12:28 Ceturtdiena, 12. decembris

Aleksandrs Starkovs vēro bezvārtu neizšķirtu
Ints Grasis

Vakar Turcijā "Liepājas metalurga" futbolisti pārbaudes spēlē pret Kazahstānas "Irtysh" kārtējo reizi nespēja gūt nevienus vārtus, taču arī savos bumbu neielaida.

Liepājnieku spēli ar interesi vēroja arī Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, tiesa, nevienu vārtu guvumu viņš tā arī neieraudzīja, taču diezin vai palika neapmierināts ar Kļavas, Ivanova, Zirņa sniegumu, kuri ir izlases aizsardzības balsts.

Kopā ar minētajiem aizsargiem sākuma sastāvā spēlēja Surņins (Jemeļins, 35.), laukuma vidusdaļā darbojās Soloņicins, Bleidelis, Mihaļčuks, Tamošausks, uzbrukumā – Kļimeks un Kamešs. Vārtos – Spole. Pirmajā puslaikā katra komanda radīja pa vienam bīstamam momentam pie pretinieku vārtiem. Spēles otrajā daļā uzspēlēt dabūja arī Fernando, Grebis, Mihailovs un uz pārbaudi esošais slovāku uzbrucējs. Spēle kļuva interesantāka, liepājniekiem bija arī dažas iespējas atklāt rezultātu, taču tās palika neizmantotas.

Pastāv iespēja, ka metalurgu rindās varētu atgriezties pērn no "Spartak" īrētais Andrejs Rubīns, kurš pašlaik cenšas lauzt līgumu ar Krievijas klubu.

Pastarīši tempu līdz beigām nenoturēja
Miks Kuncītis

Vakar Latvijas Basketbola līgā BK "Liepājas lauvas" izbraukumā pārspēja turnīra pastarīšus "Ķeizarmežs" basketbolistus – 86:61 (15:17, 23:22, 18:14, 30:8). Šī liepājniekiem bija jau septītā uzvara pēc kārtas.

BK "Liepājas lauvas" starta piecnieks – Klāvs Ansons, Jevgēņijs Kosuškins, Mareks Jurevičus, Vernons Hemiltons un Artūrs Štālbergs.

Iepriekš izcīnītā vēsturiskā uzvara pār Latvijas vicečempionu komandu "Ventspils" liek domāt, ka "Liepājas lauvu" basketbolisti uzņēmuši pareizo kursu, gatavojoties BBL final four mačam ar komandu "VEF/Rīga". Tiesa, tādēļ nedrīkst aizmirst arī par LBL, šajā gadījumā spēli pret turnīra pastarīti "Ķeizarmeža" vienību.

Kaut arī mača sākums, kurā liepājnieki īsā laika sprīdī panāca 8:0, liecināja, ka šajā spēlē problēmām nevajadzētu būtu, līdz pat pēdējās ceturtdaļas ievadam rīdzinieki mūsējiem lika krietni panervozēt. Galvenokārt jau augstās metienu precizitātes dēļ, it īpaši jau no distances, kur savas snaipera dotības apliecināja Sandis Silavs. Liepājniekiem ar tālmetieniem tik labi neklājās, precīzāk, mača pirmajā pusē mūsējie nevarēja iemest vispār. Turpinājumā gan cīņas gaita krasi izmainījās – lauvas palielināja apgriezienus un izvirzījās vadībā, tiesa, pārsvars bija neliels. Jau trešajā ceturtdaļā varēja redzēt, ka mājiniekam pamazām sākt trūkt spēka, taču pēdējās desmit minūtēs, tas bija izteikti redzams gan kļūdu ailītē, gan mūsējo pārtvertajās bumbās, kuras sekmēja presings pa visu laukumu. Pretinieku aizsardzību galotnē liepājnieki apspēlēja itin viegli, turpretī rīdzinieki lauvu laukuma pusē tika sekmīgi ielenkti. Par to liecina "Ķeizarmeža" gūtie punkti, turklāt no spēles pēdējā ceturtdaļā viņi realizēja tikai divus pustālos metienus. Rezultatīvākais "Liepājas lauvu" rindās bija Jevgēņijs Kosuškins ar 18 punktiem, bet Vernons Hemiltons un Klāvs Ansons guva attiecīgi 15 un 13.

Piektdien pulksten 18.30 Rīgas Olimpiskā centra sporta zālē BK "Liepājas lauvas" aizvadīs SEB Baltijas Basketbola līgas Izaicinājuma kausa izcīņas final four pusfināla spēli, kurā tiksies ar "VEF/Rīgas" basketbolistiem.

Abām izlasēm pa uzvarai
Andris Sudmalis

Ķīnā notiekošajā pasaules čempionātā galda tenisā komandām. Abas 3.divīzijā spēlējošās Latvijas izlases vakar izcīnīja pa uzvarai.

Vīriešiem bija jāaizvada atbildīgs mačs pret mūsu ziemeļu kaimiņiem – Igaunijas – sportistiem. Lielā mērā tieši šajā spēlē izšķīrās grupas uzvarētājs, jo abas vienības bija izcīnījušas tikai uzvaras. Igauņi mūsējiem izrādīja sīvu pretestību, bet pieveikt nespēja, un Latvija uzvarēja ar 3:1. Izlases līderis Matīss Burģis ar 3:2 (5:11, 11:6, 6:11, 12:10, 11:4) pieveica Aleksandru Smirnovu, bet ar 3:0 (11:4, 11:6, 11:7) Vallo Vainulu.

Šodien mūsējiem jāaizvada apakšgrupas pēdējā spēle pret Puertoriko galda tenisistiem. Uzvaras gadījumā Latvijas izlase garantēs 1.vietu apakšgrupā, un izlaidīs pirmo kārtu cīņā par iekļūšanu 2.divīzijā.

Pie uzvaras vakar tika arī Latvijas dāmas, kas ar 3:0 pieveica savas apakšgrupas vājāko Mongolijas komandu. Arī Latvijas meitenēm ir cerības savā apakšgrupā ierindoties 3.vietā, kas dotu iespēju piedalīties izslēgšanas spēlēs. Tādā gadījumā mūsējām šodien ir jāpieveic meksikānietes.

Zināmi pieci no sešiem

Liepājas telpu futbola čempionāta pirmais posms ir gandrīz noslēdzies, un ir zināmas piecas no sešām komandām, kas turnīra otrajā posmā turpinās cīņu par medaļām.

Par pēdējās kārtas odziņu kļuva mačs starp principiālajiem sāncenšiem "UPTK" un "Tosmares kuģu būvētavu", kurā ar 4:1 uzvarēja "UPTK".

"B" apakšgrupā pirmā posma pēdējā mačā "Grobiņa", ar 6:4 pieveicot "Saskaņas centru", izcīnīja savu pirmo uzvaru čempionātā, bet "KV&LP", kuriem motivācijas cīņā pret komandu "Unifex" bija vairāk nekā vajadzīgs, uzvarēja ar 10:3. Šajā apakšgrupā vēl ir jāaizvada spēle starp komandām "Martens" un "KNAB". Ja vien mačā netiks fiksēts neizšķirts, tad "A" grupas beigu tabulā četrām vienībām būs pa deviņiem punktiem, bet vietu otrajā kārtā pagaidām ir nodrošinājuši tikai "Saskaņas centra" un "KV&LP" futbolisti.

Vēl pēdējā kārtā "Čigliņi/Big 7" ar 11:1 uzvarēja vienību "Pemco R". Cīņu par godalgām no "B" apakšgrupas gan turpinās citas komandas – "UPTK", "Tosmares kuģu būvētava" un "V.O.V.A.".

Izmisuma metiens no zaudējuma neglāba

Itālijas otrās spēcīgākās līgas čempionātā zaudējumu cietis liepājnieka Jāņa Porziņģa pārstāvētais klubs "Carmatic Pistoia", kas izbraukumā ar 68:70 piekāpās 'Prima Veroli' basketbolistiem. Mūsējais šoreiz izcēlās ar 22 gūtiem punktiem.

Spēles pirmajā pusē iniciatīva piederēja 'Carmatic' basketbolistiem, kuri pirmo puslaiku noslēdza savā labā ar 43:35. Otrajā puslaikā mača scenārijs mainījās – 'Prima Veroli' spēlētājiem lielais pārtraukums nāca par labu, kuri pēc sekmīgas pakaļdzīšanās jau trešo ceturtdaļu noslēdza savā labā ar 59:53. Ceturtās ceturtdaļas izskaņā 'Carmatic' vēl bija iespējas izraut uzvaru, taču liepājnieka Jāņa Porziņģa raidītais tālmetiens savu mērķi nesasniedza.

Porziņģis spēli uzsāka pamatsastāvā un laukumā pavadītajās 36 minūtēs guva 22 punktus (2p. 7/10, 3p. 2/6, 1p. 2/3), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, pieļāva četras kļūdas, kā arī četras reizes izprovocēja pretiniekus uz noteikumu pārkāpumu. Turnīra tabulā "Carmatic Pistoia" ar 12 uzvarām 20 spēlēs pašlaik ieņem sesto vietu.