Kurzemes Vārds

07:21 Trešdiena, 15. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Slīkst sērfotājs

Piektdien izglābts jūrā iekritis vīrietis, "Kurzemes Vārds" uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē. Glābēji izsaukumu uz negadījuma vietu saņēma pulksten 16.36 un nekavējoties steidzās palīgā. Vīrietis atradās ūdenī mola jūras pusē. Noskaidrots, ka vīrietis nav makšķernieks vai atpūtnieks, kas ūdenī iekritis no mola, bet gan sērfotājs, kuram gadījusies kļūme. Pēc izvilkšanas sausumā vīrietis nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieku aprūpē.

Ieva nav mirusi vīrusa dēļ

Noskaidrots, ka vīruss noteikti nav bijis 13 gadu vecās meitenes nāves cēlonis, kuru janvāra beigās mirušu atrada pamestajā teritorijā O.Kalpaka ielas pagarinājumā šajā pusē dzelzceļam. To "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Liepājas Reģionālās slimnīcas Patoloģijas nodaļas vadītājs Edvīns Striks. Pēc viņa teiktā, histoloģiskajā ekspertīzē noskaidrots, ka meitenes nāves cēlonis bijusi alerģiska reakcija "uz kaut ko". Kas bijis šis "kaut kas", joprojām nav zināms. Ķīmiskās ekspertīzes rezultāti vēl neesot saņemti. Kad E.Striks sazinājies ar ekspertiem, viņam teikts, ka rezultāti, visticamāk, varētu būt gaidāmi vēl pēc pāris nedēļām.

Jau rakstījām, ka 13 gadu veco Ievu atrada 30.janvāra vakarā. Mediķiem viņas dzīvību glābt neizdevās – kad ātrā palīdzība ieradās nelaimes vietā, meitene jau bija mirusi. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu. No drošiem avotiem saņemtā neoficiālā informācija rāda, ka jauniešu kompānija pamestajā teritorijā lietojusi toksiskas vielas – viņi apreibinājušies, ostot gaisa atsvaidzinātāju.

Dzērumā taranē koku, cieš pasažieris

21.februārī ap pulksten 13.30 automašīnu "Audi 80" Liepājā pa Ganību ielu braucis 1965.gadā dzimušais Ritvars. Pie 35.nama viņš nebija novaldījis spēkratu un iebraucis ceļmalas kokā, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Negadījumā cietis 1972.gadā dzimis pasažieris, kas ar galvas sasitumu nogādāts Reģionālajā slimnīcā. Pēc avārijas izrādījies, ka Ritvars pie stūres sēdies 2,65 promiļu reibumā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Saīsina skrejceļu

Valsts policija saņēmusi iesniegumu, ka 21.februārī ap pulksten 10 konstatēts, ka Liepājas 3.pamatskolas teritorijā, Lazaretes ielā 8, no sporta laukuma skrejceļa pazudušas 20 gumijas flīzes. Mācību iestādei radīts materiāls zaudējums 80 latu apmērā.

Skurbulī ar pistoli

Ceturtdien dažas minūtes pirms pulksten 23 Krūmu ielā 5 Valsts policijas darbinieki, pārbaudot kādu stipri piedzērušos jaunieti, konstatējuši, ka pie 1989.gadā dzimušā Aleksandra atrodas gāzes pistole. Šaujamais atsavināts.

Uzbrauc ceļa zīmei

Ceturtdien ap pulksten 15.30 Medzes pagastā satiksmes negadījumu izraisījis automašīnas "Peugeot Partner" 1964.gadā dzimušais vadītājs. Stūrējot spēkratu pa Liepājas – Tāšu autoceļu virzienā uz Liepāju, 1. kilometrā vīrietis nebija novaldījis mašīnu un uzbraucis ceļa zīmei "Apdzīvota vieta", sabojājot to.

Brauc pie sarkanā

21.februārī aptuveni pusstundu pirms pusnakts Liepājā avāriju izraisījis kāds neuzmanīgs braucējs. Automašīnas "Hyundai Sonata" 21 gadu vecais vadītājs, braucot pa Peldu ielu, šķērsojis K.Ūliha ielu pie luksofora aizliedzošā, sarkanā signāla. Notikusi sadursme ar auto "Opel Astra".

Izglābj slimnieci

22.februārī uzreiz pēc pulksten 10 glābēji saņēmuši izsaukumu uz Rojas ielu 38/40. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka vienā no dzīvokļiem slima sirmgalve bija apgāzusi naktslampiņu, no kuras aizdedzies dīvāns. Par laimi, ugunsgrēku pamanījusi sirmgalves kaimiņiene, kura izsaukusi palīdzību. Ugunsdzēsēji nodzēsuši gruzdošo dīvānu, bet pašu sievieti nodevuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieku aprūpei.

Liepājā iestājas tumsa

Nepatīkamu pārsteigumu ceturtdienas vakarā ap pulksten 22.30 piedzīvoja liela daļa Liepājas iedzīvotāju, kā arī tie, kas vēlajā stundā strādāja, – pēkšņi iestājās tumsa, pārtrūka elektroenerģijas piegāde. Vairums elektroenerģijas lietotāju paspēja tikai apmulst, jo pēc pāris sekundēm gaisma atkal iedegās. Vēl daļa "Latvenergo" klientu neērtības pacieta aptuveni 10 minūtes. Taču, kā stāsta liepājnieki, vairākās vietās pilsētā elektroenerģijas piegāde bijusi pārtraukta aptuveni uz pusstundu.

Uzņēmuma "Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja Ilvija Līvmane "Kurzemes Vārdam" apstiprināja, ka 21.februārī pulksten 22.30 Liepājā patiesi bijušas problēmas ar elektoenerģijas piegādi: "Bija daļēji pārtraukta elektroenerģijas piegāde Vecliepājas centra daļā un Ezerkrasta mikrorajonā, ko izraisīja tehnoloģisks traucējums apakšstacijā Nr.64 "Ezerkrasts". Tehnoloģiskais traucējums reģistrēts vienā transformatorā, un pašlaik izmeklē, lai noskaidrotu bojājuma iemeslus."

I.Līvmane tikai norāda, ka uz pusstundu gan elektroenerģijas piegāde neesot bijusi pārtraukta: "Akciju sabiedrības "Sadales tīkls" Rietumu reģiona operatīvā izbraukuma brigāde pēc bojājuma vietas lokalizācijas elektroenerģijas piegādi visiem lietotājiem atjaunoja pulksten 22.43. Tādējādi 13 minūtes elekroapgāde bija traucēta apmēram tūkstotim "Latvenergo" klientu."