Kurzemes Vārds

09:59 Pirmdiena, 24. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunsargi sola uzticību Latvijai

Ita Cērmane

Par spīti pēkšņi uznākušajai ziemai ar sniegu un salu, rosība vakar bija ostas 84.piestātnē, pie Jūras spēku flagmaņa "Virsaitis". Te svinīgo solījumu godam kalpot Latvijai deva jaunsargi.

Tik svinīgs kā pērn, kad jaunsargi kāpa uz karakuģa "Virsaitis", šogad Jaunsardzes vienību svinīgā solījuma brīdis gan nebija. Jaunsargu šoreiz bija tik daudz, ka viņiem visiem uz kuģa vietas nepietika, tādēļ pasākums notika piestātnē pie "Virsaiša".

Svinīgo solījumu "Godam kalpot Latvijas valstij" deva 62 jaunsargi. Tie bija no 11 līdz 17 gadu veci pusaudži un jaunieši, arī ievērojams skaits meiteņu, no Liepājas un rajona mācību iestādēm – Liepājas 6., 10., 15., 2.vidusskolas un ģimnāzijas, 31.arodvidusskolas, kā arī no Otaņķu, Nīcas, Gaviezes un Grobiņas skolām.

Kā paskaidroja jaunsargu instruktors Varis Jansons, šie ir jaunieši, kuri apmeklējuši mācību kursu, izturējuši pārbaudījumus, un ir tiesīgi saņemt jaunsarga apliecību. "Tas ir dokuments, kas apliecina, ka jaunieši ir Latvijas Republikas jaunsargi," viņš uzsvēra.

Atgādināsim, ka Jaunsardzes kustība ir Aizsardzības ministrijas vadīta un finansēta Latvijas jauniešu interešu izglītība, kuru realizējot, jauniešiem tiek veidota pilsoniska apziņa un izpratne par demokrātisku sabiedrību, vienlaikus izglītojot jauniešus valsts aizsardzības jomā. Latvijā pavisam Jaunsardzē iesaistījušies vairāk nekā 6500 jauniešu no visiem Latvijas novadiem. Liepājā un rajonā darbojas aptuveni 200 jaunsargu, bet Kurzemes novadā Jaunsardzes kustībā iesaistījušies vairāki tūkstoši jauniešu.