Kurzemes Vārds

09:11 Ceturtdiena, 13. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Gatavojas kūlas degšanas sezonai

Aizvadītās nedēļas notikumus izvērtē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandieris Andrejs Beļakovs

Pasaulē šonedēļ svarīgākais – Kosovas neatkarības pasludināšana. Tas visticamāk iespaidos turpmāko Eiropas Savienības attīstību. Valstīs, kur ir problēmas, tās saasināsies, piemēram, Spānijā aktivizēsies baski. To, ka Latvija atzina Kosovas neatkarību un atbalsta mūsu karavīru dalību miera uzturēšanā tur, vērtēju ne pārāk pozitīvi. Valdībai vajadzēja ieklausīties sabiedrības viedoklī. Manuprāt, aptuveni puse Latvijas iedzīvotāju uz šo soli raugās ar bažām.

Latvijā viens no būtiskākajiem ir jautājums par kontrolēto kūlas dedzināšanu. Mums piektdien bija tikšanās ar Liepājas rajona pašvaldību pārstāvjiem, mēs diskutējām par iespējām samazināt kūlas dedzināšanu. Salīdzinājumā ar 2006.gadu jau pērn šajā jomā situācija bija labāka. Un tas tāpēc, ka tiek veikts profilakses darbs. Esam tērējuši ne mazums laika un spēku, lai skaidrotu ļaudīm, cik bīstama ir kūlas dedzināšana. Iespējams, rezultātu devušas arī izmaiņas likumdošanā, kas paredz bargākus sodus. Cilvēki baidās dedzināt. Sods, protams, nav labākais risinājums, bet, ja citādi nevar…

Zāles dedzināšanas apjomus ietekmē arī laika apstākļi. Pērn lietainā laika dēļ dega mazāk. Divas trešdaļas kūlas ugunsgrēku izceļas nevis rajonā, bet tieši pilsētā. Reti sausā zāle aizdegas no nenodzēsta izsmēķa, vairumā gadījumu kūlu aizdedzina tīšām. Pilsētā tie visbiežāk ir bērni, kuriem ir brīvdienas vai beigušās stundas skolā. Aiz neko darīt paspēlējas ar uguni.

Liepājā šonedēļ esmu bijis maz. Tā kā tikai otro nedēļu esmu jaunajā amatā, vairākas dienas nācās doties uz Rīgu. To, ka piekritu pildīt VUGD Liepājas brigādes komandiera amatu, pagaidām nenožēloju. Kolēģi uzņēma labi, jūtu atbalstu. Darba, protams, vairāk, arī atbildība lielāka. Vēl daudz jāapgūst, taču atvieglojums ir tas, ka darbs VUGD Liepājas brigādē man nav svešs.

No pilsētas aktivitātēm atzinīgi vērtēju šonedēļ uzsākto balsošanu par liepājniekiem, kuri pelnījuši Goda un Gada liepājnieka titulus. Cilvēkiem, kuri ieguldījuši pūles un spēku, paveicot ko labu, ir jāpasaka paldies.

Tagad, kad pavasaris tuvojas lieliem soļiem, ir pēdējais laiks sakārtot pilsētu. Arī tā iespējams mazināt kūlas degšanu. Ja ļaudīm pavasaris nāk ar prieku par gaismu un siltumu, mums, ugunsdzēsējiem, tas nāk ar bažām: kūlas degšanas sezona tuvojas. Bet mēs esam gatavi.