Kurzemes Vārds

08:32 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Brauc aizvien vairāk tūristu

Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojs apkopojis statistikas datus par pagājušo gadu. Par tiem "Kurzemes Vārdu" informēja biroja speciāliste Kristīne Galdika. Par to, ka Liepājā ierodas aizvien vairāk viesu, liecina nakšņotāju skaita pieaugums naktsmītnēs. Pērn pilsētā bijis 71750 viesu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir par 23476 jeb par 48,7procentiem cilvēku vairāk. Visvairāk ārvalstu viesu bijis no Vācijas, Lietuvas, Krievijas, Igaunijas un Dānijas. Statistikas dati rāda, ka lielāks ir arī tūrisma objektu apmeklētāju skaits. Ievērojami palielinās interese par Liepājas muzeju. To ir apmeklējuši 35680, bet 2006.gadā – 21922 apmeklētāji. Populārs joprojām ir arī Karostas cietums, kas var lepoties ar 25000 apmeklētāju, arī Sv.Trīsvienības baznīca – 20000 apmeklētāju un Amatnieku nams – 7000 apmeklētāju.

Vislielākais viesu pieplūdums Liepājā bijis jūlijā, kas varētu būt izskaidrojams ar festivālu "Baltic Beach Party". Arī Līvas tirgus vienmēr ir bijis arī Liepājas viesu iecienīts. Populārs joprojām ir Kurzemes rallijs, kā arī Starptautiskais ērģeļmūzikas un džeza festivāls.

Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojs klātienē pērn apkalpojis 14439 apmeklētājus. Vairākos tūkstošos mērāms arī apkalpoto interesentu skaits ar telefona un e–pasta starpniecību. Vairāk nekā 46 procenti no tiem bijuši ārvalstnieki. Tūrisma informācijas biroja gidi vadījuši 192 ekskursijas pa Liepāju, kas ir par 47 ekskursijām vairāk nekā 2006.gadā. Tūristu pieaugums saistāms arī ar lidostas attīstību un tiešo reisu atklāšanu no Liepājas uz Rīgu, Hamburgu un Kopenhāgenu.

Jauno vijolnieku un čellistu panākumi

Pārsteigumu pilns Emiļa Melngaiļa Mūzikas vidusskolai atnāca 21. un 22. februāris, kad Rīgā notika izglītības programmas "Stīgu instrumentu spēle – vijoļspēle un čella spēle" konkursa noslēdzošā – 3.kārta. Tajā piedalījās mūsu Mūzikas skolas 7 jaunie talanti. Lieliskus rezultātus uzrādīja skolotājas Līgas Baltābolas audzēkņi Annija Purmale, Annija Evelīna Berga un Jānis Baltābols, pārvezdami mājās 2. un 3. vietas laureātu diplomus, savukārt skolotājas Ditas Baronas jaunie čellisti Krišjānis Gaiķis ieguva 3.vietu un Kristiāna Ignatjeva – 1.vietu. Īpašs prieks par panākumiem ir tieši tādēļ, ka aiz Liepājas audzēkņiem palika ne tikai Rīgas un citu Latvijas reģiona skolu jaunie talanti, bet arī Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas audzēkņi. Liepājniekiem baudīt dažu jauno mākslinieku priekšnesumus būs iespēja Liepājas dzimšanas dienas svinību koncertā 19.martā Latviešu biedrības nama lielajā zālē, kur viņi savu meistarību rādīs kopā ar Liepājas kamerorķestri.

Aug valsts atbalsts Simfoniskajam orķestrim

Šogad valsts atbalsts Liepājas Simfoniskajam orķestrim ievērojami palielināts. Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone informēja, ka pašvaldība saņēmusi Kultūras ministrijas valsts sekretāres Solvitas Zvidriņas vēstuli ar apstiprinājumu, ka valsts dotāciju apjoms Simfoniskā orķestra mūziķu atalgojumam šogad ir 917578 latu. "Tas ir ļoti nozīmīgs Kultūras ministrijas atbalsts orķestra izaugsmei un apliecina, ka valdības vārdi par atbalstu reģionu attīstībai saskan ar darbiem," atzīst domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde. Īstenojot Kultūras darbinieku sadarbības memorandā "Kultūra – 2010" noteikto apņemšanos sistemātiski palielināt finansējumu kultūras institūcijām un atalgojumu to darbiniekiem, Liepājas Simfoniskais orķestris ik gadu saņem valsts papildu dotāciju atalgojuma palielināšanai, teikts Kultūras ministrijas vēstulē. 2006.gadā kopējais valsts dotācijas apjoms bija 290503 lati, 2007.gadā – 663663 lati, bet šogad – 917578 lati. Bet orķestra mākslinieku atalgojuma noteikšana ir orķestra vadītāju kompetencē. Saskaņā ar līgumu starp Liepājas Simfonisko orķestri un Kultūras ministriju orķestra mākslinieku atalgojums jānosaka atbilstoši orķestra mākslinieku kvalifikācijai un mākslinieciskā snieguma izvērtēšanas rezultātiem. Pašvaldības finansējums Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu atalgojumam un uzturēšanas izmaksām šogad ir 1,2 miljoni latu.