Kurzemes Vārds

18:39 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pieķer glabājam kandžu

Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki, pārbaudot saņemto informāciju par nelegālā alkohola glabāšanu, 20.februārī ap pusvieniem dienā atklājuši, ka kādā Kapsētas ielas dzīvokļa virtuves telpā tiek uzglabātas trīs polimēra materiāla tilpnes ar nenosakāmas izcelsmes šķidrumu, kas pēc ārējām pazīmēm atgādināja kandžu, informēja Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika. Atsavināti apmēram 60 litru nelegālā alkohola. Tas nogādāts laboratorijā ekspertīzes veikšanai. No dzīvokļa īrnieces – 1964.gadā dzimušās Veltas pieņemts paskaidrojums un pret sievieti uzsākta administratīvā lietvedība par nelegālā alkohola glabāšanu.

Aiztur ļergas kurjeru

19.februārī ap pulksten 19 Liepājā, Grīzupes ielā, Liepājas Ekonomikas un Ceļu policijas darbinieki sadarbībā ar Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbiniekiem apturējuši automašīnu "Ford Orion", ko vadījis 1976.gadā dzimis vīrietis, informēja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Automašīnas bagāžas nodalījumā konstatētas sešas 5 litru tilpuma kannas ar caurspīdīgu šķidrumu, kas pēc ārējām pazīmēm ir kandža. Kannas ar šķidrumu un spēkrats atsavināti, notiek pārbaude.

Taranē gāzes uzpildes staciju

Otrdien dažas minūtes pirms pulksten 13 gāzes uzpildes stacijas teritorijā, Brīvības ielā 162, kravas automašīnas "ZIL" vadītājs, uzsākot kustību, nebija pārliecinājies par manevra drošību un uzbrauca gāzes uzpildes iekārtai, bojājot to.

Nogādā ekspertīzei

20.februārī pēc vieniem naktī, pārbaudot 1985.gadā dzimušo Kirilu, likumsargiem radušās pamatotas aizdomas, ka viņš lietojis narkotiskās vielas. Vīrietis nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā ekspertīzei.

Vecākiem jāatbild par bērnu diedelēšanu

19.februārī dažas minūtes pirms pulksten 15 Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Liepājas centru, kur viesnīcas "Līva" autostāvvietā divi nepilngadīgie ubagojot naudu, informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Notikuma vietā aizturēti divi puišeļi – 1994. un 1993. gadā dzimušie brāļi. Zēni nogādāti dzīvesvietā un nodoti mātei, kurai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par bērnu neaudzināšanu un vecāku pienākumu nepildīšanu.

Nerro glābējus

Mūsu ugunsdzēsēji 19.februārī saņēmuši divus maldinošus izsaukumus, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva. Dažas minūtes pirms pulksten 11 saņemts izsaukums uz Vaļņu ielu. Bet ap pusastoņiem vakarā glābēji saukti uz Baltijas ielu 7, kur vienā no dzīvokļiem izcēlies ugunsgrēks. Kad glābēji ieradās, izrādījās, ka tā bijusi viltus trauksme.

Meklē aculieciniekus

Pērn 28.novembra dienā Brīvības ielā iepretī "Rietumu centram" pie gājēju pārejas automašīna notrieca pensionāri L. Nākamajā dienā viņa slimnīcā mira. Policija uzsāka izmeklēšanu, tomēr joprojām tai nav nekādu rezultātu. Bojāgājušās radiniekiem pateikts tikai viens – problēma esot saistīta ar liecinieku trūkumu. Taču tiem bija jābūt. Tādēļ radinieki lūdz atsaukties tos, kas redzēja satiksmes negadījumu. Zvanīt meitai Ludmilai pa tālr. 29426839.

Iekrīt pazemē
Ita Cērmane

Plāni klājies kādai liepājniecei – sievietei čubinoties pa puķu dobi, iegruvusi zeme zem kājām, un viņa iekritusi vairākus metrus dziļā pazemē. Par laimi, kundze tikusi cauri ar sasitumiem un zilumiem.

Nelaime notikusi pirmdien pie pašām kundzes namdurvīm – K.Ukstiņa ielā 6. Lidija Zeļepukina stāsta, ka bijis starp četriem un pieciem dienā, kad viņa rušinājusies pa puķu dobīti pie mājokļa ārdurvīm, apčubinot sniegpulkstenītes. Pēkšņi pamats zem kājām zudis – sieviete ar visu puķu dobi iekritusi pazemē.

No vairākus metrus dziļās bedres sievieti izglābis kaimiņš, kurš, par laimi, bijis mājās. Izdzirdējis troksni, vīrietis piesteidzies pie loga un ieraudzījis notikušo. Viņš sameklējis vairākas dēļus un palīdzējis kundzei no bedres tikt laukā.

Bedre ir iespaidīga – aptuveni četrus kvadrātmetrus plaša un vairākus metrus dziļa, Ņemot vērā, ka tās dibens piegruvis ar zemi un citām lietām, bedres dziļums varētu būt pat visi trīs metri. L.Zeļepukina turklāt stāsta, ka dibenā, kad viņa tur iekritusi, bijis ūdens: "Kā purvā iestigu."

Sieviete, par laimi, nopietnas traumas neesot guvusi. Viņa vienīgi sūdzas par ribu sāpēm, kā arī stāsta, ka kājas esot vienos zilumos. Vairāk viņa kreņķējas, kā sakārtot durvju priekšu. Arī pārējie mājas iedzīvotāji ir pamatoti satraukušies, jo dziļā bedre atrodas tieši pie ārdurvīm, tur staigā arī bērni. Viņi baidās, ka bedre varētu paplašināties, nobrūkot malām.

Namu pārvaldē "Vecliepāja", kas ir nama apsaimniekotājs, iedzīvotāji pēc palīdzības nevērsīšoties. Vairāki iemītnieki "Kurzemes Vārdam" pauda sašutumu par "Vecliepājas" attieksmi. Vairāku pēdējo gadu laikā, kad mājas iemītnieki vērsušies namu pārvaldē pēc palīdzības, atsaucību viņi nav guvuši. Kad pirms vairākiem gadiem L.Zeļepukinas dzīvoklī, kas ir ēkas pirmajā stāvā, ielūzusi sapuvusī grīda, apsaimniekotāji atteikušies sniegt palīdzību, norādot, ka tas neesot ārkārtējs gadījums. Bet pērn, ierīkojot kaimiņu mājai kanalizācijas vadu, uzrakuši pie K.Ukstiņa ielas 6.nama bruģi, bet tā arī nav sakārtojuši. "Tādiem strādniekiem nevar uzticēties," uzskata L.Zeļepukina. Tādēļ iedzīvotāji krāteri pie ārdurvīm apņēmušies likvidēt saviem spēkiem. L.Zeļepukina stāsta, ka kaimiņš, kurš viņu izglāba, savā dzīvoklī patlaban veicot remontu, tādēļ bedri aizpildīs ar būvgružiem. Nostiprināšanu, kas nepieciešama tādēļ, ka bedre vienā pusē atsegusi mājas pamatus, izdarīšot viņas laulātais draugs. Un visi kopā mājas iedzīvotāji pēc avārijas seku likvidēšanas sakārtošot arī izpostītās puķu dobes un krūmiņu stādījumus.

Pirms krātera aizbēršanas viņi veikuši tā izpēti. Noskaidrots, ka vairākus metrus dziļā bedre izbūvēta ar sarkanajiem ķieģeļiem. Mājinieki pieļauj, ka tur cara laikos bijusi tualetes bedre. Par to liekot domāt divas caurules, katrā savā bedres pusē.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspektors Liepājā Gunārs Silakaktiņš atzina, ka mājas iedzīvotāju versija ir pareiza. Bārtas iela savulaik saukta par Huzāru ielu, un minētā ēka 19.gadsimta vidū varētu būt bijusi kazarma. Milzīgā bedre kalpojusi par atejas bedri lielam cilvēku skaitam.