Kurzemes Vārds

12:47 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Ekspresintervija

Lai mājas ir mājīgas

Ir tik patīkami atgriezties mājās, kurās vari justies labi, kurās ir tavi mīļie cilvēki, kurās vienkārši vari justies labi. Bet kas nosaka to, ka mājās ir labi? Kādas var saukt par skaistām mājām? Kā domā dizaina studijas "Reaton" projektu vadītāja Līga Lase?

Kādas, jūsuprāt, var saukt par skaistām mājām?
– Tā kā mēs esam ļoti, ļoti dažādi, ar savu gaumi, vajadzībām, tad divas vienādi iekārtotas mājas vai dzīvokļus laikam neatrast. Tāpat mājīgums mums saistās ar kaut ko ļoti personīgu un individuālu. Vienam tās būs dārgas, ekskluzīvas lietas, citam ļoti vienkāršas. Būs arī ikdienišķas lietas, bez kurām vienkārši neiztikt.

Jūsu mājas mājīgas padara...
– ... istabas augi. Man tie patīk un par tiem rūpējos. Man ir gan kaktusi, gan citas puķes, no kurām viseksotiskākā ir orhideja, kurai veltu īpašu uzmanību. Daudzi no istabas augiem man dāvināti. Ja vien būtu vairāk vietas, es noteikti iegādātos kāda mākslinieka gleznu. Arī tās, manuprāt, rada īpašu noskaņu.

Vai, iekārtojot mājas, ir vērts padomu prasīt telpu dizaineram?
– Noteikti, jo dizainers telpas redz ar citu aci. Galu galā viss jau būs tā, kā mājokļa saimnieks pats gribēs, bet, konsultējoties ar dizaineru, var iegūt oriģinālas idejas, var uzdrošināties pamainīt ierasto, nu kaut vai tapešu krāsu toņus. Mums, ikdienā aizņemtajiem, nav viegli ne izdomāt, ne izvēlēties piemērotākos materiālus, risinājumus, bet dizaineram šīs spējas ir dabas dotas un viņš var palīdzēt.

Kā liepājnieki izturas pret savām mājām?
– Vairums, manuprāt, tajās pēc darba vai skolas atgriežas ar prieku. Esmu novērojusi, ka tagad diezgan daudzi, veicot remontu, izvēlas dažādus dabiskus materiālus. Piemēram, koka grīdas. Svarīgi, lai katram ģimenes loceklim mājās būtu sava, mīļa vieta un lai arī visi kopā justos labi.

Intervēja Daiga Lutere