Kurzemes Vārds

16:15 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Ģirts Karlsons pret Eindhovenu

Vakar Nīderlandē šīs valsts čempionāta pārliecinošais līderis "PSV Eindhoven" uzņēma Ģirta Karlsona pārstāvēto "Graafschap" un uzvarēja ar 4:1.

Trešo reizi savas jaunās komandas sastāvā liepājnieks devās uz maiņu – šoreiz 67.minūtē, kad rezultāts jau bija 1:2 par sliktu "Graafschap". Tā arī bija vienīgā atzīme spēles protokolā, kurā minēts mūsu uzbrucējs. Vienīgos vārtus "Graafschap" labā guva dānis Lase Šone, turklāt izvirzot savu komandu vadībā.

Pēc pēdējās trīs spēlēs piedzīvotajiem trim zaudējumiem Nīderlandes spēcīgākajā līgā "Eredivisie" "Graafschap" noslīdēja par vienu vietu un tagad turnīra tabulā ir 13.vietā 18 komandu konkurencē – tuvu bīstamajai zonai, kas apdraud vietas saglabāšanu spēcīgākajā futbola sabiedrībā nākamsezon. Nākamo spēli Karlsona komanda aizvadīs 1.martā, kad savās mājās uzņems pašlaik pēdējā vietā esošo "Willem II Tilburg".


Cīņa līdz 16. minūtei
Andris Sudmalis

Pēc vairākām samērā vieglām uzvarām "Liepājas metalurga" hokejisti sestdien savā laukumā uzņēma vēl vienu Latvijas atklātā čempionāta medaļu pretendenti – komandu "ASK/Ogre". Nopietna spēkošanās gan nenotika, un liepājnieki izcīnīja jau sešpadsmito uzvaru pēc kārtas.

"Liepājas metalurgs" – "ASK/Ogre" 6:2 (4:0, 2:2, 0:0)

Vārtu guvēji: 1:11 Smirnovs (Kniksts, Pliskausks) – 1:0, 6:35 Kniksts (Kuļibaba, P.Borisenko) – 2:0 (mazākumā), 14:25 Mamonovs (Fiļimonovs, Ivanovs) – 3:0 (vairākumā), 15:23 Grāvītis (Lelens, Mihailovs) – 4:0; 24:49 – 4:1 (mazākumā), 25:39 Smirnovs (Lelens, Pliskausks) – 5:1; 27:19 P.Borisenko (Kuļibaba, Čirkovs) – 6:1, 28:52 – 6:2.

"Liepājas metalurgs": vārtsargs – Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis, uzbrucēji – Valērijs Fiļimonovs, Juris Ozols, Vladimirs Mamonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Georgijs Čirkovs, uzbrucēji – Darjus Lelens, Darjus Pliskausks, Andrejs Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Sergejs Gubins, Sergejs Tjoluškins, uzbrucēji – Māris Grāvītis, Konstantīns Mihailovs, Dmitrijs Kiriļenko; ceturtā maiņa: aizsargs – Ruslans Borisenko, uzbrucēji – Oļegs Koreškovs, Valērijs Kuļibaba, Pavlo Borisenko.

Iepriekšējo reizi ogrēnieši Liepājā viesojās nedaudz vairāk nekā pirms mēneša un no vēju pilsētas devās prom ar pārliecinošu zaudējumu 2:6. Sestdienas spēle teorētiski solīja spraigāku cīņu – metalurgiem regulārajā čempionātā vairs nekā nevajag (atliek cīnīties vienīgi par to, lai nepārtrūktu uzvaru sērija, kā arī neielaistu 100 vārtu), bet bebri vēl var izcīnīt 2.vietu, kas automātiski ļautu kvalificēties izslēgšanas spēļu pusfinālam. Tātad punkti viesiem vēl ir vajadzīgi, bet sestdien radās iespaids, ka tos viņi gatavojas izcīnīt savstarpējā mačā pret komandu "Rīga 2000".

Tomēr loģiskāks izskaidrojums bebru sestdienas sniegumam ir tāds, ka metalurgi ir vismaz galvastiesu pārāki par ogrēniešiem. Būtībā spēles intriga pazuda jau mača 16.minūtē, kad Grāvītis, gūstot savus ceturtos vārtus sezonā, panāca 4:0 laukuma saimnieku labā. Šāds rezultās beidzot bija pa prātam arī vienam no Liepājas ledushalles tablo, kas līdz tam brīdim nedarbojās.

Metalurgi gan bija nolēmuši ilgi negaidīt un visu nokārtot jau mača ievadā. Sezonas sākumā Smirnovs ilgi turējās komandas rezultatīvāko spēlētāju saraksta aukšgalā, bet tad uz ilgāku laiku pieklusa, lai regulārās sezonas izskaņā atkal eksplodētu – tie