Kurzemes Vārds

17:43 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Konflikts

Uzstāda vienas durvis, aizved – divas!
Viktors Ulberts

Nepatīkamā situācijā nonākusi liepājniece Tatjana Tretjakova, kura firmā "Baltuerg" bija pasūtījusi metāla durvis. Pasūtījums izpildīts, taču savdabīgi – montieri izlauzuši un paņēmuši līdzi abas koka ārdurvis, lai gan esot bijis paredzēts nomainīt tikai vienas.

Daugavas ielā dzīvojošajai T.Tretjakovai dzīvoklim bijušas divas koka ārdurvis. Lai palielinātu sava īpašuma drošību, viņa nolēmusi, ka vismaz priekšējām durvīm vajadzētu būt no metāla, tāpēc decembra sākumā devusies pie firmas "Baltuerg", kas pieņem pasūtījumus tirdzniecības centrā "Jaunā ostmala". Ticis noslēgts līgums, par metāla durvīm un to uzstādīšanu T.Tretjakova kopumā samaksājusi 175 latus.

Dienā, kad ieradušies meistari, pašas saimieces nav bijis mājās, tikai viņas dēls. "Tagad firma atsaucas uz to, ka savas darbības saskaņojuši ar manu dēlu. Bet, pirmkārt, viņš nav vesels. Otrkārt, es jau iepriekš biju pateikusi, lai metāla durvis ievieto pirmo koka ārdurvju vietā un lai pašas durvis kāpņu telpā atstāj. Gan jau mums pašiem kādā dārza mājiņā noderēs. Man teica, ka viss būšot kārtībā," atceras T.Tretjakova.

Liels bijis viņa šoks, kad ieraudzījusi uzņēmuma darbinieku paveikto. Viņi bija izlauzuši abas koka ārdurvis ar visu rāmi, savākuši tās prom, bet vietā apmēram 40 centimetru dziļumā iemontējuši pasūtītās durvis. "Kas viņiem ļāva vispār aiztikt otrās durvis? Un, ja jau viņi apgalvo, ka tehniski citādāk durvis ievietot nevarēja, tad kas tie par meistariem?" ir sašutusi T.Tretjakova. Pretenzijas viņai esot arī par durvju uzstādīšanas kvalitāti, jo tās pie katras kustināšanas čīkstot.

Lai arī uzņēmums sākotnēji noraidījis T.Tretjakovas pārmetumus, beigās tomēr piekritis viņas prasībai atgādāt aizvestās durvis atpakaļ un uz sava rēķina otrās durvis uzstādīt atpakaļ. Taču tie izrādījušies tikai solījumi.

Pagājušajā nedēļā T.Tretjakova ieradās redakcijā, jo nezināja, kur citur meklēt palīdzību. Firma kārtējo reizi solījusi atsūtīt meistarus, bet viņi nav ieradušies.

"Kurzemes Vārds" T.Tretjakovas klātbūtnē sazinājās ar SIA "Baltuerg" pārstāvi Liepājā, kura apliecināja, ka minētās domstarpības pastāv un firma tiešām savu solījumu pildīšot, tāpēc redakcijai nav vajadzības iejaukties. Durvis tikšot aizvestas un uzstādītas līdz pirmdienai, tas ir, 11.februārim.

13.februārī T.Tretjakova atkal ieradās redakcijā, jo no firmas "Baltuerg" meistariem tā arī neesot ne ziņas, ne miņas. Viņa zvanījusi firmai un draudējusi, ka iesūdzēs to tiesā. T.Tretjakovai atbildēts, lai viņa droši to darot. Sarunas rezultātā atkal tapis kārtējais solījums, ka šās nedēļas laikā meistari ar durvīm būšot klāt. "Bet, kā lai es viņiem ticu, ja mani nepārtraukti māna?" tuvu asarām ir T.Tretjakova.

Atkārtoti sazinoties ar SIA "Baltuerg", "Kurzemes Vārds" saņēma apliecinājumu solījumam, ka šās nedēļas laikā T.Tretjakova savas durvis atpakaļ saņemšot. Kavēšanās notikusi tādēļ, ka meistari ir ļoti aizņemti, veicot citus pasūtījumus.