Kurzemes Vārds

19:12 Ceturtdiena, 20. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 24. un 25. februārī

1928.
Dzīvnieku aizsardzības biedrība cēlusi apsūdzību pret Jāzepu Lukevu par zirga mocīšanu. Viņš divas dienas nav izjūdzis savu rikšotāju, tikpat kā nav barojis, dzinis to tik nežēlīgi, ka zirgs beidzot nespēkā pakritis. Lukevs gan mēģina tiesā taisnoties, ka šis zirgs ir viņa vienīgā bagātība un iztikas avots, tādēļ viņa paša interesēs esot to uzturēt labā stāvoklī. Neraugoties uz daiļrunību, miertiesnesis Lukevu soda ar 20 latiem vai 4 dienām arestā.

1938.
Pilsētas drāmā un operā Igaunijas valsts svētku svinības – svinīgais akts un V.Lāča lugas "Bāka uz salas" izrāde.

Vakarā pēc pulksten deviņiem no ostas iepretī baltajiem spīķeriem atskan palīgā saucieni. Tobrīd pārcēlājs Pēteris Berķis atrodas savā laivā Vecajā ostmalā iepretī muitnīcai. Kopā ar Liepājas prefektūras 2.iecirkņa kārtībnieku R.Kabiņecki viņš steidzas pāri ostai glābt nelaimīgo. Viņi pamana, ka kāds vīrietis nogrimst dzelmē. Virs ūdens peld tikai cepure. Pēc kāda laika virs ūdens parādās arī slīcēja galva. Viņu izdodas saķert aiz matiem un ievilkt laivā. Izglābtais ir bez samaņas un pārsalis, jo salst –4°C un ūdenī peld ledus vižņi. Policists viņu nogādā prefektūrā pie dežurējošā uzrauga, kur saņem rīkojumu izglābto steidzīgi nogādāt slimnīcā. Nelaimīgais izrādās 35 gadus vecais Ernests Paipals no Rolava ielas. Ārstam viņa dzīvību izdodas glābt. Kā nelaime notikusi, cietušais nespēj atcerēties. Dzīvoklī ieradušies radinieki, iedzēruši. Vakarā viņš tos pavadījis uz mājām. Tad atpakaļceļā, kā liekas, arī iekritis ostā.

1948.
Šā gada otrā ceturkšņa vidū Liepājā uzsāks darbu jauna autobusu līnija: Graudu iela, Padomju prospekts, Jūrmala, Centrālkapsēta, Ganību iela. Autobusi tiks saņemti no citām padomju republikām. Bez tam tuvākajā laikā uzlabos arī Liepājas tramvaja līniju darbu – nodos ekspluatācijā trīs kapitāli izremontētus tramvaja motorvāģus.