Kurzemes Vārds

16:11 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Re, kā gadījās

Vajadzīga smilšu inventarizācija

"Tikai neprasiet, cik man tagad pavisam ir smilšu eksponātu! Lai nosauktu konkrētu skaitli, vajag veikt smilšu inventarizāciju," saka tūrisma firmas "Ap Sauli" biroja vadītāja Dace Pumpure. Jau vairākus gadus viņa vāc smilšu kolekciju, smiltis no dažādām pasaules vietām viņai atved liepājnieki, kuri dodas ceļojumos. Šogad, piemēram, smiltis atceļojušas arī no Ugandas, Kubas un Zanzibāras. Tomēr ir kāds apstāklis, kas, smilšu kolekcijai paplašinoties, sāpina Daces sirdi. Ilgu laiku tieši Liepājas jūrmalas smiltis bija neapšaubāmas līderes smalkuma un baltuma ziņā, bet tagad tām radušās nopietnas konkurentes. Piemēram, tās pašas no Ugandas un Zanzibāras vestās.

Kāzas Valentīna dienā

Mūsdienās aizvien vairāk pazūd robežas gan starp valstīm, gan starp dažādām kultūrām. Jau par tradicionāliem svētkiem uzskatām tādus godus, kas vēl pirms padsmit gadiem gandrīz nevienam nebija zināmi. Nenoliedzami, par vieniem no visvairāk svinamajiem svētkiem mūsdienās ir kļuvusi Valentīna jeb visu mīlētāju diena. Droši vien ka katram pārim ir sava individuālā recepte, kā svinēt šo dienu, un bieži vien 14.februāris tiek izvēlēts par laulību dienu. Šogad šajā datumā laulības ostā iestūrēja arī viens no pazīstamākajiem Liepājas sporta sabiedrības pārstāvjiem, "Liepājas metalurga" ledushalles direktors Aivars Sveilis un viņa līgava Alda Tabora.