizi studenti Asinsdonora centra pārstāvjus pie sevis aicina rudenī, kad valstī atzīmē Lāčplēša dienu.

Lai saaicinātu pēc iespējas vairāk asins ziedotāju, studenti šogad veica reklāmas kampaņu ne tikai savā augstskolā, bet arī ārpus tās, sadarbojoties ar informācijas līdzekļiem, kā arī izvietojot informatīvus plakātus pilsētas lielveikalos. Un, kā atzina Līva, rezultāti bija – šogad vairāk nekā citkārt donoru nāca ne tikai no studentu vidus, bet arī citi liepājnieki, kam nav saistības ar augstskolu.

Viens no viņiem Raimonds, kurš strādā uzņēmumā "Liepājas metalurgs", sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja, ka ir donors jau ilgstoši un regulāri devis asinis Liepājas Reģionālajā slimnīcā, taču pašlaik uzņēmuma vadītāji neesot pretimnākoši donoriem. Tāpēc, kad uzzinājis par asins ziedošanas akciju tepat pilsētas centrā, viņš savā brīvdienā nolēmis tajā piedalīties.

1.kursa studentei Elīnai šī bija pirmā asins ziedošanas reize. "Es ceru, ka kādam tādā veidā palīdzu," viņa sacīja. Lai nebūtu jānāk vienai un lai būtu drošāk, Elīna uzaicinājusi līdzi arī draudzeni Ievu, kas studē Rīgas Stradiņa Universitātē. Ieva asinis ziedoja jau trešo reizi, motivācija esot palīdzēt kādam atveseļoties. Viņa pastāstīja, ka iepriekšējās divas reizes ziedojusi pazīstamam cilvēkam, kurš sirgst ar asins vēzi.

Šajā reizē bija padomāts arī par nelielām dāvaniņām donoriem – Asinsdonoru centra darbinieki katram dāvināja sirdsveida konfekšu kārbiņu, savukārt Studentu padome katram piektajam ziedotājam – bezmaksas biļeti uz Valentīndienas vakara diskotēku, bet katram desmitajam – Mākslas vidusskolas audzēknes Vikas Gribustes apgleznotu stikla krūzīti.

Lai nākamreiz spētu piesaistīt vēl vairāk donoru, Studentu padomes pārstāvji lūdza katru asins ziedotāju izpildīt anketu, kurā bija jautājumi, kāpēc viņi nākuši, kā uzzinājuši par šo akciju, un citi, kā arī varēja uzrakstīt savus ierosinājumus, lai turpmākās akcijas būtu vēl veiksmīgākas. Pavisam kopā vakar asinis ziedojuši 113 donoru. Pērn Studentu padomes organizētajā Valentīna dienas donoru akcijā asinis ziedojuši 77 cilvēki.