Kurzemes Vārds

21:47 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kaktuss

Valdzina žūriju un sagrabējušu večuku
Inita Gūtmane

Kad mūzikas klubs "Pablo" ir pilns ar jauniešiem, no kuriem daudzi manīti dziedam uz kādas skatuves, tad skaidrs – izklaides vietā atkal notiek jauno dziedoņu iecienītais konkurss "Kā māku, tā maunu", kas skatītāju un dalībnieku atsaucības dēļ jau notiek vairāk nekā desmit gadu.

Pagājušās nedēļas nogalē norisinājās konkursa šās sezonas otrajā kārta, kurā skatītājiem un žūrijai, kurā bija arī mūziķi Ainars Virga, Uldis Meļķis un Zaiga Tapiņa, bija jāvērtē piecpadsmit priekšnesumu. Atšķirībā no iepriekšējām sezonām šajā par savu favorītu var balsot arī skatītāji. Otrajā kārtā apmeklētāju vislielākās simpātijas un automātisku ietikšanu finālā ieguva Einārs Skuja, kurš jau vairākkārt sevi apliecinājis konkursā. Kā viesi pasākumā uzstājās jau minētā Zaiga Tapiņa, Aivo, kurš sadarbojas ar Jāni Stībeli, kā arī balvu atripinātājs uz Liepāju – Andris Ērglis ar kolēģiem Jāni Strazdu un Māri Kupču.


Iemūžini kultūras mantojumu!

Izsludināts fotokonkurss jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2007–2008", kas Latvijā ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas organizēts Eiropas Padomes rīkotā starptautiskā tāda paša nosaukuma jauniešu fotokonkursa nacionālās atlases konkurss.

Starptautiskā fotokonkursa mērķis ir mudināt jauniešus apzināt lokālās kultūrvēsturiskās vērtības un ar fotomākslu veicināt saudzīgu attieksmi pret kultūras mantojumu. Konkursa laureātiem tā ir arī iespēja reprezentēt savas valsts kultūras vērtības fotoizstādēs ārvalstīs.

Latvijas nacionālās atlases konkursa temats ir Latvijas kultūras mantojums – arhitektūras, arheoloģijas, vēstures un mākslas pieminekļi, kā arī kultūrvēsturiskās ainavas. Fotofiksācijā vienlīdz nozīmīga ir oriģinalitāte kultūrvēsturiskā objekta izvēlē, izpildījuma tehniskā meistarība un mākslinieciskā kvalitāte.

Nacionālās atlases konkurss Latvijā norisināsies divās kārtās. 150 mākslinieciski izteiksmīgākos un tehniski augstvērtīgākos fotokonkursa dalībnieku darbus, kas, pamatojoties uz konkursa žūrijas vērtējumu, būs iekļuvuši nacionālās atlases 2.kārtā, eksponēs fotoizstādē "Latvijas kultūras mantojums fotogrāfijās 2007–2008", kā arī pretendēs uz piedalīšanos Eiropas Padomes rīkotajā starptautiskajā fotokonkursā.

Visus fotogrāfiju autorus, kuru darbi būs iekļuvuši Latvijas nacionālās atlases otrajā kārtā, apbalvos ar atzinības rakstiem, bet desmit veiksmīgāko darbu autori vecumā no 16 līdz 21 viena gada vecumam, pamatojoties uz žūrijas vērtējumu, iegūs tiesības piedalīties divu dienu jaunrades nometnē – fotoplenērā kādā no Latvijas kultūrvēsturiskajiem objektiem 2008.gada maijā.

Konkursā aicināti piedalīties jaunieši līdz 21 gada vecumam. Katrs autors fotokonkursam var iesniegt līdz četrām konkursa tematam atbilstošām fotogrāfijām izmērā 15 reiz 20 centimetri.

Fotogrāfijas kopā ar aizpildītu konkursa dalībnieka anketu jāiesniedz personīgi vai pa pastu VKPAI Informācijas centrā Rīgā, Pils ielā 20, 1.stāvā no 25.februāra līdz 20.martam.


Mūsējie starp talantīgajiem

8.martā LTV1 programmā sāksies un astoņas sestdienas turpināsies konkurss "Latvijas talants", kurš notiks jau otro reizi. Tajā piedalīsies septiņpadsmit 18 līdz 24 gadus veci jaunieši no visas Latvijas. Viņu vidū būs arī Liepājas dziedātāji – Linda Zāģere, Aleksandra Alganova, Raivis Bružis, kā arī vaiņodnieks Miks Saulītis. Lai tiktu konkursā, jaunajiem talantiem bija veiksmīgi sevi jāparāda reģionālajās atlasēs, kurās žūrijā bija ar mūziku saistīti cilvēki. Konkursa uzvarētājs, kuru noteiks skatītāji ar savu balsojumu, balvā iegūs iespēju mācīties prestižā mūzikas koledžā Londonā (Institute of Contemporary Music Performance).