Kurzemes Vārds

07:35 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pilsētas centrā samazināsies pasta nodaļu skaits

Kristīne Pastore

Kopš šā gada sākuma ir izveidojušās nesaskaņas starp "Latvijas pastu" un SIA "MIG Holdings" kā telpu iznomātāju, tāpēc varētu samazināties Liepājas centrā esošo pasta nodaļu skaits.

Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja "Latvijas pasta" Kurzemes reģionālās nodaļas direktore Ineta Trumpeniece, janvāra sākumā "Latvijas pasts" izlēma pārtraukt līgumu par telpu nomu spīķerī, Vecajā ostmalā 40, un informēja par to telpu iznomātāju. "Tas notika saistībā ar pasta reorganizāciju," viņa skaidroja. "Jau šajā pavasarī būs gatavas "Latvijas pasta" Liepājas reģionālās nodaļas ražošanas telpas Dūņu ielā 6, kur tiks iekārtots pasta apmaiņas iecirknis, kā arī būs telpas šīs nodaļas administrācijai. Savukārt "Latvijas pasta" Kurzemes reģiona administrācija ir pārcelta uz Kuldīgu, tāpēc tik plašas telpas, kādas tās ir Vecajā ostmalā 40, mums vairs nav vajadzīgas."

SIA "MIG Holdings" valdes priekšsēdētājs Aigars Kesenfelds atgādināja, ka vairāk nekā pirms pusotra gada, kad "Latvijas pasts" bija izlēmis meklēt jaunas administratīvās telpas, SIA "MIG Holdings" piedāvāja nomāt tās spīķerī. "Mēs vienojāmies par telpu nomas nosacījumiem un, tā kā šo telpu izbūvei "Latvijas pasta" vajadzībām bija nepieciešami ievērojami finanšu ieguldījumi, abas puses vienojās, ka sadarbība par telpu nomu Vecajā ostmalā 40 būs ilgtermiņa," skaidroja A.Kesenfelds. Tāpēc šā gada janvārī saņemtais paziņojums par to, ka "Latvijas pasts" šo līgumu pēkšņi lauž, telpu iznomātājam bija negaidīts pārsteigums. Īpaši tāpēc, ka šajā paziņojumā neesot bijis nekāda paskaidrojuma, kāpēc notiek līguma laušana.

"Tā kā šāda darbība no "Latvijas pasta" puses mums likās nemotivēta un nesaprotama un mums kā telpu īpašniekiem īstermiņā radīja finanšu zaudējumus, kas saistīti ar jaunu nomnieku atrašanu telpām, kuras tikai pirms gada tika speciāli izbūvētas "Latvijas pasta" vajadzībām, mēģinājām ar viņiem vienoties par zaudējumu atlīdzināšanu," turpināja A.Kesenfelds. "Taču attieksme sarunā par zaudējumu atlīdzināšanu bija tāda, ka viņi ņirgājās par esošo situāciju un neizrādīja pilnīgi nekādu interesi par kompromisa meklēšanu." Līdz ar to telpu iznomātāji pauž pārliecību, ka viņiem šāda darījumu kārtošanas kultūra nav pieņemama un ka notiekošais liecina par "Latvijas pastu" kā neuzticamu darījumu partneri, tāpēc tālāka sadarbība nav iespējama. Tādēļ arī SIA "MIG Holdings" un ar to saistītie uzņēmumi nolēma pārtraukt visus citus spēkā esošos nomas līgumus ar "Latvijas pastu".

Tas varētu radīt nepatīkamas problēmas liepājniekiem, jo ar 18.aprīli no pašreizējām telpām ir jāaiziet trīs pilsētas centrā esošām pasta nodaļām: 12.nodaļai, kas atrodas Graudu iela 45 un pašlaik ir galvenā pasta nodaļa Liepājā, 4.nodaļai, kas atrodas Kuršu laukumā 7, un 10.nodaļai Lielā ielā 13 (tirdzniecības namā "Kurzeme"). Turpmākā darbība pārtraukta arī par telpu nomu Tirgoņu 25, kur ar "Latvijas pastu" bija noslēgts līgums par telpu nomu pēc šīs ēkas rekonstrukcijas.

Uz "Kurzemes Vārda" jautājumu, vai līdz ar šo trīs nodaļu darbības pārtraukšanu pašreizējās telpās tās pārvietos uz citām telpām un pasta nodaļu skaits pilsētas centrā nesamazināsies, I.Trumpeniece atbildēja, ka pašlaik esot idejas par citu telpu nomu, taču par konkrētu to atrašanās vietu vēl esot pāragri runāt. Taču iespējams, ka visas šīs nodaļas apvienos vienā lielākā nodaļā.

Zaudētāji būs arī Sabiles iedzīvotāji, jo arī tur pasta nodaļai jāatstāj telpas, kuru īpašnieks ir SIA "MIG Holdings".