Kurzemes Vārds

22:59 Sestdiena, 28. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Krievija kļuvusi par "surogātpasta lielvalsti"

Krievija pagājušā gada pēdējā ceturksnī kļuvusi par "surogātpasta lielvalsti" jeb otro aktīvāko surogātpasta sūtītāju aiz ASV, liecina programmatūras aizsardzības sistēmu kompānijas "Sophos" pētījuma rezultāti. No 2007.gada oktobra līdz decembrim ASV bija surogātpasta izsūtīšanas līdere. Par surogātpastu tiek uzskatītas reklāmas, vīrusi un citi nevēlami e–pasta sūtījumi. Eksperti savā paziņojumā arī izteikuši komentārus par surogātpasta sūtītājiem. "Valstīm, kas ilgākā laikposmā aktīvāk par citām valstīm izsūta mēstules, būtu jāpārliecinās, vai viņi dara pietiekami daudz, lai aizsargātu datorsistēmas. Ja nekas netiks pasākts laikā, kad kompromitētie datori izplata inficētas elektroniskās vēstules un programmatūru, hakeri arī turpmāk uzskatīs šīs sistēmas par viegli sasniedzamiem mērķiem" norādīja kompānijas "Sophos" vecākais analītiķis Maiks Haro. Pēdējā laikā kibernoziedznieki savos mēģinājumos apiet surogātpasta filtrus piedāvā interneta pasta lietotājiem slavenāko mākslinieku mūzikas ierakstus. Tomēr īstenībā failos parasti tiek aicināts iegādāties kādas kompānijas akcijas.

Aktīvāko surogātpasta sūtītājvalstu saraksts:

(procenti no pasaulē izsūtītā surogātpasta)

1.ASV 21
2.Krievija 8,3
3.Ķīna 4,2
4.Brazīlija 4
5.Dienvidkoreja 3,9
6.Turcija 3,8
7.Itālija 3,5
8.Polija 3,4
9.Vācija 3,2
10.Spānija 3,1

"Google" arī firmas "Nokia" tālruņos

Somijas mobilo telefonu ražotāja "Nokia" mobilie telefoni tiks aprīkoti ar "Google" interneta meklēšanas sistēmu, liecina "Nokia" un ASV interneta meklēšanas sistēmas "Google Inc." panāktā vienošanās. Sākotnēji ar "Google" meklēšanas sistēmu tiks aprīkoti "Nokia" telefonu modeļi N96 un N78, kā arī "Navigator 6210" un 6220, un šādi telefoni būs pieejami ierobežotā skaitā valstu. Savukārt pakāpeniski ar "Google" sistēmu aprīkoti "Nokia" telefoni būs pieejami vairāk nekā simts valstīs, un "Google" sistēma būs pieejama 40 valodās. Pašlaik "Google" sistēma pieejama "Nokia" ražoto interneta pārlūkierīču "Nokia Internet Tablet" lietotājiem, bet pagājušajā gadā "Nokia" un "Google" pārskatīja līgumu, kas paredz nodrošināt, ka "Google" videofailu vietnei "YouTube" iespējams piekļūt ar "Nokia" telefonu "N95 8GB" starpniecību.

Riskē ar liegumu piekļūt internetam

Lielbritānijas varasiestādes drīzumā gatavojas liegt pieeju globālajam tīmeklim personām, kas no interneta nelikumīgi lejuplādē filmas un mūziku, liecina laikrakstā "The Times" publicētais valdības ziņojums. Valdība gatavojas "pieņemt tiesiskās normas, lai interneta pakalpojumu sniedzēji spertu soļus cīņā ar nelegālo datņu koplietošanu", kas mūzikas ierakstu un kino industrijai rada vairākus miljardus dolāru lielus zaudējumus. Priekšlikumi likuma grozījumiem būs ietverti tā dēvētajā "Zaļajā dokumentā", kam paredzēts regulēt ar mākslām saistīto industrijas nozari. Valdība dokumentu iecerējusi publicēt jaunnedēļ. Cīņa ar nelegālo lejuplādi notiks trijos posmos. Konstatējot pretlikumīgas lejuplādes faktu pirmo reizi, interneta lietotājs saņems e–pastā brīdinājuma vēstuli. Likumpārkāpumu konstatējot otro reizi, internets tiks atslēgts uz laiku, bet pēc trešās reizes tiks lauzts līgums par pieeju internetam.

Sagatavoja Pauls Kaufmanis