Kurzemes Vārds

03:13 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 26. februārī

1928.
Dzīvnieku aizsardzības biedrība cēlusi apsūdzību pret Jāzepu Lukevu par zirga mocīšanu. Viņš divas dienas nav izjūdzis savu rikšotāju, tikpat kā nav barojis, dzinis to tik nežēlīgi, ka zirgs beidzot nespēkā pakritis. Miertiesnesis Lukevu soda ar 20 latiem vai 4 dienām arestā.

2.policijas iecirkņa uzraugs Jēgersons un 1.policijas iecirkņa kārtībnieks Pēka par spirta kontrabandistu sagūstīšanu Jaunliepājas jūrmalā apbalvoti. Jēgersons saņem 200 latu, bet Pēka – 115.

1938.
Pilsētas drāmā un operā Igaunijas valsts svētku svinības – svinīgais akts un V.Lāča lugas "Bāka uz salas" izrāde.

Vakarā pēc pulksten deviņiem no ostas pie baltajiem spīķeriem atskan palīgā saucieni. Tobrīd pārcēlājs Pēteris Berķis atrodas savā laivā Vecajā ostmalā iepretī muitnīcai. Kopā ar Liepājas prefektūras 2.iecirkņa kārtībnieku R.Kabiņecki viņš steidzas pāri ostai glābt nelaimīgo. Viņi pamana, ka kāds vīrietis nogrimst dzelmē. Virs ūdens peld tikai cepure. Pēc kāda laika virs ūdens parādās slīcēja galva. Viņu izdodas saķert aiz matiem un ievilkt laivā. Izglābtais ir bez samaņas un pārsalis, jo salst –4° C, un ūdenī peld ledus vižņi. Policists viņu nogādā prefektūrā pie dežurējošā uzrauga, kur saņem rīkojumu izglābto steidzīgi nogādāt slimnīcā. Nelaimīgais izrādās 35 gadus vecais Ernests Paipals no Rolava ielas. Ārstam viņa dzīvību izdodas glābt. Kā nelaime notikusi, cietušais nespēj atcerēties. Dzīvoklī ieradušies radinieki, iedzēruši. Vakarā viņš tos pavadījis uz mājām. Tad atpakaļceļā, kā liekas, arī iekritis ostā.

Bērnu aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Mežciems ziņo, ka komiteja laikā no 10.janvāra līdz 20.februārim izsniegusi trūcīgo vecāku bērniem 357 pārus kurpju, 463 komplektus veļas. 52 bērni saņēmuši tiem nepieciešamos apģērbus, bet 54 – mētelīšus.

1948.
Šā gada otrā ceturkšņa vidū Liepājā uzsāks darbu jauna autobusu līnija: Graudu iela, Padomju prospekts, Jūrmala, Centrālkapsēta, Ganību iela. Autobusus saņems no citām padomju republikām. Bez tam tuvākajā laikā uzlabos arī Liepājas tramvaja līniju darbu – nodos ekspluatācijā trīs kapitāli izremontētus tramvaja motorvāģus.

Pašlaik Liepājā viesojas Maskavas dzelzceļnieku centrālā kultūras nama mākslinieki – akrobātu ansamblis 60 cilvēku sastāvā. Klubā Uzvaras laukumā izrādi noskatījušies ap 900 cilvēku.