Kurzemes Vārds

11:13 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Būt vai nebūt augstākajā sabiedrībā?
Šodien: "VEF/Rīga" – "Liepājas lauvas"
Miks Kuncītis

Šovakar pulksten 18.30 BK "Liepājas lauvas" Olimpiskajā centrā Rīgā aizvadīs SEB Baltijas Basketbola līgas Izaicinājuma kausa final four pusfināla cīņu, kurā mūsu basketbolisti sacentīsies ar mājinieku komandu "VEF/Rīga". Nedēļas nogalē izšķirsies lauvu liktenis – būt vai nebūt liepājniekiem nākamajā sezonā elites divīzijā.

Septiņas uzvaras, septiņās spēlēs

Pirms principiālās cīņas ar komandas "VEF/Rīga" basketbolistiem jeb kā vēl viņus mēdz dēvēt – "Melno nāvi" liepājnieki ir, tā teikt, uz viļņa – pēdējās septiņās spēlēs izcīnītas tikai un vienīgi uzvaras, turklāt ļoti svarīgas. Mūsējiem pēdējo kārtu mačos izdevās pieveikt galvenos konkurentus – "Techasas" un "Suduva/Arvi" vienības, bet tikko LBL cīņā šokēt valsts vicečempionus "Ventspils" basketbolistus. Ja runājam par šās sezonas spēlēm tieši ar Valda Valtera trenēto komandu, tad bilance lauvām ir negatīva – tikai no vienā, pēdējā savstarpējā mačā liepājniekiem izdevās pieveikt sev tik neērto pretinieku, bet pārējās četras spēles beidzās ar zaudējumiem. Arī paši rīdzinieki pirms gaidāmā dueļa neslēpj, ka "Liepājas lauvas" viņiem esot parocīgs pretinieks, un to kādā no intervijām atzina arī viens no vefiņa līderiem Edgars Jeromanovs.

Salīdzinot sastāvus, "Liepājas lauvas" ir spēcīgākas, taču bumba ir apaļa, tādēļ daudzko izšķirs veiksme, psiholoģiskā gatavība tieši šai vienai no sezonas svarīgākajām spēlēm un droši vien arī līderu faktors. Rīdziniekiem allaž cīņās ar Liepājas komandu pirmās vijoles lomu uzņēmies Maksims Šeleketo, bet mūsējo rindās, lai arī līderu loks ir bijis plašāks, spēli uz saviem pleciem uzņēmies pērnās un šīs sezonas rezultatīvākais spēlētājs Mareks Jurevičus, kurš savu lieliskāko sniegumu gan nodemonstrēja pēdējā mačā pret ventspilniekiem – 36 punkti (!).

Liepājai atkal īsts centrs

Pēc tam, kad "Liepājas lauvas" pameta pieredzējušais Stīvs Ričs, Armanda Misus rīcībā reāli vairs nebija īsta piektā numura spēlētāja un nācās iztikt ar to, kas ir – Jāni Graudiņu, Jevgēņiju Kosuškinu un Klāvu Ansonu. Jā, piespiedu kārtā visi no minētajiem spēlētājiem var spēlēt centra postenī, tomēr ne tik efektīvi. Drīz vien lauvas secināja, ka bez pastiprinājuma garajā galā ar tik augstiem mērķiem iztikt būs grūti. Pirmās lozes bija tukšas – Pols Butoraks un Arons Džonsons pēc pārbaudes laika beigām tika atlaisti. Varētu padomāt, ka šī nosacītā loterija ir pavisam negodīga un tajā nav iespējams uzvarēt, iespējams, ka tā arī ir, jo sezonas karstākajā laikā tikt pie laba līmeņa centra ir sarežģīti. To vēlreiz pierādīja abi iepriekšminētie amerikāņi – viens nopriecājās, ka ticis pie līguma, un kļuva slinks, bet otrs ceļā uz Liepāju bija pazaudējis pāris centimetru. BK "Liepājas lauvas" praktiski nebija variantu, jo 28.februāris bija beidzamais termiņš, kad var papildināt sastāvu. Protams, šādā situācijā, kad pārbaudes laiku vairs nav iespējams noteikt, atliek vien basketbolistam likt priekšā līgumu. Lai arī pagaidām ir grūti spriest, kādā formā ir Kaspars Cipruss, viņš atbilst meklētā parametriem un vismaz ir iepriekš redzēts darbībā. Vēl svarīgi ir tas, cik ātri Kaspars spēs iekļauties jaunajā vidē un apgūt mūsu treneru taktiskos zīmējumus. Laika tam nebija daudz – jau vakar liepājnieki devās uz Rīgu. Droši vien jau šodien Cipruss debitēs lauvu rindās un varēs pacīnīties ar kluba "VEF/Rīga" milzi Romānu Gumeņuku un tikko no "Ventspils" aizlienēto Ronaldu Zaķi, kurš, starp citu, bija arī mūsu kluba redzeslokā.

Kā pastāstīja "Liepājas lauvu" menedžeris Normunds Gaižutis, visi spēlētāji esot ierindā, arī amerikāņu saspēles vadītājs Vernons Hemiltons, kurš bija sastiepis muguru.

Atgādinām, ka otrajā final four pusfināla spēlē savā starpā tiksies divi Lietuvas klubi – Panevēžas "Techasas" un Ķēdaiņu "Nevežis". Fināls, kurā spēkosies abu pusfinālu uzvarētājkomandas, Rīgas Olimpiskajā centrā notiks sestdien pulksten 14, un to tiešraidē translēs arī kanāls "LTV7", bet spēle par trešo vietu pulksten 11.30.


Jānim Rēriham bronza Lietuvā

Liepājas Kompleksās sporta skolas grieķu–romiešu cīņas pārstāvji Anīkšču pilsētā Lietuvā startējuši kārtējā starptautiskajā turnīrā. Šoreiz Viktora Livdāna audzēkņiem tik labi neveicās, un vienīgo godalgu spēja izcīnīt Jānis Rērihs (līdz 69 kg), kurš cīņā par bronzu pārspēja Lietuvas sportistu. Diemžēl jau pēc pirmās cīņas turnīrs beidzās Latvijas čempionam Kristapam Kalnakārklim, kurš startēja sev neierastajā svara kategorijā – līdz 78 kilogramiem. "Vienmēr jau nevar uzvarēt, un šis patiešām bija ļoti spēcīgs turnīrs, kurā piedalījās gandrīz visi labākie Latvijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas un Igaunijas izlašu cīkstoņi," teica Livdāns.