Kurzemes Vārds

17:20 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Priekulnieki svētkos godina savējos

Viktors Ulberts

Ar svētku koncertu, Gada un Goda priekulnieka titulu ieguvēju sveikšanu, brangu mielastu un balli sestdienas vakarā priekulnieki atzīmēja savas pilsētas 80 gadu jubileju.

Sestdienas vakarā Priekules Kultūras namā valdīja liela rosība un svinīga gaisotne. Sapulcējušos cilvēku bija tik daudz, ka zāle bija pārpildīta un brīvāku vietu, lai pavērotu koncertu, atrast bija grūti.

Sanākušos svinētājus izklaidēja saksofonistu kvartets "Next", kā arī Priekules Mūzikas un mākslas skolas zvanu ansamblis.

Taču pati svētku kulminācija bija Gada un Goda priekulnieka titulu piešķiršana. To, ka Priekulei vajadzētu šādi godināt savus ļaudis, kas kaut ko īpašu paveikuši pilsētas labā, priekulnieki izdomāja jau pagājušajā gadā. Jo tādējādi katram tika dota iespēja līdzdarboties sabiedriskajos procesos. Šī bija tikai otrā apbalvošanas reize, tāpēc tā uzskatāma par jaunu tradīciju. Taču tas nemazināja svētku noskaņu, jo izraudzītie titulu ieguvēji saņēma skaļus aplausus un daudz ziedu.

Savus favorītus priekulnieki noteica, jau iepriekš izpildot aptaujas anketas, un tituli tika piešķirti tiem, kas saņēma vislielāko balsu skaitu. Un izrādījās, ka par Gada priekulnieci paši pilsētas iedzīvotāji izvēlējās Priekules Pilsētas domes priekšsēdētāju Viju Jablonsku. Savukārt Goda priekulnieces tituls tika ilggadējai slimnīcas darbiniecei Ritai Innei. Viņa priekulnieku veselībai veltījusi 55 sava mūža gadus. Kā pastāstīja paši priekulnieki, viņi augstu novērtējuši R.Innes vienkāršo un iejūtīgo attieksme pret cilvēkiem. "Es uzskatu, ka tas ir augstāks apbalvojums nekā kāda ordeņa piešķiršana. Ja cilvēkam paldies pasaka savējie un novērtē padarīto," izteicās V.Jablonska.

"Esmu pārsteigta. Patiesi pārsteigta!" aizkustinājumu sarunā ar "Kurzemes Vārdu" neslēpa R.Inne. "Pati jau ilgāku laiku esmu pensijā, un nebiju domājusi, ka mani kāds vēl atceras. Paldies tiem cilvēkiem. Arī es priekulniekiem vēlu tikai to labāko, daudz prieka un mīlestību."

Pēc svētku svinīgās daļas sanākušie tika aicināti balkustelpā uz svētku mielastu. Bet pēc tam visi varēja izklaidēties grupas "Kompromiss" spēlētās mūzikas ritmos.