Kurzemes Vārds

01:48 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 17. un 18. februārī

1928.
Vecajos kapos zog čuguna krustus un žodziņus. Kriminālpolicijai izdevies tikt uz pēdām zagļiem. Pārmeklējot visas veca metāla tirgotavas, kādā no tām atrod sasitu čuguna krustu. Veikalnieks sniedz liecību, no kādām personām krustu pircis. Tiek aizturēti trīs: Vladimirs Smarigo, sodīts par huligānismu jau 30 reizes, Oskars Šics un kāds Nomeiko, arī vairākkārt sodīts. Visiem draud bargs sods.

1938.
Liepājnieki Krauze un Glaugauss nopirkuši par 1500 latiem no pāvilostniekiem Bēra un Sedliņa burinieku "Vilnis". Tas ir pēdējais Pāvilostas kuģis. Pirms pasaules kara Pāvilostā bija 52 burinieki. Daļa devusies pat tālajos braucienos. Pāvilostas kuģu īpašnieki bija turīgi ļaudis, taču viņu floti izpostīja pasaules karš. Dažus buriniekus izdevās atjaunot, taču tiem neveicās – avārija pēc avārijas. Arī "Vilnis" ir jau gados. Tā jaunie īpašnieki apņēmušies kuģi izlabot un drīz atjaunot satiksmi starp Liepāju un Pāvilostu.

Liepājas valde pieņēmusi lēmumu pie pilsētas robežstabiem, kuri atrodas pie galvenajiem ceļiem un ielām, kas ved pilsētā, piestiprināt bronzā atlietu Liepājas ģerboni.

Igaunijas tvaikonis "Eha" pēc ogļu kravas izlādēšanas Liepājas ostā dažas dienas gaidīja vedkravu. To nesagaidījis, kuģa kapteinis no rēderejas saņēmis paziņojumu, saskaņa ar kuru tvaikonim jāatgriežas Igaunijā, lai dotos brīvguļā.

1948.
Valsts Liepājas Zinātniskajā bibliotēkā iekārtota izcilā krievu dzejnieka Puškina nāves dienas atcerei veltīta izstāde. Tajā līdzās dzejnieka ģīmetnei apskatāmi daudzi viņa darbi, kuri "vēl vienmēr ir literatūras paraugi, tās pērles, lai gan no lielā dzejnieka nāves dienas ir pagājis vairāk nekā gadu simtenis". Ir izstādīti gandrīz visi Puškina sacerējumi, kas izdoti latviešu valodā, sākot no paša senākā – 1876.gadā izdotā darba "Kundze par zemnieci" līdz pašiem jaunākajiem izdevumiem, 1947.gadā izdotajiem darbiem.