Kurzemes Vārds

10:27 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Nostumj no ceļa

Ceturtdien ap pulksten 14 saņēmām informāciju, ka kārtējais satiksmes negadījums noticis Brīvības un Cukura ielas krustojumā – no brauktuves noskrējusi kravas automašīna. Kā negadījuma vietā noskaidroja "Kurzemes Vārds", kravas automašīna "Mercedes Benz" ar piekabi, braucot pa Brīvības ielu un nogriežoties pa kreisi Cukura ielā, nebija devusi ceļu taisni braucošai tieši tādai pašai kravas automašīnai. Otrā "Mercedes Benz" ar piekabi vadītājs, lai izvairītos no sadursmes, nobraucis no ceļa. Spēkrats iestiga un tika bojāts. Cilvēki, par laimi, nav cietuši.

Darbmācības stundā zēns traumē roku

26.februārī ap pulksten 11 Priekules vidusskolā darbmācības stundas laikā, strādājot pie elektriskās ēveles, miesas bojājumus guvis 1994.gadā dzimis skolnieks, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Zēns nogādāts Priekules slimnīcā. Mediķi zēnam konstatējuši plēstu brūci kreisās rokas 1.pirkstā un 2.pirksta gala traumatisku amputāciju. Lai noskaidrotu notikušā negadījuma apstākļus, policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

Cietušā zēna vectēvs raidījumam "Degpunktā" atzina, ka daļēji vainīgs ir puisis, kas nav bijis pietiekami uzmanīgs. Taču galvenokārt vīrietis notikušajā vainoja skolotāju, kurš nav uzraudzījis, ar ko zēns nodarbojas. Vīrietis uzskata, ka mācību stundu laikā pedagogi ir atbildīgi par audzēkņiem.

Mācību iestādes vadītāji skaidro, ka notikušais tiek izvērtēts – skolā strādā komisija. Taču skolas direktors Ainars Cīrulis uzsver, ka diemžēl katram skolēnam ik mirkli klāt izstāvēt nav iespējams. Direktors "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka zēns neatļauti ieslēdzis iekārtu, skolotājs par to nav bijis brīdināts. Tikko puika pielicis pie darbgalda klucīti, tā iekārta to izsitusi viņam no rokām, un traumēti pirksti. A.Cīrulis ceturtdien no rīta painteresējies par cietušā veselības stāvokli un zināja, ka briesmas zēnam nedraud. "Labi, ka sekas nebija ļaunākas," atzina direktors un pauda cerības, ka notikušais būs mācība citiem audzēkņiem.

Tomēr mācību iestādes direktors uzsver: šis gadījums parāda, ka drošības noteikumi nav vis formalitāte, kas nepieciešama ķeksīša dēļ. Skolas darbnīcā redzamā vietā izvietotie drošības noteikumi ir tieši audzēkņu drošībai. Turklāt skolēni ar tiem iepriekš iepazīstināti.

Sirmgalve nositas, izlecot no ceturtā stāva

28.februārī desmit minūtes pēc vieniem naktī Valsts policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Lielo ielu 2, kur no ceturtā stāva dzīvokļa balkona bija nokritusi un nositusies 1924.gadā dzimusi sieviete. Mirstīgās atliekas nogādātas uz Tiesu medicīnas ekspertīzi, bet policija veic izmeklēšanu. Tās laikā noskaidrots, ka sieviete no balkona, iespējams, nolēkusi tīšām. Par šādu sirmgalves rīcību liecina notikuma vietas sākotnējā apskate, skaidroja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre J.Knīse.

Atrod mirušo

27.februārī ap pulksten 11.30 kādā dzīvoklī, Kārļa Zāles laukumā 4, atrasts 1946.gadā dzimuša vīrieša līķis. Vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas. Mirstīgās atliekas nogādātas uz Tiesu medicīnas ekspertīzi, lai noskaidrotu nāves cēloni.

Pieķer ļergas biznesmeņus

27.februārī ap pulksten 12.30 kādas mājas pagalmā Liepājā, Zāļu ielā, Valsts policijas darbinieki aizturējuši 1968.gadā dzimušu vīrieti, pie kura atradās četras pudeles ar aptuveni 4,5 litriem caurspīdīga šķidruma, kas pēc ārējām pazīmēm atgādina kandžu. Dzira atsavināta. Notikušā apstākļus noskaidro administratīvās lietvedības ietvaros.

Bet Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki šajā pašā dienā ap pulksten 15.30 Egļu ielā 18 konstatējuši, ka kāda īrniece – 1946.gadā dzimusī Marija uzglabā mājoklī 11,5 litrus nelegālā alkohola. Arī šī dzira konfiscēta. Uzsākta lietvedība par nelegālā alkohola uzglabāšanu.

Strādā bez atļaujām

Valsts robežsardzes darbinieki par strādāšanu Latvijā bez nepieciešamajām darba atļaujām trešdien aizturējuši kopumā septiņas personas. Vairākus nelegālos strādniekus aizturējuši mūsu robežsargi. Valsts robežsardzes Liepājas pilsētas Imigrācijas nodaļas robežsargi noformējuši protokolus diviem Ukrainas jūrniekiem. Robežsargi konstatējuši, ka abi jūrnieki, kas bijuši pierakstīti uz viena kuģa, veikuši remontu uz cita kravas kuģa. Savukārt Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes Kuldīgas Imigrācijas nodaļas robežsargi noformējuši protokolus par strādāšanu bez darba atļaujas četrām Baltkrievijas pilsonēm, kas strādājušas par šuvēju māceklēm.