Kurzemes Vārds

12:59 Otrdiena, 1. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Saknes jau vējš neizplēš

Ita Cērmane

Ne velti Liepājas himnā teikts, ka "saknes jau vējš neizplēš". Kaut arī pagājušās piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu vēja ātrums brāzmās sasniedza 29 metrus sekundē, uzrādot šā gada stiprpūšanas rekordu, nopietnus postījumus vērta nav radījusi. Lielāks ļaunums nodarīts rajonā.

Stiprākais vējš naktī novērots Pāvilostā, kur tā ātrums sasniedzis 31 metru sekundē, "Kurzemes Vārds" uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā. Liepājā vēja ātrums brāzmās bija 29 metri sekundē, sacīja Liepājas ostas kapteiņdienestā. Turklāt līdz ar spēcīgo vēju Liepājas ostas teritorijā būtiski cēlās ūdens līmenis, ap pusvieniem naktī uz sestdienu sasniedzot augstāko atzīmi – 92 centimetrus virs normas.

Stiprais vējš naktī uz sestdienu traģiskus negadījumus nav radījis, atzina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Glābēji vēja dēļ gan saņēmuši vairākus izsaukumus. Lielākoties novākti uz ceļa nogāztie koki un lieli zari. Piemēram, Liepājas pilsētā vairākus kokus vējš bija pamanījies nogāzt parkā. Vairāk raižu sagādājusi vecā kastaņa Atmodas bulvārī, iepretī Virsnieku saieta namam. Puse koka bija nolūzusi, aizšķērsojot gan ietvi, gan daļu brauktuves.

Glābēji trauksmes zvanus turpinājuši saņemt arī sestdien pievakarē un svētdien. Iedzīvotājiem bija vajadzīga palīdzība, lai likvidētu spēcīgā vēja nodarītos postījumus. Kāda sirmgalve savukārt sūdzējusies, ka Ganību ielas 90.mājā, kur kaimiņi nebija aiztaisījuši otrā stāva logus, tie izrauti ar visiem rāmjiem. Tomēr, kā atzīst ugunsdzēsēji, šī vētra nodarījusi daudz mazākus postījumus, nekā pērn un aizpērn piedzīvotās vētras.

Stiprāk vētra plosījusies rajonā. Aizputes vidusskolas sporta zālei spēcīgais vējš pilnīgi norāvis jumtu, skolas vienam korpusam tas sabojāts, "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Aizputes domes izpilddirektore Astrīda Eņģele. Viņa skaidroja, ka sporta zālei vējš norāvis ruberoīda jumta segumu un sabojājis siltinājumu aptuveni 500 kvadrātmetru platībā. Vietā palikušas tikai spāres. Bet skolas jumts sabojāts aptuveni 50 kvadrātmetru platībā. A.Eņģele atzina, ka galvenās bažas radot tas, ka ēkā tek iekšā ūdens. Vētras nodarītie materiālie zaudējumi tiks novērtēti šodien. Jau notiek pārrunas ar remonta veicējiem, un celtnieki ķersies pie darba, lai nepieļautu, ka ēkā iekļūst ūdens.