Kurzemes Vārds

12:56 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Sīkstais cīniņš beidzās ar zaudējumu
Miks Kuncītis

Vakar Latvijas Sieviešu basketbola līgā svarīgu spēli aizvadīja SK "Liepājas metalurgs", kas izbraukumā sacentās ar komandas "Avantis/Turība" meitenēm un diemžēl zaudēja ar 69:73 (25:9, 11:21, 17:24, 16:19).

Pirms šīs cīņas abu komandu savstarpējo spēļu bilance bija viens pret vienu – rīdzinieces ar minimālu starpību uzvarēja savā laukumā, bet Liepājā ne mazāk spraigā galotnē pārākas bija metalurģes.

Spēles sākums mūsu meitenēm izdevās vairāk nekā veiksmīgs, ko nevarētu teikt par laukuma saimniecēm – liepājnieces enerģiskā Pētera Višņeviča vadītās basketbolistes neitralizēja visos iespējamos veidos, turklāt arī pašas uzbrukumā nesnauda, nopelnot iespaidīgu starta izrāvienu. Mača turpinājumā iniciatīvas svara kausi izlīdzinājās, taču arī pēc pirmā puslaika viešņas saglabāja vadību – plus seši, tiesa, jau trešajā ceturtdaļā pēc vairākiem precīziem mājinieču tālmetieniem rezultāts uz tablo izlīdzinājās, un spēles izšķirošā fāze aizritēja, tā teikt, punkts punktā. Diemžēl ceturtās ceturtdaļas vidū piecas piezīmes bija sapelnījušas veiksmīgi spēlējošā Laura Pelše, kā arī Kristīna Cirša. Iespējams, tieši viņas pietrūka spraigajā galotnē, kuru mūsu meitenes tomēr zaudēja. Rezultatīvākā no mūsējām bija Līga Alilujeva ar 18 punktiem, bet Viktorija Nazarova sameta 13.

Nākamo spēli "Liepājas metalurga" basketbolistes aizvadīs 20.februārī pulksten 17.30, savā laukumā tiekoties ar BJSS "Rīdzene" komandu.


Jaunajā sezonā atkal ar jaunu numuru
Andris Sudmalis

Jau šās nedēļas nogalē jaunā sezona sāksies vadošajam Latvijas motokrosa pārstāvim – Laurim Freibergam, kas otro gadu pēc kārtas pārstāvēs Nīderlandes komandu "Van Beers racing".

Jau rakstījām, ka pagājušā gada nogalē grobiņnieks trenējās un pa reizei arī mačojās Latvijā, lielākoties tepat Liepājas "Laumas" trasē. Lauris atzina, ka, lai iesildītos jaunajai sezonai, apstākļi bija gana labi.

Savukārt jau janvāra beigās gatavošanās sezonai kļuva nopietnāka. Vispirms Freibergs centās patrenēties Nīderlandes un Beļģijas trasēs, bet lielākā daļa no tām bija pielijušas un tāpēc arī slēgtas. Savukārt tajās trasēs, kuras bija pieejamas braukšanai, "sanāca vairāk motocikla bendēšana, nevis treniņi," sūkstījās Lauris.

Tādējādi sportista uzmanību piesaistīja pavasarīgi saulainā Spānija, kur treniņnometni organizēja motokrosa slavenība Stefans Everts. Slavenā beļģa rīkotā nometne piesaistīja kuplu interesentu skaitu, un sešās trasēs brauca 67 sportisti – gan pasaules klases, gan vietējā līmeņa, kas atkarībā no meistarības sadalīti dažādās grupās, brauca dažādās trasēs.

Vērtējot konkurentu sniegumu pirms sezonas sākuma, Lauris visvairāk slavē igauni Tanelu Leoku, kurš krietni apsteidz pārējos braucējus.

Arī šosezon Lauris lielāko uzmanību veltīs MX 1 Pasaules čempionātam un Nīderlandes atklātajam čempionātam, kas sāksies aprīlī, bet tāpat motobraucēja sezonas kalendārā ir paredzēts piedalīties Latvijas, Anglijas, kā arī Itālijas čempionātos. Mači Itālijā paredzēti jau šās nedēļas nogalē.


Vai tagad būs pilnā loze?
Miks Kuncītis

Basketbola klubs "Liepājas lauvas" uz pārbaudes laiku komandā iekļāvis amerikāņu leģionāru Āronu Džonsonu, kurš vakar uzreiz pēc ierašanās jau aizvadīja pirmo treniņu un, iespējams, rīt debitēs mūsu komandas sastāvā.

Jau rakstījām, ka pēc Pola Butoraka atlaišanas "Liepājas lauvas" atkal atsāk pastiprinājuma meklējumus garajā galā, tagad tie uz laiku ir beigušies un Liepājā ieradies vēl viens amerikānis – 203 centimetrus garais un 105 kilogramus smagais Ārons Džonsons, kurš ASV spēlējis Ņūmeksikas universitātē, vēlāk pārcēlies uz Itālijas otrās spēcīgākās līgas klubu "Aget Imola", bet vēl pēc tam 1983.gadā dzimušais basketbolists iekļāvies Vācijas Bundeslīgas klubā "46ers". Vācijā gan Džonsons tā arī neuzspēlēja, un Gīsenes komanda vēlāk no viņa pakalpojumiem atteicās.

"Liepājas lauvu" menedžeris Normunds Gaižutis pastāstīja, ka Ārons esot spēka uzbrucējs, kuram ļoti patīkot kontakta spēle un cīņa tieši zem groziem. "Pašlaik mums nav īsta piektā numura spēlētāja, tādēļ Džonsons varētu būt noderīgs papildinājums. Viņam tiks doti trīs četri mači, lai apliecinātu savu lietderību, un pēc tiem tad arī tiks izlemts, vai viņš paliks vai nē," stāsta Gaižutis. Vēl Normunds atzina, ka pagaidām kluba pārstāvji neesot viņu redzējuši darbībā, tādēļ lielā mērā darbojas arī veiksmes faktors. Kā zināms, iepriekšējā loze bija tukša – Butoraks tūlīt pēc līguma parakstīšanas tika atlaists. Vai tagad jāseko pilnajai?


Mūsu meitenes spēlēs Latvijas finālā
Miks Kuncītis

Ventspils olimpiskajā centrā beigušās Kurzemes novada sacensības basketbolā – "Vidusskolu kauss", kurās pārliecinoši startējušas Liepājas 5.vidusskolas meitenes, izcīnot uzvaras visās četrās spēlēs.

Liepājas 5.vidusskolas sporta skolotājas Birutas Tjurinas audzēknes ceļazīmi uz Ventspili nodrošināja, uzvarot pilsētas skolu čempionātā. Un jāteic, šo meiteņu panākums nebija pārsteigums, jo teju vai viss komandas starta piecnieks – Daiga un Maija Līnes, Kristīne Simanoviča, Laura Pelše ir SK "Liepājas metalurgs" pārstāves, kuras guvušas rūdījumu Latvijas Sieviešu basketbola virslīgā. Vēl vairākas basketbolistes ir uzspēlējušas metalurga sastāvā pirmajā līgā. Trīs no četrām spēlēm Kurzemes novada finālturnīrā liepājniecēm nesagādāja ne mazākās grūtības, un Talsu, Saldus, kā arī Grobiņas meitenes tika pārspētas ar vairāk nekā 20 punktu pārsvaru. Lai arī pēdējā, izšķirošā cīņā pret Ventspils 1.ģimnāzijas komandu liepājniecēm neklājās tik viegli un beigu rezultāts varētu nešķist pārliecinošs – 50:42, visu spēles gaitu vadībā atradās mūsējās, tādējādi pelnīti kļūstot par uzvarētājām. Jauniešu konkurencē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena stājās Ventspils 1.ģimnāzijas zēni, bet Liepājas puiši turnīrā nepiedalījās.

Tagad Liepājas 5.vidusskolas meitenes var gatavoties Latvijas vidusskolas komandu finālturnīram Cēsīs un, kā atzina Biruta Tjurina, arī tur liepājniecēm vajadzētu būt starp favorītēm.