Kurzemes Vārds

16:18 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Panākumi un inflācija aug
Aizvadītās nedēļas notikumus izvērtē mūziķis un uzņēmējs Guntars Brečs

Pasaulē. Mani uztrauc Amerikas ekonomikas lejupslīde un biržas sabrukums. Katru dienu paziņo jaunus faktus, ka kāda Amerikas banka vai kāds investīciju fonds bankrotējis, kas, iespējams, saistīts arī ar vēlēšanām Amerikā. Neskaidrība finanšu jomā nepārprotami skar arī mūsu valsts ekonomiku. Mēs visi par to tiešā vai netiešā veidā maksāsim.

Šonedēļ Losandželosā notika prestižās "Grammy" balvas pasniegšanas ceremonija. Unikāli, ka bija mūziķi, kuri saņēma vairākas balvas, piemēram, Eimija Vainhausa ieguva piecas, bet repa mākslinieks Kenje Vests četras. Tātad šie mūziķi ir unikāli, talantīgi un ir trāpījuši piecniekā gan stilistiski, gan muzikāli. Līdz ar to visi ceļi viņiem ir atvērti, jo tādus apbalvojumus neaizmirst. Noskatījos visu ceremoniju, šovs man ļoti patika. Kvalitāte bija visam koncertam, priecēja, ka dziedātāji tiešām uzstājās dzīvajā. Paziņoja arī britu kino BAFTA balvas saņēmējus, par labāko nosauca britu un franču kopdarbu drāmu "Piedošana". Šonedēļ scenāristi beidzot atcēla streiku.

Latvijā. Eiropa spiež mūs samazināt inflāciju, un tomēr mums liek veikt arī pasākumus, kas to sekmē. Tiek pacelta akcīze, kuras dēļ gan degviela, gan atsevišķi pārtikas produkti un tabakas izstrādājumi paliek dārgāki. Turklāt vēl pieliek pievienotās vērtības nodokli. Kur šeit ir cīņa pret inflāciju? Ir smieklīgi, ka cilvēkiem nepalielina algas tādēļ, lai cīnītos pret inflāciju. Šonedēļ paziņoja, ka inflācija jau sasniegusi vairāk nekā 15 procentus. Šokēja arī ziņa, ka produkti mūsu veikalos ir dārgāki nekā Vācijā. Piemēram, pienu no zemniekiem pērk par 8 santīmiem, bet veikalā mēs to iegādājamies par 60. Kā protests pret to izskanēja aicinājums desmit dienas neiegādāties piena produktus lielveikalos.

Prieks, ka visvairāk skatītajā "LNT" šovā "Zvaigžņu lietus" piedalās dalībnieki no Liepājas – Edijs Šnipke un Ivo Fomins. Turēsim īkšķus, lai mūsējie uzvar. Būsim aktīvi un balsosim par viņiem!

Bet ar ietikšanu "Eirovīzijas" nacionālā konkursa finālā varu jau apsveikt savu kolēģi bundzinieku un ļoti labu dziedātāju Andri Ērgli. Nav šaubu, ka Latvijai viņš būtu jāvirza starptautiskajai "Eirovīzijai", jo viņa stils ļoti labi iederētos šā konkursa formātā.

Liepājā. Gribu apsveikt Liepājas teātri ar atdzimšanu, jo tāds apmeklējums, tik augstas kvalitatīvas izrādes un koncerti, kādi ir šosezon, nav bijuši nevienu pēdējo gadu. Teātra akcijas nepārprotami ceļas ar katru sezonu. Liels nopelns tam ir Ivara Lūša un Rolanda Atkočūna veiksmīgajam tandēmam. Arī šonedēļ tiek izrādīts viens no veiksmīgajiem projektiem, muzikālā izrāde "Agrā rūsa", ko atzinīgi novērtējuši skatītāji.

Man personīgi svarīgs notikums bija manas grupas "Pi Blues" pirmā latviešu valodā izdotā albuma "Kabatā man blūzs" prezentācija vakar klubā "Fontaine Palace".