Kurzemes Vārds

13:08 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Vai labākā māvēja tituls paliks Liepājā?

Šovakar pulksten 22 mūzikas klubā "Pablo" notiks 2.kārta studentu un jauniešu iemīļotajam dziedoņu konkursam "Kā māku, tā maunu", ko rīko Latvijas 1.rokkafejnīca un Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Studentu padome. Kā ierasts, tajā būs vērojami interesanti, atraktīvi jauniešu priekšnesumi. Varēs dzirdēt populāras, nevienam nezināmas, nostalģiskas un atraktīvas dziesmas. Pieminēšanas vērts ir tas, ka konkursa 2. kārtā savu dalību pieteikuši vairāki jaunie dziedoņi no Rīgas, arī dziedātājas Olgas Rajeckas meita Marija Migliniece, tādējādi radot intrigu, vai šā gada labākā māveja tituls paliks mūsu pilsētā.

Šajā kārtā piedalīsies 15 konkursantu un viesi no Rīgas, piemēram, dziedātāja Zaiga Tapiņa, kura ar labiem rezultātiem mūzikā sevi apliecinājusi ne vien Latvijā, bet arī ārpus valsts robežas. Viņa sadarbojusies ar dziedātāju Olgu Rajecku, komponistu Raimondu Paulu un citiem Latvijā ievērojamiem cilvēkiem. Vēl viens no īpašajiem vakara viesiem būs dziedātājs AIVO, kurš pazīstams kā mūziķis ar lielu konkursu un festivālu pieredzi. Liels sasniegums viņam bijis 2006.gada konkurss Lielbritānijā, iegūstot pirmo vietu.

Par muzikālo pavadījumu konkursantiem gādās Liepājas mūziķi Uldis Knapšis (bungas), Jānis Lemežis (taustiņi), Roberts Dinters (ģitāra) un Egils Mežs (bass).

Šās sezonas konkursa jaunums ir iespēja katram apmeklētājam balsot par savu favorītu. Pavisam paredzētas trīs kārtas, no kurām interesantāko un labāko priekšnesumu īpašniekus izvirzīs lielajam finālam, kas notiks maijā.


Mīlestību dāvinās ar dziesmām

Šonedēļ gaisā virmo mīlestība. Cilvēki īpaši piedomā, kā pārsteigt savu otro pusīti, sev mīļos cilvēkus, jo vakar, tāpat kā daudzās citās valstīs, arī Latvijā atzīmēja Valentīna dienu. Par godu mīlētāju dienai Liepājā notika un turpinās dažādi sarīkojumi. Mīlestības tēma būs aktualizēta arī ikgadējā konkursā "Dziesma sauc!", kas rīt pulksten 13 sāksies mākslinieciskās jaunrades centrā "Vaduguns". Tajā savu talantu skatītājiem un žūrijai apliecinās solisti un dueti, kopā 17 vienību. Sarīkojumā, kas šogad norisināsies jau 13.reizi, katrs konkursants izpildīs vienu vai divas dziesmas. Pavadījumu spēlēs Liepājas grupa "Mango Džems". Konkursa rīkotāji uzsver, ka šis konkurss būs dāvana, mīlestības apliecinājums ikvienam liepājniekam vai pilsētas viesim, tāpēc ieeja uz to ir bezmaksas.


Gribam zināt

Šodien atklāj plašo Cīravas muzeju, kas sola pārsteigumus un izzinošu izklaidi gan tuviem, gan tāliem viesiem. GUNTA LEJA ir šā muzeja vadītāja.

Kas ir pirmā lieta, kas jāzina par Cīravu?
– Esam bagāti ar Kārli Zemdegu, Edgaru Iltneru, te savulaik bija pirmā skolotāju sagatavošanas iestāde Kurzemē.
Kas muzejā ir visvērtīgākā lieta?
– Ir ļoti senas aproces, izartas Cīravas laukos, varbūt pat no 12.gadsimta.
Vai pēc profesijas esat vēsturniece?
– Nē, 36 gadus esmu strādājusi skolā.
Vai pašai skolā vēstures stundās miegs nenāca?
– Nāca gan! Man, tādai labai skolniecei, ar vēsturi grūti gāja.
Vai no putekļiem šķaudiens nenāk?
– Nē!
Ja būtu jāizvēlas sens vīns pašai sev vai sens akmens cirvis muzejam?
– Nepārprotami izvēlētos cirvi. Vīnu tikpat neprastu novērtēt (smejas).
Un kāds tērps labāk tiktu – lietišķs kostīmiņš vai, piemēram, krinolīns?
– Darbam muzejā izvēlētos kaut ko senu. Bet ikdienā labprāt uzvilktu arī kostīmiņu, jo pēdējā laikā viss sanācis vienā skriešanā, tik džinsos, džemperī un pat gumijas zābakos.
Vai nav žēl, ka neesat piedzimusi kādā citā laikā, senāk?
– Nav žēl. Būtu interesanti zināt, kā kādreiz bija, bet – tikai paskatīties un tad doties atpakaļ.
Kur Cīravā vislabāk jūtaties?
– Muzejā, kur ir ļoti laba aura, un savā dzīvoklī.