Kurzemes Vārds

10:11 Otrdiena, 7. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Lai būtu drošāk

Ar katru rītu Saule lec aizvien agrāk, ik vakaru ilgāk saglabājas dabīgā gaisma, un gājēju mudināšana lietot atstarotājus, ejot pretī pavasarim, pieklususi, arī atstarotāju dalīšanas kampaņas beigušās. Tas gan nenozīmē, ka vairs nesaņemam traģiskas vēstis. Piektdien automašīnas Latvijā notrieca divus gājējus, abi vairs nav starp dzīvajiem. Un šie negadījumi notikuši diennakts tumšajās stundās – vakarā. Jāuzmanās – tumsa joprojām ņem virsroku.

Piektdien publicēti Ministru kabinetā apstiprinātie grozījumi "Ceļu satiksmes noteikumos", un tas nozīmē, ka tie stājušies spēkā kopš sestdienas – 16.februāra. Tā kā noteikumu nezināšana neatbrīvo no atbildības, ja gadās tos pārkāpt, laikraksta "Latvijas Vēstnesis" piektdienas numurs varētu būt interesanta lasāmviela gan autoskolu instruktoriem, gan šoferiem un citiem satiksmes dalībniekiem.

Turpinot gājēju tēmu – nule spēkā esošajos grozījumos iekļauts būtisks jauninājums, kas īpaši aktuāls pilsētā. Ar katru mēnesi ielās parādās aizvien vairāk automobiļu un aizvien mazāk brīvu vietu paliek, lai tos novietotu stāvēšanai. Un stāvoši auto ielu malās no visām pusēm burtiski ieskauj gājēju pārejas, traucējot šoferim un gājējam vienam otru saredzēt. Noteikumu grozījumos ir teikts, ka tagad mašīnas nedrīkst novietot ne tikai 5 metrus pirms gājēju pārejas, bet arī 5 metrus pēc.

Neesmu no tiem, kam dzīvot traucē mācību automašīnas, jo jaunajiem vadītājiem nepieciešama prakse arī intensīvas satiksmes apstākļos, taču iespēja pašvaldībai savā administratīvajā teritorijā noteikt, pa kādiem ceļiem mācību braucienus aizliegt sastrēgumstundās – no pulksten 7 līdz 10 un no 16 līdz 20, jāvērtē kā atbalstāma.

Pašsaprotama ir norma aizliegt mācīties vadīt transportlīdzekli alkohola reibumā, proti, ja alkohols asinīs pārsniedz 0,2 promiles, ieviesti arī citi svarīgi grozījumi, piemēram, prasība obligāti lietot aizsargķiveres velosipēdistiem, kuri līdz 12 gadu vecumam pa ielu drīkst braukt tikai pieaugušā pavadībā, kā arī noteiktas jaunas ceļa zīmes. Cerēsim, ka noteikumu grozījumi mūsu drošību uz ceļiem tikai uzlabos.

Ints Grasis