Kurzemes Vārds

17:19 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika 16. februārī

1928.
Loči ar savu komandieri Neimani ar ostas valdes velkoni "Līva" izbrauc pārmērīt kuģu braucamo ceļu reidā un vārtos. Tiek konstatēts, ka rudens vētru laikā tie stipri piesērējuši. Vietām braucamais ceļš pat par pēdu seklāks nekā iepriekšējā gadā. Nepieciešams veikt padziļināšanu.

3.iecirkņa policijas priekšnieks aiztur Grobiņas miesnieku Eliasu Hiršhornu, kurš Liepājā mazos ratos ievedis piecus teļus un vienu aitu, pats sēdēdams uz lopiņiem. Bet Liepājas miesnieks Juliuss Šacs velk pa Kungu ielu mazus ratiņus ar 10 teļiem. Nabaga lopiņi sasviesti krustu šķērsu cits uz cita ar sasietām un virves noberztām jēlām kājām. Teliņi mauj putojošām mutēm līdz aizsmakumam. Abus lopu mocītājus nodod tiesai.

1938.
Neatkarīgās Lietuvas valsts 20 gadu pastāvēšanas svētkos šodien pulksten 11 Liepājas katoļu dievnamā notiek svinīgs dievkalpojums, kurā piedalās valdības, Liepājas garnizona un pašvaldības pārstāvji, konsulārais korpuss. Dievkalpojumu vada monsinjors Velkme, sprediķi saka mācītājs Kupinskis. Dievkalpojumā piedalās draudzes koris. Pulksten 12 pie Lietuvas konsula Liepājā – svētku brokastis. Svētku pasākumi notiks arī 19.februārī.

Neraugoties uz stipro salu,Liepājas zvejnieki dodas jūrā. Daudzas laivas stiprās vētras dēļ ātri vien atgriežas krastā, bet tālāk, Papes kalvās aizbraukušās motorlaivas pārved 1500–2000 kilogramu mencu.

1948.
Liepājas apriņķa Lauksaimniecības kooperatīvo sabiedrību savienība janvāra beigās iekārtoja maizes ceptuvi Priežu un Zirņu ielas stūrī. Drīz vien pēc iekārtošanas tā uzsāka darbu, cepot saldskābmaizi, baltmaizi un dažādus konditorejas izstrādājumus. Tā kā pēc šīs produkcijas ir lieli pieprasījumi, radusies doma par vēl vienas ceptuves iekārtošanu. Šim nolūkam Izpildkomiteja piešķīrusi Lauksaimniecības kooperatīvo sabiedrību savienībai maizes ceptuvi Brāļu ielā. Pēc nelieliem pārkārtojumiem tā uzsāks darbu jau nākamajā nedēļā.