Kurzemes Vārds

03:36 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 23. februārī

1928.
Valsts kontrole janvārī nosūtījusi ostas valdes priekšniekam kapteinim Smiltniekam paziņojumu taupības nolūkā noņemt signālzvanu no vidus vārtu dienvidu pīlāra. Šis rīkojums ļoti satraucis zvejniekus. Lai novērstu nelaimes gadījumus, visā pasaulē pūlas uzlabot zvejnieku un jūrnieku drošības apstākļus, iebraucot ostās, apgaismojot sēkļus un vārtus, ierīkojot spēcīgas sirēnas, "pie mums turpretim novērojams gluži pretējais. Un uz Liepājas ostas moliem cietušo zvejnieku skaits nav no mazajiem". Sakarā ar Valsts kontroles rīkojumu Liepājas zvejnieku biedrība "Apvienība" nekavējoties sasauca zvejnieku apspriedi, kurā vienbalsīgi pieņēma protestu pret šo lēmumu, pieprasot ne tikai atstāt veco zvanu, bet pat ierīkot pie tā stiprāku sirēnu. Tagad no Rīgas pienākusi ziņa, ka zvanu nenoņems, bet izremontētu novietos vecajā vietā.

Sv.Annas baznīcas draudze ziņo, ka kārtējais draudzes bazārs notiks 26.februārī Latviešu biedrības namā, Ugunsdzēsēju laukumā 2. Atlikums no pasākuma nāks par labu draudzes vajadzību apmierināšanai: paklāja iegādei, ietves izlabošanai pie dievnama, sīkākam remontam un citiem darbiem. Bazāru kuplinās 1. Liepājas kājnieku pulka orķestris un baznīcas koris.

1938.
Karostas darbnīcās pašlaik remontā atrodas četri Latvijas tvaikoņi: "Kaupo", "Kalpaks", "Imanta" un "Skrunda". Lietuvas tvaikonis "Šauliai" no doka iznācis, taču remonts turpinās. Pēc pāris dienām to paredzēts pabeigt. Rēdereja "Kalniņš un biedri" savu tvaikoni "Kurbads" pagaidām nolēmusi neremontēt, jo vedmaksas ļoti zemas. "Kurbada" remonts izmaksātu ap 150000 latu.

1948.
Kā jaunu ražošanas veidu Liepājas 27.tipogrāfija pagājušajā gadā apguva grāmatu iespiešanu. Šajā darbā tur gūst aizvien labākus panākumus. Tuvākajā laikā iespiedīs divas jaunas grāmatas – Viktora Ņekrasova romānu "Staļingradas ierakumos" O.Kalnciema tulkojumā un latviešu rakstnieka Voldemāra Sauleskalna darbu "Jaunās dzīves vagā".

Šajās dienās Liepājas Mākslas un daiļamatniecības vidusskolā notika audzēkņu sapulce, kurā apsprieda jautājumu par leļļu teātra noorganizēšanu. Referēja Grobiņas Kultūras nama vadītājs Dimants.